Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az normális szokás, hogy a...

Az normális szokás, hogy a szülőszoba előtt tipródik a fél család? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Anyós, após, anyukám, stb mondták, hogy amint kiderül, hogy szülni fogok ők egyből be fognak rohanni a kórházba és ott fognak izgulni a folyosón (mint az amerikai filmekben). Ez így szokott lenni másnál is? Első babámat várom, pár hét múlva lesz meg, én úgy gondoltam, hogy csak a férjem jön velem, végig velem lesz (kitolásnál kimegy ha rosszul lesz, ha szeretne mégis, akkor pedig marad) - ha természetesen tudok szülni persze. Már előre viszolygok attól, hogy nekem a folyosón szurkoljon a család! :( Úgy képzeltem, hogy felhívja őket a férjem ha megvan, aztán másnap mondjuk bejönnek megnézni a kicsit. Másnál ez, hogy volt/lesz?
2011. jan. 30. 22:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

:) Érdekes dolog ez. A barátnőm szülésénél az egész család, plusz mi (barátok) is ott tipródtunk a szülőszoba előtt :) A második gyereknél már nem, mert Ő éjjel született.


Nálunk is hajnalban indult be a szülés, de 4 óra múlva megszületett a baba, csak a férjem jött velem, és értesítettünk mindenkit.

2011. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szülőszobában Apa és Nagyi is bent voltak velem (a Nagyi azért, hogy leváltsa Apát, ha esetleg elájulna :D), de engem ez nem zavart. Viszont furcsa, hogy a barátnőm csak bejött meglátogatni minket, és még attól is kiakadtam... (Pedig egyébként imádom a barátnőmet.)


Szerintem ez rólad szól, és ha te nem akarod, hogy kint izguljanak értetek, akkor közöld ezt mindenkivel, vagy még jobb, ha a párod közli finoman. Nem véletlen, hogy az első hetekben látogatni sem szokás a kisbabás családokat, hiszen ezek a hetek az összeszokás és az intimitás hetei. Teljesen természetes tehát, ha te is, mint a legtöbb kisbabás anyuka, nyugalomra vágysz.

2011. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Remélem akkor nekem is hajnal vagy éjszaka lesz. Nagyon nem szeretném, hogy ott álljanak a folyosón, talán még azt is hallanák, ahogy nyüszítek?!

Azért nem szeretném ott tudni őket, mert eleve az egész terhességem alatt néha felidegesítenek egy kicsit az okoskodásukkal, mindig jobban tudják hanyadik hétben járok, jobban tudják, hogy mit kell venni a babának, az apósom a férjemnek azt tanácsolja, hogy ne jöjjön be velem a szülőszobára mert "ő biztos nem menne be" stb. De nem kérdezik, meg, hogy szeretném-e ha bejönnének a szüléskor, csak kijelentik, hogy ők egyből jönnek és ott fognak izgulni. Anyukám nem kérdezte meg, hogy szeretném-e ha jönne első héten segíteni, viszont amikor én mondtam neki, hogy első héten nem tudom még, szerintem valószínűleg a férjemmel szeretnénk hármasban lenni a babával, de a második héttől szeretném ha jönne minden nap - akkor vérig sértődött! :( Miért van az, hogy senkit nem érdekel, hogy én mit szeretnék?

2011. jan. 30. 23:20
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
1 .vagyok. Beszéld meg a férjeddel, hogy mikor indultok szülni, nem szóltok senkinek.. :) Mi is így terveztük, és szerencsére a hajnali időpont rá is segített erre a dologra. Érdekes módon senki sem sértődött meg, de délután már ott nyüzsgött mindenki a kórházban. Mondjuk aznap még nagyon büszkén "mutogattam" a kislányomat a családnak, de másnapra besokalltam, és gyenge is voltam, rosszul is voltam, így írtam mindenkinek egy sms-t, hogy ma ne jöjjön senki, mert nem vagyok jól.
2011. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó kérdésedre a válasz: mert mindenki fontosnak, nélkülözhetetlennek érzi magát, és ők a "hősök", AKIK segítettek. Bele sem gondolnak, hogy esetleg zavarnak...


Szerintem mondd meg, egyenesen, hogy nem szeretnéd, ha ott lennének a szüléskor. Legyen ez az első határozott anyai kédésed. Sajnos sok ilyenre lesz szükség. (pl. kézmosás, "vegyükmárleakoszoscipőt a lakásban"...)

Állj ki az elhatározásod mellett. A szülőnek megvan az a szokásuk, hogy nem veszik észre, hoy a gyermekük felnőtt és más támaszra számítanak (férj, feleség). Az unoka születése nekik is egy nagy változás, de a te gyermeked születik, nem az övék. Légy kedves, türelmes, de határozott.


Nálunk a férjem bent volt, anyukám a váróteremben, másnap jöttek az anyósomék, dédik stb. Otthon sem rohant le mindenki, szépen beosztották, mikor ki jön babázni. Még így sem volt zökkenőmentes a dolog...

2011. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! Azt fogom szerintem csinálni, hogy először szólok mindenkinek, hogy nem szeretném ha bejönnének, hiszen lehet, hogy hosszú órákig vajúdik valaki, igaz? Erre először meg fognak sértődni, de aztán majd tudomásul veszik, remélem. Ha mégsem fogadják el, akkor kénytelen leszek én is ehhez folyamodni, hogy nem fogunk szólni senkinek, csak majd utána.
2011. jan. 30. 23:36
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, annyira ez van amit írsz :( De majd mi is ilyenek leszünk 20-30 év múlva? Mindig ezt kérdezgetjük egymástól a férjemmel... A másik, hogy a sok kéretlen okoskodás miatt bennem már eleve ellenreakció alakult ki mindenre, ezért van, hogy már eleve "félve" nyilvánulnak meg, de akkor se bírják ki, hogy ne tudják jobban, hogy nekünk mit hogyan kellene csinálni - rgo az van, hogy lelkifurdalásom van, hogy én vagyok az a lehetetlen telhetetlen neveletlen, akinek semmi sem jó amit a szülők mondanak. Olvasom itt más tapasztaltabbaktól, hogy türelem, és elengedni a fülünk mellett, már várom, hogy mikor fog ez sikerülni nekem.
2011. jan. 30. 23:43
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Minkét szülésnél apa(férjem) toporgott az ajtó előtt nem apás szülés volt, a mamák csak telefonon érdeklődtek.... Mindkettő éjszaka indult az első hajnali 1-kor ebből 13 órakor lett baba, a második este 10- kor kezdődött és éjfél után 10 perccel meglett a kicsi.
2011. jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már szóltak a barátnők, rokonok, rokonok rokonai is, hogy majd szóljunk, mert jönnek. Már nagyon gondolkoztam, hogy mit fognak szólni, ha csak utólag szólunk? De nálunk megoldódott a dolog, mert hétvége óta látogatási tilalom van a kórházban, így nem jöhet oda senki a folyosóra izgulni. :)

Szerintem teljesen felesleges. Nekem nem segítene, sőt, inkább stresszelne a tudat, hogy 8 ember vár rám odakint. Szóval ha nem így alakult volna, akkor szerintem én csak a tesómnak szóltam volna, senki másnak. Aki meg ezen megsértődik, hát istenem... Ez az én szülésem, nekem muszáj ott lennem. Nekik felesleges ott tipródni az ajtó előtt. Szerintem. :)

37 hetes kismama

2011. jan. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se szóltam volna, mikor bemegyek, pont azért, amit irsz. Mi mindig csak UTÁNA hivtuk őket. Morogtak, hogy de miért nem szóltunk, aztán ennyi. Olyankor már úgyse ez a legnagyobb gondjuk, hanem a babával foglalkoznak!

Szerintme ez a legtutibb megoldás!

2011. jan. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!