Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem ciki a mai világban, ha...

Nem ciki a mai világban, ha valakinek nincs választott orvosa?

Figyelt kérdés
17 hetes vagyok, és még nem választottam orvost. Az ügyeletes orvosok általában hogyan bánnak a szülő nőkkel? Pozitív, negatív véleményre is kíváncsi vagyok.
2008. okt. 28. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A harmadik babámat várom, az első két kislányomnál volt fogadott orvosom, most úgy jött ki, hogy nincs.

Hozzáállás kérdése, néha jó lenne ha valaki úgy foglalkozna az emberrel,hogy bármi nyügömmel megkereshetem, de nagyobb százalékban pozitív. Mondjuk nem várom el, hogy körbe ugráljanak, jópofizzanak, a leletekre és a tényekre alapozok és igy nem vészes. Szülni most fogok nemsokára, de voltam bent 10 hete mert megindult a szülés, pozitív élményeim vannak az ügyeletes dokikat illetően.Ha érzékenyebb vagy, vagy konkrétan van -lesz valami gond a terhesség alatt, akkor jobb, ha van fogadott orvosod , mint hogy épp az néz meg aki ügyeletben van.39 hetes pocakos

2008. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 34 hetes terhes vagyok első babámat várom! A szüléssel kapcsolatban még nincs ugyan tapasztalatom!Nekem sincs fogadott orvosom sztk-s rendelésre járok! Én eddig teljes mértékben meg vagyok elégedve , mert mindig normálisan meg voltam vizsgálva mindezt pénz nélkül! Az egyik ismerősőm viszont most szült augusztusban neki sem volt orovosa az ügyeletesnél volt és nagyon normálisan bántak vele, nagyon rendes volt a szülésznő és az orvos is veled! Szerintem egyálatlán nem ciki! Mindenkinek saját szíve joga eldönteni ezt a dolgot!

34 hetes kismama

2008. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki,de a tapasztalatok is eltérőek sajnos.Én 15 hetes vagyok,és még nincs fogadott orvosom,de eddig sajnos csak negatív tapasztalataim voltak,nem kaptam soha megfelelő tájékoztatást.Nem érzem biztonságban így magam,úgyhogy én fogadni fogok orvost.Természetesen ez orvostól függő,ha az ottani orvosokról pozitív véleményeket hallasz,sztem nem fontos orvost fogadni.Jó babavárást!
2008. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem felesleges orvost fogadni a terhesgondozás idejére. Én szülésre fogadtam csak.
2008. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. okt. 28. 13:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, sőt egyre többen lesznek akik sajnos nem tudnak orvost fogadni.

Az első lányomat fogadott orvosnál szültem a másodiknál úgy alakult, hogy nem fogadhattam abba kórházba ahol szültem. Gondozásra az SZTK-ba jártam, a 39 héten küldtek a kórházba, hogy pici a baba a korához képest , utána oda jártam,és nem volt orvosom, Ugyan úgy megcsinálták az nst-t az éppen ambuláló orvos megnézte és megvizsgált mindig. Szülni pedig az éppen ügyeletesnél szültem. Semmivel nem foglalkoztak kevesebbet vagy többet velem, mint azzal akinek volt orvosa. A 6 ágyas kórteremben 2 anyukának volt orvosa, és én úgy láttam, hogy semmivel több figyelmet nem kaptak ott.

Szülésnél pedig a vajudás alatt a szülésznő volt bent az orvos csak a kórtörténetet vette fel kétszer megvizsgált, hogy mennyire tágulok és a tolófájásoknál jött be újra. Kb 1 órát volt bent.

Nekem jó véleményem volt róla, rendes volt. Meg is köszöntem neki egy köszönöm szépen doktornő az együttműködést a gyors ellátást. Nekem szerencsére gyors volt a szülés.

4 hós baba anyukája.

2008. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!A kérdésre válaszolva,nem ciki és úgy látom,hogy többen...sőt mindenki ezen a véleményen van.De a kifejezés kicsit furcsa..!Szóval sosem gondoltam,hogy ez olyan fontos,nem hiszem,hogy más ellátást kapunk,ha nincs fogadott doki!Az éppen ügyeletes doki így is-úgy is ellátja a kismamát,hiszen azért van ott és az meg hogy milyen tapasztalatok lesznek a végére,ismét a doki személyiségén múlik.Nálam magától értetődő volt,hogy kell doki,mert a baba előtt már hosszabb ideje hozzá jártam,megműtött és az egész kórtörténetemet ismeri.Kicsit biztonságot ad,hogy mindig ő vizsgál...persze elismerem,hogy anyagilag megvisel és csak nézek ki a fejemből egy-egy szokásos látogatás után...de ez van.Néhány héttel ezelőtt kórházba kényszerültem,éjjel fél 1-kor kicsoszogott az ügyeletes nagyon álmosan,kedvetlenül,nyűgösen..ami érthető.Kétségbe voltam esve amúgy is, nagy fájdalmaim voltak és cseppet sem volt szimpatikus a viselkedése,amitől még inkább bepánikoltam,hogy rendesen rám ijesztett és nagyon durván vizsgált meg.Tehát zsákbamacska,főleg az adott orvoson múlik,milyen érzésekkel tér haza a kismama.
2008. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki!!!! Ezt a tévhitet sajna az újgazdag páciensek alakitották ki, és valljuk be őszintén mi kényeztettük el orvosainkat. A barátnőm a második babáját várja, az elsőnél volt fogadott doki, és a szüléskor éppen nyaralt,6 számjegyű összeget fizetett neki ki a szülésig. Tisztelet a kivételnek.
2008. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!