Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi időm lehet még hátra?

Mennyi időm lehet még hátra?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok, pár napja kezdett el iszonyatosan tágulni a medencém. A nyákdugó nem tudom, hogy elment e már, mert egyszer volt egy ilyen kocsonyás zöldszerű folyásom kb két hete, de semmi véres nem volt. Egyre jobban érzem a hüvelyemben a szúró érzést mikor a baba mozog. Viszont a hasam még mindig nem szállt le, vagy én nem látom. A görcseim egyre többször jönnek elő, haskeményedéssel, de még nem rendszeresek, és ha lepihenek egy idő után elmúlnak. Aggódom, mert szeretném minimum 2 hétig még kihúzni, de úgy érzem már nincs annyi időm... Első babás vagyok, és foggalmam sincs mit kellene éreznem ha itt az idő.
2009. ápr. 3. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, ezt sajnos senki sem fogja tudni megjósolni neked. Még olyan is van, hogy a kismamát hazaküldik a kórházból, mikor ő úgy érzi, szülni ment be. Nekem péld. semmi sem volt a kínzó derékfájáson kívül. Lányom a 39. héten született meg. Éjjel ébredtem 4 perces fájásokra. (olyan mint mensikor, csak kicsit erősebb). 4 óra múlva megvolt a baba! Ne izgulj, érezni fogod, mikor jön el az idő. Nekem is egy gyerekem van, ugyanilyen gondolataim voltak. :) Ma már 4 hónapos! :) Sok boldogságot Nektek!
2009. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem is kb. a 36. héttől iszonyatosan fáj a medencém,tágul azt mondta a dokim. Most 38+4 hétnél járok, csütörtökön voltam NST-n,ami 40-50%-os méhösszehúzódásokat mutatott ki. Délután megvizsgált a doki és mondta,hogy már 1 ujjnyira nyitva is vagyok, úgyhogy szombaton keressem meg a kórházban , mert ebből baba lesz a hétvégén. Pénteken nekem is távozott a nyákdugómból egy kis darab,átlátszó és kocsonyás volt. A védőnő mondta hogy az az volt. Ma reggel(szombat) elmentünk a férjemmel lépcsőzni, meg nagyot sétálni, hátha beindul csak a maradék nyákdugóm távozott,ja és megfájdult a derekam is. Elutaztunk a kórházba, újra vizsgálat, semmi változás. Felrakták az NST-t és most alig 20%-os méhösszehúzódásaim voltak, így hazajöttünk és várjuk a csodát,egyenlőre semmi jel nem mutat arra,hogy szülni fogok, legalább is ma.

Tehát szerintem ahányan vagyunk, annyi féle képpen indulhat meg a szülés, nem lehet általánosítani. Nem voltál NST-n?

Én is első babás vagyok, leszek.

Szép és könnyű szülést kívánok!

2009. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem nekem NST még nem csináltak, csak 2 ctg-t, a méhszájamat is 30 hetesen nézték utoljára, és majd csak 38 hetesen megyek az utolsó uh-ra is. Mondthatnám nem vizsgálnak agyonra. :)

Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem megnyugodtam.

Könnyű szülést nektek.

2009. ápr. 5. 23:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! 37 hetesen a baba teljesen készen áll, már nem számít koraszülöttnek, csupán azért maradhatna még bent egy kicsit, hogy kerekedjen és erősödjön. Ő tudni fogja, hogy mikor kell kujönnie. A nyákdugó első szülés előtt 1-2 héttel is távozhat. A jóslófájások is egyre gyakoribbak az utosló hetekben, de ahogy te is említed, tevékenység változtatásával, ha lepihensz, vagy sétálsz egy kicsit, ezek enyhülnek. Olvass a szülés fázisairól, és a vajúdás jeleiről! (pl. www.maternet.ro szülésfelkészítő tanfolyam 4. felyezetében - nagyon jól elmagyarázza és sok tippet ad)
2009. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!