Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés közben esik a baba...

Ha szülés közben esik a baba szívhangja, akkor császár szokott lenni belőle?

Figyelt kérdés
Már szültem, de külföldön, és kíváncsi vagyok, otthon hogy működik.
2011. okt. 14. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha esik a szivahang eloszor megprobaljak kideriteni, h miert. Ha fajassal egybekotheto, akkor eldontik, h kell-e csaszar v nem. Ha nem fajassal egybekotheto, akkor megkerik a kismamat, h valtoztasson poziciot es ha nem rendezodik, akkor jon egy belso vizsgalat, h megtudjak, h koldokzsinor eloreeses van-e v sem. Ha 3-4 percnel sem all vissza a szivhang, akkor mar keszitik is a mutot, mert mire odajutnak, h vagjanak eltelhet fel ora is. Szoval ezert varnak csak 3-4 percet. Persze attol is fugg, h milyen magasan van meg a szivhang, mert 100-110 folott meg lehet, h varnak tovabb, de 100 alatt tuti nem.
2011. okt. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mennyi volt a szívhang, de lassult. Ekkor azt mondták, váákumozni kell, mert minél hamarabb meg kell szülnöm a szívhangja miatt. Még váákummal is nehezen jött ki, kb. a 4-6 nyomásra.

Igazából a szülés szempontjából már lényegtelen, csak olvastam egy szülés sztorit, hogy esett a baba szívhangja, és ezért császár lett a vége, és elgondolkodtam...

2011. okt. 14. 12:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, h hol volt a feje a babanak, mert, ha mar athaladoban volt, akkor nem lehet csaszart csinalni.
2011. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szülés közben a baba már a szülőcsatornában van. Akkor már úgy vélem, nem tudnak császározni. De ha egy vizsgálat során rossz a baba keringése, szívhangja, akkor bizony császár lesz.
2011. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem is esett a baba szívhangja és vákuum lett, nem császár. Rendben vagytok, ugye? Nem lett gondolom semmi baj. nekem mindkét gyerekem vákuummal született.

Ha egy ponton túl van a szülőcsatornában a baba,akkor már nem lehet császározni.

2011. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, jól vagyunk, köszi! Bár neki 1 hetet még bent kellett maradnia, első percben 7-es apgart kapott :(, egy óra múlva már 9-est.

Valószínűleg nem lett volna akkor semmiképp sem császár, mert már látszott a feje, csak a vállai nagyon nehezen jöttek ki.

2011. okt. 14. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám szívhangja is többször leesett, de mivel már látszott a buksija, csak a vákum jöhetett szóba, a császár már nem. Ő nem sírt fel rögtön,csak miután kitisztították a légutait. 5-ös apgart kapott, öt perc múlva pedig 8-ast.

A te babád felsírt? Milyen volt a bőrszíne születés után?

2011. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, felsírt, bár nem azonnal, de gondolom, normális időben, mert abból nem vontak le apgart. A színe sajnos fehér volt, és utána nehezen vett levegőt.

Remélem, ti is jól vagytok már, minden rendben a babóddal.

2011. okt. 26. 15:49
 9/9 anonim ***** válasza:
97%
Sziasztok! Nekem is vákummal született a fiam, mert fájásgyenge voltam nagyon, és nem tudott kicsusszanni a szülőcsatornából és ez miatt egy picit a szívhangja is leesett. Nekünk az apgar 9/10 volt és utána 10/10! Viszont amit mindannyiótoknak ajánlanék: Figyeljétek meg, hogy nem lett-e esetleg hypoton (laza) izomzatú a babátok. Nálunk senki nem vette észre akinek feladata lett volna, sőt a gyerekorvos és a barom védőnőm sem volt hajlandó tudomást venni róla, hiába mondtam, hogy 11 hónapos a gyerek és még nem ül fel. Elbagatelizálták, hogy ó kergethetem eleget. Nem hallgattam a hülyeségeiket tovább, és én vittem el dévény anna gyógytornára, ahol mondta a nő, hogy borzasztó laza izomzatú, és ezt észre kellett volna venni születése után az orvosoknak, de legkésőbb a védőnőnek és a gyerekorvosának mindenképp!! Valószínűleg érte egy kis oxigénhiány de az is lehet hogy hajlam. Én inkább oxigénhiányra tippelnék. A lényeg, hogy megkésett ez miatt a mozgásfejlődésünk, és problémáink vannak belőle. Hál' istennek nem értelmi/szellemi sérült, de mivel a mozgásfejlődés szoros kapcsolatban áll minden egyébbel a beszéddel.....stb. Van némi lemaradásunk, amit görgetünk magunk előtt ill. próbálunk behozni, hogy ne legyen belőle majd tanulászavar....stb. Nagyon megviselt minket ez a dolog, és a kistesót már meg fogom nézetni gyógytornásszal 8 hetesen 1 alkalommal, hogy minden oké-e és nem várok senkire! :(
2011. nov. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!