Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a legjobb kor a szüléshez?...

Mi a legjobb kor a szüléshez? Ti hány évesek voltatok, mióta szerettetek volna babát? Érzéstelenítéssel is nagyon fájdalmas a szülés? Nevet mi alapján választottatok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 23:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szia. Én 33.5 évesen szültem meg első babámat, Aki most 10 hónapos. Már régóta szerettem volna babát, de az előző házasságomban nem úgy alakultak a dolgok. Sajnos a volt férjem nem akart. Vagyis most már jó, hogy így alakult. A második férjemet 2007.áprilisban ismertem meg és szeptemberben terhes lettem, nem terveztük, de nagyon-nagyon örültünk Neki mindketten. 2007.áprilisában összeházasodtunk, rá egy hónapra májusban megszületett a kislányunk 2830grammal és 50 centivel. EDA-val szültem, 5,5 óra alatt lett meg, nekem sokat segített az EDA, tudtam erőt gyűjteni a kitolásra. A neve Maja Lili, Apa választotta, ez a két lánynév nagyon tetszik Neki, főleg ebben a párosításban. Ha fiú lett volna, akkor én választottam volna nevet, én a Danit adtam volna akkor. De örülünk, hogy picilány lett! :)
2009. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! jó babázást mindnekinek! :)
2009. márc. 30. 11:37
 13/17 anonim ***** válasza:

Én még szülés előtt állok. 24 évesen lesz meg a babánk. A férjem már 28. Én mióta eszemet tudom, azóta vágyom babára! :) Nagyon családcentrikus vagyok.

A férjemmel tavaly augusztusban házasodtunk össze, és terveztük is a picúrt (bár mióta együtt vagyunk, ez azóta téma nálunk). Szeptemberben fogant a kisfiúnk, pont ahogyan terveztük. Szerintem pont időben vagyok. Kb 2-3 év múlva szeretnénk kistesót, azt hiszem azzal is időben leszek. :)

A kisfiúnk Máté lesz. Nekem az a fontos, hogy a vezetéknévhez passzoljon és ne lehessen agyon becézgetni. Így a Máté nekünk nagyon bejött!

31 hetes kismami

2009. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is akkor szülj, amikor érzed, hogy itt az ideje. Nálunk nagyon kitolódott, pedig 10 éve élek nagyon boldog házasságban. Mindig tudtuk, hogy szeretnénk gyereket, de élveztük egy kicsit az életet. Ráadásul én óvónő vagyok, sokat "gyerekeztem" az oviban. Aztán döntöttünk, hogy MOST! És sikerült!!! Én 33 éves vagyok, a férjem 38. Úgy érzem, nem voltam készen erre korábban, most viszont élveztem a várandósságom minden percét, és erősnek érzem magam erre a felelősségteljes feledatra.

Üdv: 37 hetes km

2009. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kisfiúnak én is a Máté nevet gondoltam, kislánynak pedig a Dorkát.
2009. márc. 30. 13:24
 16/17 anonim ***** válasza:

Minél fiatalabban, de persze normál keretek között. Én 24 és 27 évesen szültem, és mindkettő szerelemgyerek volt, nem terveztük. Azt nem tudom, érzéstelenítéssel milyen szülni. Anélkül nem egy leányálom, de ki lehet bírni és főleg: ez az egyetlen értelmes fájdalom.

Név: mindenképpen magyar, hiszen magyar vagyok. Csenge és Bulcsú.

2009. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem 20-30 éves kor. Nekem az első 26 évesen jött a második 29, a harmadik 31. Nem kértem érzéstelenítést,de nekem nem is fájt annyira, mint amennyire riogatnak vele. Jelentés alapján választottunk nevet.
2009. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!