Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most néztem a karcagi szülésze...

Most néztem a karcagi szülészet honlapját. "szülés után azonnal megkaphatom a babát: igen". Mikortól van ez? Vagy még mindig úgy van, mint 2 éve, hogy fél percre megfoghattam, majd nem is láttam fél napig?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindig a valóságot hirdetik.

Karcagot konkrétan nem tudom, de pl. Miskolcot igen, hogy a fele sem teljesül annak, amit mondanak, ígérnek, írnak!

Anno olvasgattam a neten a szülészetekről, a bababarát minősítés feltételeinek teljesüléséről, és a kismamák véleményéről. Hát mit mondja, "kissé" eltért, amit az osztályvezető főorvosok nyilatkoztak attól, amiket a kismamák mondtak! Pl. a gátmetszésről és egyéb beavatkozásokról, a kisbaba odaadásáról, köldökzsinór elvágásáról, cukros víz adásáról...

Elszomorító!

2011. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!!

Na,igen,sejtettem...

Na de ha én azt mondom,hogy xxx szeretnék,vagy épp nem szeretném,az kötelesek figyelembe venni és ha módjukban áll úgy csinálni? Pl. ha azt olvasom,hogy csak az első szülésnél szoktak gátmetszés csinálni,utána csak indokolt esetben (2 év van a lányaink közt,mind a 2x vágtak,noha a 2. kisebb baba volt) akkor kérhetem,hogy ne vágjanak- Ők kötelesek eleget tenni a kérésemnek? Vagy ha azt írják,hogy azonnal megkaphatom a kicsit,akkor jogom van "követelni" a gyermekemet,ha teljesen egészséges?

2011. júl. 10. 10:53
 3/4 anonim válasza:

A karcagi kórházról a neten alig találtam valami véleményt. Jó lenne ha valaki megosztaná a tapasztalatait és nem csak kérdésekkel lennének tele az oldalak. (és nem az "ismerősöm ezt mondta, így volt vele" típusú válaszok, hanem a konkrét, megtörtént események érdekelnének.)

Sok helyen torz képet kap az ember egy-egy kórházról, mert nem az ott szülő édesanyák írnak, hanem az ő ismerőseik, akik csak hallották a történteket, s mint ahogy a pletyka is színezve születik, ezek a történetek is "fel vannak turbózva", főleg, ha rossz a sztori. Csupa ijesztő dolgot lehet olvasni...

Egyébként meg úgy gondolom, hogy aki bemegy egy kórházba, tudni kell viselkedni, udvariasnak lenni. Nekem nyáron a sürgősségire kellett mennem, bőgtem, mint egy csecsemő, mert annyira fájt a sebem, amit akkor szereztem. Hajnali 2:45 volt (!), amikor bementem, de kívántam jó estét, bemutatkoztam és elmondtam mi történt, kértem hogy segítsenek, de nem hisztizve, hanem összeszedtem magam. Annyira kedvesek voltak!!!

Ha kiabálva, hisztizve, a fél kórházat álmából felüvöltve toppantam volna be nem zártak volna a szívükbe biztos.

Vessen meg bárki ezért, de szerintem a betegen is múlik..

(Szerencsére olyan alkat vagyok, hogy ha rossz kedvem van, vagy haragszok egy emberre, akkor nem a másikon vezetem le, vagy vetítem ki rá. Aki nem ártott nekem azzal kedves vagyok, hiszen semmi okom bunkónak lenni....)

2012. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem mindenki van ezzel így!

A kórházban dolgozók egy-másika nem ilyen kedves még akkor sem,ha Te normális vagy! Ahogy az utcán is találkozni pár ilyen emberrel,úgy bárhol ahova beteszed a lábad.. Hát,igen,túl szép lenne,ha nem így lenne!!

Van olyan a karcagi kórházban,aki bizony valami cefett undok! Soha egy mosolyt nem láttam az arcán- nagyom meg lehet keseredve!! Az első gyermekemnél szerencsétlenkedtem szopi alatt egy kicsit, mire ordítani kezdett velem!!


Szerencsére sok jó emlékem is van a kórházzal kapcsolatban!! Alapvetően kedvesek és aranyosak!! :-) A 3. lányunkkal voltam bent szeptemberben,akkor az említett komor csecsemős is nagyok kedves volt,szinte csak mosolyogni láttam! :-)

2012. ápr. 27. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!