Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Férjnél vagyok 3 éve nem...

Férjnél vagyok 3 éve nem élünk együtt májusba szülök válófélben vagyunk tehát nincs házassági a kivonat, nem is fogok kérni másikat. Kinek a nevét kapja?

Figyelt kérdés
2008. febr. 28. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

úgy tudom el kell hogy ismerje az apa a gyermeket és akkor az övét..

ha nem akarod akkor meg kaphatja a tiedet.

2008. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem éltek együtt 3 éve, akkor nem ő az apuka, gondolom. Ha van apasági nyilatkozat, akkor az apa nevét kapja, ha nincs, akkor a tiedet. Ha még nem telt el 300 nap a válás és a szülés között, akkor a férjét.
2008. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ezt tudom,voltam a gyámügyön de arra vagyok kiváncsi hogy annyira oda vannak a 300 napnál nem régebbi h.a.kivonatér és én a nélkül érkezem akkor mi van
2008. febr. 28. 18:02
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Én válaszoltam másodszorra. Na, az van szerintem olyankor, hogy a te nevedre veszik a babót, mert ahhoz, hogy az apuka nevére anyakönyvezzék, az kell, hogy nálad legyen egy apasági nyilatkozat, vagy egy házassági anyakönyvi kivonat. Ha egyik sem lesz, akkor muszály nekik a te nevedre. De egyébként a szülés után rögtön kitöltik a papírokat, de az anyakönyvet csak néhány nap múlva, és akkor még egyszer legpontosítanak mindent (legalábbis nekem így volt).
2008. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm erre kiváncsi leszek.inkább irják az én nevemre utánna ha meg születik a baba ,ugyis csomo utána járás hogy az igazi apuka nevét kapja
2008. febr. 28. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint a jogerős válástól számított 300 napnak kell ahhoz eltelnie, hogy ne a (volt) férj nevét kapja a baba. Én tavaly március óta nem élek a volt férjemmel, szeptemberben teherbe estem, decemberben megvolt a bírósági tárgyalás, már a végzés is megjött, ettől függetlenül csak úgy kaphatja az igazi Apukája nevét a babám, ha férjhez megyek hozzá (és megyek). Egyébként jogi hercehurca lenne belőle. Persze az nem derült ki, hogy mit szeretnél, mi legyen a neve a Babádnak.
2008. febr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha viszel magaddal apasági nyilatkozatot, akkor a vérszerinti apa nevét kapja.
2008. febr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez nem igy működik addig nem irhat alá apaságit amig nem viszem az igazolást hogy hajadon vagyok.azt nem értem hogy akkor mi a fenének az a 300 napnál nem régebbi h.a.k hogyha nem viszek akkor is a férjem nevére megy
2008. febr. 29. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!