Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tudtok arról, hogy nevet...

Mit tudtok arról, hogy nevet a szüléskor muszáj adni, vagy van rá esetleg később is lehetőség?

Figyelt kérdés
Például, ha biztosan azt mondják egész terhesség alatt, hogy lány, és születéskor kiderül, hogy fiú. De fiúnévvel nem készülünk, akkor lehet gondolkozni rajta még egy pár napig?
2009. ápr. 1. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nálunk a szülőszobán szülés előtt kértek lány és fiú nevet is.Célszerű készűlni mind a kettővel,mert így még a kórház elintézi a baba papírjait.(lakcímkártya,születési anyakönyv)Amúgy meg szaladgálhattok ti utánna és az nem egy nap.Gondolkodjatok fiú neven is!Sok sikert!
2009. ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Gondolkozunk mi, csak nekünk három nevet kell kitalálni, és olyan nehéz. Hármasikrekkel vagyok terhes. Lány névből több is van, de fiúból még mindig csak egy.
2009. ápr. 1. 17:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát gratulálok!!Akkor pláne találjátok ki,mert három baba mellett egy percetek sem lesz,nem még ügyintézni szaladgálni!Sok boldogságot a babócákhoz!!Üdv!
2009. ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hármasikrek, anyám! Nem lehet egyszerű.


Én a dél-pestiben szültem, ott is kérték a szülés előtt a neveket, a nem megfelelőt szülés után kihúzták. De ez nem az anyakönyvvezetés folyamata. Magát a kérelmet, amivel elindítja a kórház a születési anyakönyvi kivonat kiállítását illetve a baba lakcímkártyáját, azt a szülés utáni napokban viszik be hozzád, azt alá kell írnod. Ezen viccelődtem a férjemmel, hogy úgyis én döntöm el, hogy milyen nevet fog viselni a baba.

Jó esetben van egy napotok, de szerintem ha 9 hónap alatt nem sikerül nevet, neveket találni, akkor nehéz lesz egy nap alatt.

Boldog babavárást, könnyű szülést!

2009. ápr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Jesszus peti, hármasikrek...:-)

Gratulálok!

Tőlünk csak lány nevet kértek, mert tudtuk , lány lesz. Nem emlékszem, hogy a fiú név felmerült volna...

És igazán arra sem, hogy bármit aláírtam volna, de lehet...

Gondolkodjatok, és találjátok ki a neveket:-)

2009. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia Győrben szültem,itt nem kértek szülés előtt neveket...csak a vezetéknevet.Közvetlen szülés után.de szó szerint vagy 5x is elkérdezték,hogy mi a neve a babának,akkor töltötték ki a papírt.Majd már a újszülött osztályon írtam alá
2009. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Persze gondolkodunk, csak nehéz kitalálni, még a lány nevekkel is úgy vagyunk, hogy van 4-5 és ebből csak kettő egyezik! :D Azért még van egy kis időnk, most 23 hetes vagyok, viszont úgy 4 hét múlva már be kell feküdnöm a kórházba. Hát igen hárman vannak, eleinte ijesztő volt egy kicsit, de már nagyon nagyon várjuk őket, és nagyon örülünk nekik! Spontán sikerültek.
2009. ápr. 1. 19:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Többször "találkoztam" már ezen az oldalon veled. Gondolom, hogy te lehetsz az mindig, mert hármasikrekkel ritkán dicsekedhet bárki is.

Szívből kívánok neked minden jót! Megmondom őszintén nagyon kiváncsian olvasom a hozzszólásaidat és a kérdéseidet. Ismeretlenül is csodállak és érdekel, hogy mi van veled.

Remélem még sokat hallunk itt rólad, szívből kívánom, hogy minél tovább aktív legyél és minél tovább tudd őket kihordani.

Jó egészséget kívánok neked!


(36 hetes kismami egy kisbabával)

2009. ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is csak azért írok, hogy gratuláljak Neked a 3 babához.

Egésszéges babákat és sok boldogságot kívánok!

2009. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mit mondanak, milyen neműek lesznek a babák?
2009. ápr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!