Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 32 hetes kismama vok, nagyon...

32 hetes kismama vok, nagyon vártuk, hogy terhes legyek, kislányom lesz, boldog vagyok. Mégis félek a szüléstől, hogyan lesz? Milyen érzés? Tudom minden szülés más.

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Az egyetlen IGAZÁN fontos dolog,h akármennyire fájdalmas,utána a fájdalmat elfelejted.Ez nem könnyfacsaró giccses szöveg-valóban így van.:)

Én szültem ikreket is,természetes úton.Na,az dupla fájdalom,mégis elmúlt.:)

Minden szülés más,van aki órákig vajúdik,van aki rövidebb ideig,de intenzívebben.Előre nem lehet tudni,de nem szabad előre rágörcsölni arra,h fájni fog.Bár közben néha úgy érzi az ember,h na,itt inkább abbahagyná,maradjon az a baba ahol van:DD,de ne aggódj,biztosan meg fog születni.Mint tudjuk,repülő fent,baba bent nem marad.:DD


Milyen érzés?Vajúdáskor az összehúzódások fájdalmasak,de nem folyamatosak,és egyre gyakrabban jönnek a szülés előrehaladtával.A tolófájás kikerülhetetlen érzés,mintha kakilni kéne,de visszatarthatatlanul.Viszont ilyenkor már gyorsan megvan a baba.Utána-nekem- a méh kitisztítása és a varrás sokkal rosszabbnak tűnt mint az egész szülés.:)De túlélhető,nem kell félni tőle.:)

2009. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Gondolkodtam azon, hogy leírjam e az én történetemet, mert nem volt egy leány álom és nem akarlak ijesztgetni, de mégis leírom inkább, mert sose tudhatod hogy neked milyen lesz, akár ilyen is lehet mint az enyém, de szívből kívánom, hogy inkább ne legyen.

Fogadott dokim volt, 40. héten be kellett feküdni a kórházba, de mivel nem voltak fájásaim és nem indult meg a szülés próbaindításra ezért várni kellett még egy hetet. Egy csütörtöki nap töltöttem a 41. hetet, reggel 7kor kaptam egy zselét méhszájba (teljesen zárt voltam szóval fájt a felhelyezés)jöttek tőle a fájások, egész nagyok is voltak csak rendszertelenek. Volt hogy 10 percenként jött, volt hogy 3 percenként. Egész nap és éjjel vajúdtam, de mivel nem nyíltam semmit másnap reggel 7kor ismét kaptam egy zselét. A pénteket is végig vajúdtam, akkor már iszonyatos fájásaim voltak, sűrűn jöttek és nagyon fájtak, nem bírtam egyfolytában az ágyon feküdni, sétálgattam, mikor jött a fájás másztam a bordás falra meg a párom nyakába. Nagyon kemény volt... Péntek este kaptam fájdalom csillapítót mert már tényleg végem volt, nagyon fáradt voltam és jó volt, hogy 2 fájás közt tudtam picit pihenni, egészen bekábultam, aztán mikor jött a fájás arra ébredtem, hogy ordítok. Ez ment egész éjjel. Szombat reggel megvizsgált a dokim és mondta, hogy még mindig nincs eredmény úgyhogy kapok még oxitocint és ha attól sem nyílok akkor délben megcsászároz. Reggel kaptam beöntést, még sétálgattam kb 10 percet aztán zuhanyzás és bekötötték az infúziót. A fájások nem múltak el, sőt az infúziótól erősödtek és sűrűsödtek. Bejött a dokim 10-kor megnézni és mondta, hogy nem vár tovább, mert nincs eredmény és a babám sem bírja már odabent, 3x leesett a szívhangja. 10:53-kor született meg a kisfiam császárral. Amikor meghallottam a hangját minden fájdalmam és rossz emlékem elmúlt, csak Ő rá tudtam gondolni és arra, hogy milyen boldogok leszünk hármasban. :) Először a páromnak vitték ki megmutatni, rendbe tették és már felöltöztetve hozták vissza. Soha életemben nem láttam még olyan szépet mint akkor azt a drága kis életet. Gyönyörű volt.:))) Szegénykémnek már fel volt ázva a bőre a magzat víztől és a súlya is vissza esett, mert már nem volt áramlás, szóval kicsit másabb volt mint a többi baba, de csodaszép volt. Nekem mindig Ő marad a legszebb kis baba :) Életem legnagyobb élménye volt nekem is és a páromnak is. Azt a 2 napot senkinek nem kívánom, de az a boldogság ami utána van MINDENT megér. 100x is végig csinálnám a kisfiamért.

Azt kívánom neked, hogy legyen nagyon szép és könnyű szülésed. Hidd el amikor meglátod a babád az leírhatatlan boldogság. :) Egyből szerelembe fogsz esni ahogy rád néz azokkal a szépséges szemeivel :)

Minden jót, jó egészséget és sok boldogságot nektek!

Egy 4 hetes tündér fiú anyukája :)

2009. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Második vagyok. Lemaradt, hogy 4-4,20 körül becsülték a súlyát, de a túlhordás és a rossz áramlás miatt 3,40-el született. Holnap lesz 4 hetes és már 5 kg, úgyhogy szépen visszaszedte :)
2009. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Gratulálok a kislányodhoz. Természetes, hogy félsz, hiszen nem tudod milyen lesz. Egy kicsit engem is zavart szülés közben, hogy nem tudtam mi fog következni, hogy mi lesz a következő lépés. A szülés nem lesz éppen kellemes érzés, viszont egy csodás élmény lesz, amit soha nem fogsz elfelejteni. Mi is sokat vártunk a kislányunkra, 19 órán át vajúdtam, azt hittem a hajam kihullik, annyira fájt, de aztán mikor a hasamra tették, tényleg minden fájdalmat elfelejtesz, ahogy előttem is írták. :)

Kívánok neked nagyon könnyű és szép szülést.

2009. aug. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2009. aug. 21. 21:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenki fél az ismeretlentől, hiszen nem tudja mi vár rá, de bízzál magadban, és a testedben. Lesznek körülötted, akik segítenek, nem lesz semmi baj:))))))
2009. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Akkor egy kis pozitív élmény:az első babámat 4 óra alatt szültem,a gátsebemet 2 öltéssel varrták össze,másnap már ültem.A 2.babám bő 3 óra alatt érkezett(pedig 16 év a korkülönbség)nem kértem fájdalomcsillapítót,és kibírható volt a dolog.És ami külön szerencse,gátmetszésem se volt.Szval ne félj,rendben lesz minden.Könnyű gyors szülést.
2009. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2009. aug. 21. 21:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Burokrepesztés után reggel 6 !!! 1.5 órára meglett és nem szenvedtem ahogy itt többen leírták csak előző etétől kb 18 órától voltak fájásaim este 10 től már 5 percesek de kibírható nem akarlak megíjjeszteni:-) nem minden szülés egyforma hála !!!
2009. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, off: Akik azt írták, hogy rossz áramlás miatt esett a súlya, azoknál mennyi volt az áramlás mértéke és mikor mérték azt és mennyi ideig "húzták" még vele? (csak mert 1 hete már ijesztgetnek, hogy öreg a méhlepényem és nem bíztos, hogy az áramlás jó. Lehet kérni, hogy nézzék sűrűbben? 37 hetes km.


Egyébként a kérdésre:

Az első gyermekemnél és most is nagyon félek, de nem a fájdalomtól, hanem inkább attól, hogy ne legyen semmi baja. De egyébként tényleg minden szülés más, úgyhogy hiába írom le,hogy mennyire fájt, a szobatársam ordított, a másik ágyon meg éppen csak lihegett a csaj..

2009. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!