Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mi a tapasztalata a MÁV...

Kinek mi a tapasztalata a MÁV kórházi szülésről?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik ha van fogadott orvosod,ill.nem városi vagy?Kinek mennyi pénzt kell adni?
2011. júl. 29. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi pénzt kell adni...az a dokitól függ. Általában a vizitdíj 10x-ét szokták, én is annyit adtam.

Az Áek-ben nagyon szépek a szülőszobák, én elégedett voltam, mindenki kedves, figyelmes, segítőkész volt. Most fogoma második is ott szülni. Ha császár (nekem végül az lett) ott is bent lehet apuka egy üvegfal mögött. Aztán a csecsemős nővérkék már nem annyira kedvesek de azt is ki lehet bírni, végül is sokat nem kell velük találkozni.

2011. júl. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem a MÁV-ban és nagyon elégedett vagyok összességében. Az egyszeri terhesgondozási díj tízszeresét adtam a dokimnak, ami 80 000 Ft volt, és bár szülésznőt nem lehet fogadni, aki nekem segített az nagyon rendes volt, úgyhogy 10 000 Ft-ot ő is kapott. Mi még adtunk csomagot a nővéreknek is. A csecsemősök közül volt nagyon aranyos és nagyon bunkó is, a két véglet. A sima ápolónők mind nagyon rendesek voltak, nem kellett sokat várni lepedőcserére meg hasonlók. Annyi bajom volt, hogy iszonyat hangzavar van a folyosón mivel valamiért úgy tartották jó ötletnek, hogy ott tolnak el minden gurulós kocsit, étkezőkocsikat stb, nagyon hangos, nekem ezért napközben nem nagyon sikerült aludnom , szerencsére a babákat általában nem zavarja annyira.
2011. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Én a csecsemősökkel szemközti szobában voltam, ott nem volt olyan nagy zaj főleg ha bezárták magukra az ajtót mert amúgy üvöltve beszélgettek. De igazából csak este volt zavaró amikor még 11-kor traccspartiztak meg röhögcséltek. A sima nővérkék tényleg nagyon aranyosak voltak! Ez még fel is tűnt, hogy milyen rendesek. A szülésznőnek én is adtam 15.000.-et mert egész nap mellettem volt és próbált segíteni. Sajnos egész műszakban ott vajúdtam aztán császároztak.
2011. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Reggel 7-től este 7-ig van egy műszak és fordítva a másik.
2011. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok!2009. augusztusában szültem ott a kislányomat,nagyon rosszul jártam,mert a baba előbb jött két héttel,a dokim szabin volt és ne haragudjak,de nem jön haza (pedig csak egy nappal előbb kellett volna),akinek átadott,egész délelőtt a műtőbe volt,az ügyeletes meg rám se nézett,mondván,hogy van fogadott doki.Amikor a baba elindult kifelé a szülésznő rohangált orvost hajkurászni,mi meg halálva voltunk rémülve,hogy most mi lesz,a másik szülésznő rohant át és kiabált,hogy ne nyomjak,a gyerek meg csak jött kifele.Szóval én horrorként éltem meg az utolsó tíz-húsz percet.Végül előkerült egy orvos,fogalmam sincs,hogy ki volt az,nála megszültem a gyereket,de úgy döntöttünk,hogy egy fillért sem kap egy orvos sem.A szülésznő viszont végtelenül kedves volt,ő csinálta a vizsgálatokat is,tudta,hogy mikor kell ott lenni,egyébként hagyott minket a férjemmel.Neki adtunk negyven ezer forintot,nem volt fogadott és tudom,hogy ez sok,de az orvosnak így is többet kellett volna adnunk és igazán nem sajnáltuk ezt a pénzt,hiszen ő volt velem végig.Maga a szülőszoba és a kórházi szoba teljesen jó volt.Nekem a csecsemősökkel sem volt semmi bajom,mindenki segített,ha szükségem volt rá.Az orvosom még csak azt sem kérdezte meg,hogy mi volt,hogy vagyok.Azóta kerestem másik dokit,mert benne már nem tudtam megbízni,pedig az első gyermekünket is nála szültem.Tudom azt is,hogy az én esetem nem általános,de akkor is így jártam.
2011. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon elégedett voltam. 2010. októberében szültem ott. A szülőszobák tényleg szuperek, és nem hátrány, hogy nem lehet szülésznőt választani, mert mind profi és kedves. Választott dokim volt, extra szuper, 70ezret kapott. Én kértem EDA-t, az anesztes orvos nagyon rendes volt, többször jött, megnézte hogy vagyok, adott pótlást, ha kellett...így ő kapott 10ezer Ftot. Az éjszakás szülésznő 2500at, mert oly sokat nem tett értünk - miután megkaptam az EDA-t, utána problémamentes voltam, csak a magzatvizem folyt el. A nappalos szülésznő, aki ott volt a szülésnél 20ezret kapott.

A kórtermek kellemesek, pláne, ha jó szobatársakat fogsz ki! Saját fürdőszoba, WC van minden kórteremhez. Az ápolók kedvesek, bár nem sokat találkoztunk velük. A csecsemős nővérek, hááááttt, van, aki kedves, van, aki kőbunkó! Nekem sajnos besárgult a babám és az egyik csecsemős nagyon gázul viselkedett ezzel kapcsolatban, ez nem volt jó élmény, de kárpótolt másik kettő, akik viszont extra rendesek és segítőkészek voltak. Ők kaptak 2-2ezer Ftot.

A kaja brutál xar és csupa olyan, ami jól felfúj. Ha megoldható, akkor kérd meg az otthoniakat, hogy vigyenek be neked hazait!

Összességében 6 napot töltöttünk bent és nem panaszkodhatom, egy két apróságot leszámítva én nagyon nagyon elégedett voltam!!!!!

2011. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok!Aranyosak vagytok,sokat segítettek!:)Mi is október elejére várjuk a kicsit.Első gyerek,szóval elképzelni sem tudom hogy majd hogyan zajlik.:)Az orvossal még nem is beszéltünk a szüléssel kapcsolatos dolgokról.:S
2011. júl. 31. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:

16:31-es vagyok! Megkérdezhetem, kinél fogsz szülni??? Ne aggódj, szülés előtt olyan elképzelhetetlen az egész! Aztán mikor itt az idő, minden olyan természetesen, magától zajlik!

Boldog babavárást!

2011. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15:29 vagyok.Kiegészíteném az írásomat azzal,hogy magával a kórházzal nem volt semmi problémám,sőt,nagyon meg voltam elégedve és mint mondtam nekem a nővérekkel sem volt semmi gondom,a babám sárgult picit,ők már a legelején észrevették (nekem még nem tűnt fel,pedig nem első gyerek),azonnal vérvétel,kék fény és mire mentünk haza (3. napon) már semmi baj nem volt.Szóval nekem kizárólag a saját fogadott dokim viselkedése nem tetszett,mert akinek átadott,az nem tehetett arról,hogy aznap délelőttre fontos műtétje volt kiírva.Az én dokim külsős volt ráadásul,amúgy a Honvédba dolgozik.
2011. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az Atalay doktornőhöz járok!Eddig meg vagyok vele elégedve.Köszönöm,nagyon boldog eddig a kicsim várása.(most lekopogom!) :) Csak most h közeleg a vége jönnek elő a kérdések..:)Nagyon remélem én nem járok úgy,ahogy te kedves 15:29-es,nem lehet túl jó élmény!:S
2011. júl. 31. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!