Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szülnek ilyen sokan...

Miért szülnek ilyen sokan fiatalon?

Figyelt kérdés
25 vagyok, egy csomó velem egykorú, volt osztálytárs, stb, mostanában szül, meg van akinek már van is babája. Miért szülnek ilyen fiatalon? Egyszerűen nem értem, hogy ha összeházasodnak, felvesznek egy halom hitelt lakás kocsi stb-re akkor miért vállalnak még gyereket is most? Miért kell mindent egyszerre? Ennyire nem látják át hogy a gatyájuk is rá fog menni esetleg? Nem félnek? Vagy én vagyok a hülye hogy a mostani világban nem akarok szülni még vagy 5 évig? Így se maradok se semmiről, addig meg meg tudjuk teremteni a hátteret hozzá, ha sikerül, de nem ugrunk bele azonnal mindenbe.
2009. ápr. 4. 10:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Én abszolút nem értek veled egyet. Én 20 ill. 23 évesen szültem, és nem véletlenül. Dolgoztam előtt 1,5 évet. Több okból vállaltuk ilyen korán a gyerekeket:

- Minél fiatalabb a nő, annál kevesebb a komplikáció, mind a baba, mind az anyuka részéről (Én véletlenül se szülnék már 40 felé)

- Hiába építenék előtte karriert, ha itthon vagyok 4-6 évig a gyerekekkel (márpedig erről nem voltam hajlandó lemondani, mert egyáltalán nem értek egyet a bölcsőde intézményével, csak szükségmegoldásnak jó, de nem alternatívának), utána kezdhettem volna előről az egészet, a nulláról, mert senkit nem érdekel, hogy 5 évvel ezelőtt milyen tapasztalataim voltak. Tehát mondjuk 35 évesen lehet előről kezdeni a nulláról.

- A gyerekvállalás után is szeretnénk még élni... Mert azért ha az ember gyereket vállal, onnantól kezdve no buli, no szórakozás. Tegyük fel, hogy pl. 22 évesen kirepülnek a gyerekek. Én még akkor csak 44 éves leszek. Te mennyi leszel? Maximum a nyugdíjasklubba tudsz majd "elkocogni".

- A hitelt meddig fizeted? Egy lakáshitel nem 5-10 év, sajnos. Az autóhitel meg jóformán mindig ott lesz, hiszen hiába veszel meg egy új autót, és fizeted ki, mikorra lecserélnéd, jóformán nulla az értéke, és jöhet megint a hitel.

2009. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Nikcsi ***** válasza:
97%

Teljesen egyetertek az elottem szoloval. Persze a masik veglet sem jo, mikor az alapfelteteleket nem tudod biztositani a babanak, de ha mindenki arra varna hogy ki legyen fizetve a lakas, az auto, minden tokeletes legyen akkor nem sokan vallalnanak gyereket.

En egyidos vagyok veled, 25 evesen szultem es nagyon nagyon nem bantam meg. Pedig en kulfoldon elek, nincs sajat lakasom. Viszont van egy jo munkahelyem, egy szereto parom, jonak mondhato anyagi hatterem, autom. Ha arra varok hogy minden teljesen jo legyen akkor soha nem szulok, mert ugye mindig van vmi. Nincs baj azzal hogy te meg varnal vele, mert te erzed, de viszont azzal sincs, ha valaki elobb bevallalja. En nem akartam halogatni, feltem attol is hogy esetleg nem esem azonnal teherbe es mint az elottem valaszolo en is szerettem volna fiatalon szulni, sot mi tobb most tervezzuk a masodik babat. Rengeteg oromot szerez egy gyermek, nekem ez most tobbet jelent mindennel.

2009. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sajnos pont, hogy nem szülnek fiatalon a mai nők (legtöbbször az anyagi háttér megteremtése, munkahely miatt), pedig idősebb korban sokkal több a komplikáció, nehezebben sikerül a baba, nagyobb esélye van pl. a Down-kórnak is.


Én 26 évesen szültem, 2 éve dolgoztam, még szeretnénk egy kistestvért, őt is 30 éves koromig szeretném megszülni.


Szerintem nagyon jó fiatal anyukának lenni (bár sztm én már nem is vagyok annyira fiatal :P)

Nekem a fiatal anyuka a 18-20 éves, holott régen ez volt az átlag.


Én úgy gondolom, hogy aki megteheti! az első babát szülje meg még 30 éves kora előtt (24-26 a legideálisabb sztm).


De ez csak az én magánvéleményem, természetesen, mindenki akkor szül, amikor jónak látja.


6 hós kislány anyukája

2009. ápr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Én is gondolkoztam már ezen a kérdésen.Én(22) is nem sokára szeretnék gyereket.Ha olyan lenne az anyagi helyzetünk biztos (most) szülnék,és a szülők is segítenének anyagilag.De ha már gyereket akarok akkor a saját otthonomba szüljek.Így mi gyűjtögetünk egy ideig míg sikrül egy kis házat venni.Aztán majd gondolkozunk a gyereken.Nekem is sok ismerősöm van akiknek ilyen fiatalon van már gyerekük.Így is alig lehet egy normálisan fizető állást találni.És egy gyerek elés sokban van,és persze még a kocsit is fizetni.Mi kb 2-3 év múlva szeretnénk,addig gyűjtögetünk.
2009. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Én 36 évesen szültem. Igaz, több gyereket nem is tervezünk. Meglett mindenünk addigra, pedig már 14 éve élünk együtt. Kifizettük a hiteleket, tartalékoltunk, vettünk autót, és beutaztuk egész Európát. A munkahellyel szerencsém van, várnak vissza. Eszembe se jutott az elmúlt 14 év alatt gyereket szülni. Most nagyon élvezzük, és láss csodát, még öregnek se érezzük magunkat. (és szerencsére nem is nézünk ki annyinak, amennyik vagyunk). :))
2009. ápr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

24 vagyok. Férjem 28. Én is úgy vagyok vele, hogy ha arra várnánk, hogy lejárjon a hitel, akkor 40-50 évesen kellene szülnöm! Én nagyon is családcentrikus vagyok. Megtaláltam azt a férfit, akit nagyon szeretek és boldogan vállalok vele családot! 30 éves koromig 2 gyereket szeretnék. Bár nem vagyunk olyan jó anyagi körülmények között és a válság tesz is rá rendesen, de úgy vagyunk vele, hogy bárhogy is lesz, mindig megoldjuk valahogy, hogy a gyerekek ne szenvedjenek semmiben hiányt! Nem valószínű, hogy a legdrágább holmikat fogják megkapni, de ha várnánk pár évet a gyerekvállalással, akkor sem lenne jobb! Amúgy nagyon jó a kapcsolatunk a férjemmel, szeretjük egymást és a babánk csak megerősíti ezt a kapcsolatot. Kiegészíti majd a mi kis életünket! Borzasztóan várjuk már! Így terveztük és bármi akadályba ütközünk, meg fogjuk oldani!

31 hetes kismami

2009. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
En 31 evesen fogom szulni az elso babamat, 25 evesen szerettem volna de nagyon sok negativ tapasztalat volt korulottem, hogy sajnos anyagi gondok miatt kapcsolatok, hazassagot mentek tonkre anyukak maradtak ott 23-24 evesen a babakkal, igy en mindenkeppen meg akartam teremteni az anyagi biztonsagot mielott belefogok, hogy ezt kivedjem. Persze nem garancia, hogy egy valas vagy egy kapcsolat kesobb 40 fele nem romolhat meg de legalabb tudom, hogy mindent megtettem ami tollem tellett. Ezert kijottunk kulfoldre dolgoztunk par evig latastol vakulasig es megteremtettuk a ferjemmel ami kell nekunk ahoz, hogy ne legyenek anyagi gondjaink a baba erkezesekor. De amint irtam nallam az hozta meg ezt a dontest, hogy korulottem nagyon nem jott ossze senkinek a fiatal anyasag. Ha szerintem ezt nem latom akkor 25 evesen szultem volna a babamat.
2009. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

első babám mikor született 19 voltam,mikor a második,akkor 22. ez idő alatt főiskolára jártam,férjem dolgozott,házunk van,hitel nélkül,az autónkon van még 200e ft,azt két éve vettük.

Most 27 vagyok,két diplomával, dolgozok,és nemsoká megszületik a harmadik babánk is.

keményen dolgoztunk igaz,segitségünk sem volt,nulláról kezdtük,szocpolt sem kaptunk, de legalább mikor a kicsim diplomázik,nem fogják azt hinni,hogy a nagyanyja vagyok

2009. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

en 29 vagyok, nemreg szultem. szeretnek meg egy babat (bar a terhesség előtt úgy gondoltam elég egy manó, még sok is), ugye még egy darabig nem lehet a baba miatt, és utana se biztos, hogy elsore osszejon, szoval en ugy gondolom kicsit "kesesben" vagyok.


a masik, hogy sose lesz megfelelo idopont, mindig lesz valami anyagi problema, vagy politikai helyzet, sose lesz "jo idopont", akkor erdemes szulni, amikor az ember lanya ugy erzi, hogy itt az ido, a "mai vilagtol" fuggetlenul.


masresztrol nem hiszed el,de a gyerek rengeteg erőt ad, és energiat, ami jobban motivalja az embert, mint barmi mas. (es egy baba nem olyan durva kiadas meg az elso par evben, ha esszel vasarol az ember.. pl az en babamnak 15 ezer a pelus, sajnos kell neki tapszer, az meg 10ezer, de aki szoptat annak nem, meg higenias cucc, meg jatek, meg neha veszek neki egy egy uj ruhacskat, mondjuk meg 10 ezer. es ez meg egy fel evig kb igy lesz.. havi 25bol siman megussza, aki szoptat, lehet még kevesebbol is. (jo, az anyuka "kiesik", és csak a mkabére 70%át kapja, de akkor is).


meg mindenkinel mas, nem szabad elitelni senkit, eleve tok nagy dolog egy baba, hatalmas csoda, és sok orom forrása, ez kivulrol nem latszik nagyon, de ha "benne leszel", akkor megérted, vagyis en igy voltam vele.

2009. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
Én 19 évesen szültem a babám és nagyon boldogok vagyunk.Mindig is fiatalon szerettem volna anya lenni,de ezt mindenki maga döntse el hogy mikor érzi elérkezerttnek az időt a babára.nem korfüggő.
2009. ápr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!