Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt nem féltetek...

Szülés előtt nem féltetek attól hogy esetleg a gyereketek nem fog tetszeni nektek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes,még elég fiatal vagyok,de mostanában azon szoktam gondolkozni hogy mi lesz ha egyszer terhes leszek,megszületik a baba és esetleg nagyon torz feje lesz vagy bármi más olyan dolog lesz rajta ami nem tetszik. Olvastam már olyat hogy egy házaspárnak néger kisbabája született pedig mindketten fehérbőrűek,csináltak apasági vizsgálatot és kiderült hogy tényleg ő az apa és valamelyik felmenő színes bőrű volt. Tudom hogy "minden szülőnek tetszik a saját gyermeke" és "akár hogy is néz ki az ő gyereke és szeretnie kell" stb. De még is nem féltek attól hogy esetleg nem olyan lesz amilyenre számítotok?

18/L


2011. aug. 4. 00:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem. Akkor és ott, már úgy érzed, hogy mindegy, csak legyen kint végre. Amíg terhes voltam sem agyaltam ilyenen, hisz mindenkinek a sajátja a legszebb. Az meg, hogy más mit gondol, kit érdekel? :)
2011. aug. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha végül 1 kínai baba pottyanna ki belőled, az se érdekelne. Hidd el, hogy majd,amikor aktuális lesz ez a dolog nem fogsz ilyeneken gondolkodni. És amikor 1. meglátod gyönyörűnek fogod látni (és egyébként az is, mert minden baba gyönyörűséges), akármilyen "torz" is lesz a feje.:)
2011. aug. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Bizony megfordult a fejemben, és gyorsan elhessegettem a gondolatot, mert annyira elviselhetetlen gondolat.

Az tényleg nem jutott eszembe, hogy ronda is lehet, meg az nem is zavart volna, csak a torzság zavart volna, mert az hátrány neki. Mondjuk végtaghiány, ilyesmi.

2011. aug. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát az én férjem nagyon aggódott e miatt, főleg amikor kiderült, hogy lányunk lesz. Tudni kell, hogy majdnem 2 méteres, hosszúkás arcú, karakteres orrú- szerintem full jóképű, szerinte full ronda - pasas a párom.

Attól tartott, hogy a lányunk "lófejű, nagyorrú óriás" lesz, ha rá fog hasonlítani. Hát rá hasonlít. És csodaszép. Minden vonásában benne van az apja, csak lágyabb, kislányos vonásokkal.

2011. aug. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Atroposz ***** válasza:
Néha bennem is megfordult mi lesz ha fogyatékos lesz?Bár én úgy is szeretném mert az enyém.Anyu azt mondta ha vmkünk. fogyatékkal született volna nem bírt volna minket felnevelni.
2011. aug. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én féltem tőle, hogy mi van, ha csúnya lesz, vagy nem fog tetszeni. Aztán megszületett, és eredetileg az egyik lábán 6 lábujja lenne, de a két kicsi össze van nőve. Édi, mert szív alakú, két köröm van rajta. De nekem annyira nem tetszik, én már kérdeztem a gyerekorvost, mit lehet vele csinálni. De mondta, hogy még semmit, majd ha zavarja a cipő viselésében esetleg. És hozzátette, hogy "De neki ez a szexepilje.".

Amúgy pedig természetesen gyönyörű kislány, mindenki dicséri, de nekem ez a lábujj kérdés fájó pontom.

2011. aug. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én ahogy elképzeltem a kislányomat: szőke és göndör hajú, kék szemű. Ehhez képest kisfiú szög egyenes hajjal és barna szemmel. DE! az első pillanatban amikor rámnézett el is felejtettem az "elképzelt kislányomat" és a kisfiam volt a legszebb baba a világon, akit valaha láttam. Bár mások szerint egy ráncos öregemberre hasonlított, nekem ő volt (és azóta is az) a legszebb.
2011. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem félek ettôl. Semmi nem szàmit csak az egészség!

Egyébként mult héten àlmondtam a kislànyommal és àlmomban egyàltalàn nem olyan mint ahogy én azt elképzeltem. Se nem csunya, se nem szép. De, olyan szeretetet éreztem àlmomban hogy azt nem lehet le irni. Tudtam hogy àlmomban nem a vilàg legszebb kislànya, mégis ô volt nekem a legszebb és imàdtam. Kis artatlan... Szerintem màr bennem van az anyai ôsztôn :)


36+5hkm

2011. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem is sokszor megfordult ez a fejemben, de barátnőim, munkatársak mindig elviccelték a dolgot :o)

Az egyikük közölte, hogy az akkor már 20 éves fiát amikor meglátta, csak annyit tudott kinyögni, hogy biztos az övé -e :O) Mert kicsit lila volt,kicsit kék kicsit nyomi...mint minden baba amikor megszületik ^^


Amikor megtudtuk, hogy kislányunk lesz, mindig arra gondoltunk, hogy tuti barna bőrű, barna szemű, barna hajú baba lesz mint a párom (mert ugye a lányok az apjukra), ehhez képest lett egy zöld szeme és vörös haja..mint a tündéreknek a mesékben:O) Na onnantól nagyon nagy szerelem volt a mi kis pirospopsis páviánunkkal :O)(mert faros volt)...


Fogyatékkal élő gyereket pedig nehéz nevelni az biztos, én itt elsősorban a szellemi elmaradásra gondolok...ha az lett volna, ha tudta volna a doki előre, biztos, hogy nem tartom meg, mert ha mi meghalunk és nincs testvére, akkor nem tud kire támaszkodni.

Ha testi fogyatékos lett volna azzal lehet és teljes értékű önálló életre tudom nevelni, de ebben a mai világban nehezen fogadják el őket.

2011. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szülés előtt nem nagyon jutott ez eszembe.

Viszont mikor kibújt és megláttam... jujj. Bevallom nem tetszett. Kicsit ráncos volt, duzzadt a szeme alatt, nagy pocak, vékony végtagok és az illata sem tetszett. :)

Persze azóta minden megváltozott. Imádom a kisfiamat!

2011. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!