Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől. Ti...

Nagyon félek a szüléstől. Ti is így voltatok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen rettegek attól a fájdalomtól, még sosem volt ilyenben részem. A legerősebb fájdalmam eddig a fejfájás volt. Most ne nézzetek valami hisztis kis fruskának, de ti nem voltatok ezzel így? Viszont mindenképpen természetes úton szeretnék szülni, mert mégiscsak az a babának is a legjobb, és szeretném átélni azt a pillanatot :) Mi a véleményetek?
2011. júl. 21. 23:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
3 hétig túlhordta?! Ez nekem új, pedig szülésznőnek tanultam( bár nem abban dolgozom, csak sok gyaxin voltam), és én nem hallottam ilyenről...
2011. júl. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Persze, nem kell szépíteni

Az elsőnél mert fogalmam sim volt mi vár rám, akórházba menet (indított szülés volt) bőgtem is.

A másodiknál meg azért paráztam mert tudta mi lesz, nem akartam a komplikációkat, ami az első után volt.

Végül is szinte ugyanaz történt:-(((


Természetes úton szültem mind kettőt, EDA-va, nagy babák lettek.



De harmadikat nem szülök, az biztos!!

2011. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát, én egyáltalán nem féltem a szüléstől... addig a pillanatig, amíg el nem kezdődtek a fájások... Az elején még kibírhatóak voltak, de a 3perces fájásoknál már azon gondolkoztam, hogy jobb lenne elájulni :P Aztán valahogy felpörögtek az események, és amikor már a toló fájások jöttek, valahogy nem is foglalkoztam már semmivel, csak a babámra koncentráltam. Férjemnek is fájt a dolog, apás szülés volt, és szétmartam a kezeit :S


3 hetes kislány anyukája

2011. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én annyira nem féltem, bár fogalmam sem volt róla, hogy mi vár rám (szándékosan nem néztem, nem hallgattam és nem olvastam szüléstörténeteket). 1 héttel túlhordtam és a 40. héten már vendégeskedtem 4 napot a kórházban, hátha beindul magától. Azután hétvégére haza engedtek, azzal, hogy hétfőn reggel 7-kor jelentkezzek a szülőszobán és megindítják a szülés. Igaz, ami igaz vasárnap este, mikor a férjem vitt be a kórházba eltört a mécses. 10 órás vajúdás után lett meg a kisfiam, akkor azt mondtam neki, hogy 1000% nem lesz kistesó, de most már nem lennék ennyire biztos benne :D
2011. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én is így voltam,pedig 4 gyereket szültem.

Én már a vérvételnél is elájultam,de aztán már hozzáedződtem.

2011. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
RETTEGTEM!!Egyrészt mert mindenki tudja, hogy ez borzasztóan fog fájni, másrészt, mert nem tudtam elképzelni, milyen lesz még is ez a fájdalom. Ha újra kéne csinálnom, most is félnék, de most már azért, mert TUDOM, hogy mennyire fájt:)
2011. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%
10 hete szültem.Borzasztóan élveztem a terhesség minden pillanatát és nagyon vártam hogy kezembe tarthassam az én kislányomat!!!!Féltem a szüléstől de nagyon vártam is!Izgatott voltam miatta,hogy milyen lesz!Arra gondoltam,hogy ezt érte csinálom,neki segítek azzal,ha nem sírok,nem kiabálok,hanem csak csinálom amit kell!Szülés utáni este lefekvés előtt sírtam el magam,hogy mekkora fájdalmat kibírtam és ezt tényleg csak egy anya bírja elviselni a gyermekéért!!!Gondolj végig arra ,hogy úgy szülj,hogy a picikéd büszke lehessen rád!!:)Csak arra koncentrálj,hogy mit mondd a szülésznő és az orvos és semmi másra!Életed legnagyobb élménye lesz!!!Ügyes leszel!!!!Sok sikert!
2011. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én akkor kezdtem el félni, mikor szülés két héttel pár napot bent töltöttem, és többször kihallottam a szülőszobáról az ordításokat.

Nekem nagyon pozitív volt az egész, én sokkal rosszabbra számítottam.

2011. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!