Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik ti mit szóltok ehhez...

Kismamik ti mit szóltok ehhez a sok tragédiához, amit a tv-ben lehet hallani? Én megmondom őszintén kicsit félek a szüléstől, mostanában annyiszor lehet hallani, hogy kismamák meghalnak szülés közben.

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Régebben még többen haltak meg, csak akkor nem tudtak róla a kismamák, mert nem volt honnan megtudni.

Ne aggódj.

Bár egyszer már én is neveztem magamat túlélőnek, hogy már kettőt szültem, de még mindig élek.

2011. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az első válaszolóval!
2011. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ilyen a média: ha lezuhan egy gép, akkor 1-2 hétig az összes zuhanást nyilvánosságra hozzák, ha kirabolnak egy bankot, akkor pár hétig az összes bankrablást nyilvánosságra hozzák...és ha sajnos meghal egy kismama akkor az összes ilyen eset bekerül a tv-be!

Amikor nemrég meghalt az egyik kismama, akkor utána volt egy újabb kismamás haláleset, és azt mondták, hogy az eset pár hónapja történt...de most hozták nyilvánosságra. Miért pont most? Mert most történt még egy ilyen eset, ami nagy vihart kavart. Stb.

Ne aggódj, ez a legrosszabb amit tehetsz ilyenkor!

2011. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Engem teljesen kiakaszt előtte nem féltem annyira de most meg csak erre tudok gondolni h nehogy valami baj legyen.Ezekről én inkább nem szeretnék tudni igy hogy pont babát várok.Felkavaró!!!!!
2011. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
pont ezért irtam ki ezt a kérdést.Gondoltam,hogy nem én vagyok az egyetlen aki ugy fekszik le este,hogy össze van szorulva a gyomra egy ilyen hir után.
2011. jan. 12. 14:16
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Én már szinte biztos vagyok benne, hogy nem véletlenül bombáznak bennünket ilyen hírekkel. Nem hiszek az összeesküvés elméletekben, de már tényleg azt gondolom, hogy valakik nagyon nem szeretnék ha sok kisbaba születne... Aki alapjáraton is fél gyereket vállalni, az most még inkább elgondolkodik majd rajta ha ilyen híreket lát, hall. Személy szerint megpróbálom kizárni ezeket a híreket, már csak a babámra koncentrálok és tudom, hogy semmi baj nem lesz. A gondolatainknak teremtő ereje van...

37hkm

2011. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsó válaszadóval.

Én próbálok nem foglalkozni ezekkel, az ember amúgy is fél, hát még ha ilyen hírekkel bombázzák.

Azért a mai világban ritka az ilyen tragédia, csak amit lehet felkapnak.

Minden jót!

30 hetes

2011. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy fel-felkapnak egy-egy hírt, és akkor az folyik a csapból is. De én azért megemlíteném, hogy miért nem vonják felelősségre azokat az orvosokat, akik tehetnek azért, ha a terhesség alatt vagy a szülés közben probléma adódik, és ne adj isten tragédiával végződik?! Mert tegnap, mint kiderült, EGYIK ESETBEN SEM volt felelős sem az orvos, sem a kórház. Szerintem ez is szomorú!
2011. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, én megvédeném az orvosokat. Az orvosok nem istenek. A legtöbb ilyen esetben sajnos nem lehet mit tenni. Pl. a cisztás kismama. Vagy kiműtik a cisztát, és nagy valószínűséggel elvetél az anyuka, vagy bennhagyják, és reménykednek. Vagy ha szülés közben megsérül egy nagyobb ér, egyszerűen nem lehet elállítani a vérzést. Még nem annyira fejlett az orvostudomány, hogy ezeket a hatásokat is ki tudjuk védeni. Ha műhiba miatt hal meg az anyuka (benne marad egy eszköz stb...), akkor elő is veszik az orvost, de ilyen esetben nem ő a hibás. A szülés mindig is kockázatos volt, de manapság a legkevésbé az. Ezt kell szem előtt tartani.
2011. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor is volt ilyen, amikor én szültem, én is így gondolkodtam, ahogy most ti. Bíztam az orvosomban, a kórház felszereltségében, pedig szegény kórház, de mindent megtettek, pedig volt egy kis komplikáció is. Teljes mértékben a helyzet magaslatán álltak, volt "akciótervük", és "készenlétben álltak", ha hirtelen másképp alakult volna a helyzet. Ott már ilyesmi abszolút eszembe se jutott volna. Bár az én dokim egyébként is úgy ismeri mindenki, hogy profi a szakmájában, és ráadásul végtelenül kedves.
2011. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!