Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csípő fájdalom? Már 6 hónapja...

Csípő fájdalom? Már 6 hónapja szültem terheség alatt is iszonyatosan fájt a csípőm, most megint elkezdett 3 hete folyamatosan, volt már nektek is ilyen?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:

A jobb oldalon. Iszonyú! Már aludni is csak a hátamon tudok, pedig oldalt szeretek!

Ha jobbra fordulok, nyomom, fáj. Ha balra, vhogy rosszul "gördül", fáj. :(

Az okát nem tudom, és megoldást sem sajnos. Talán a rajtam maradt kilók miatt túl nagy rajta a teher v ilyesmi.

Már gondolkodtam, h orvoshoz kéne menni vele, de még nem jutottam el odáig.

2009. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem is a jobb oldalon fáj! Gondoltam én is a dokira aszem el kéne menni,lehet valami ideg be csípődés! Nem a kilóktól lehet mert én nem híztam terhesség alatt és most meg könnyebb vagyok mint előtte. már az úszás sem segít!
2009. ápr. 12. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Helló sorstárs!Szenvedek,mint az őrült sokszor.Nekem a derekamból sugárzik a csípőmbe,sokszor állni sem bírok,a babát fogni sem.Nem voltam még dokinál,szerintem az erős terhelés miatt lehet,amire pihenni kéne, de MIKOR??Én nem szedek semmit rá,majd meglátjuk.Próbálom kímélni a derekamat,és inkább sokszor leülök pár percre fújni kicsit.Meg tűrök.Ha megtudsz vmi jót, írj nekem légyszi!!
2009. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké! Holnap megyek gyógyfürdőzni hátha segít,ha ez sem akkor doki!
2009. ápr. 12. 22:37
 5/9 A kérdező kommentje:

Már 2 éve,hogy szültem:)

A csípőm még mindig fáj! Időközönként előjön,de most már 1 hónapja fáj,csajok aki volt ilyen problémával dokinál annak mit mondott?

Kicsit parázok,de már nagyon el kéne menjek orvoshoz!

2010. szept. 30. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 10 hónapja szültem. Nekem az egész hátam, gerincem, derekam és csípőm fájt. Leadtam 18kg-t a gerinc, hát és derékfájás talán megszünt, de a csípőm kegyetlenül fájt, főleg estére amikor megpihent, éjszakákat nem bírtam aludni annyira szaggatott, lüktetett. Így elmendtem az ortopédiára, itt készítettek egy rötgent, amiből kiderült, hogy gerincferdülésem van, ami általában minden 2. embernek van. A gerinccsigolyáim között a túlsúly miatt is nincs elég izület, így nem tudja tartani a testnek a súlyát. A csípőm pedig a szülés miatt szétcsúszott és ennek illetve a gerinc izületi hiány következtében itt is kevés az izület és az egész súly ide nehezedik. A csipőcsont elkezdett "kicsőrösödni" ami valamilyen súrlódáshoz vezet és ez fáj. Azt mondta a doki, hogy sok szülés utáni nőnek van ilyen problémája. Gyógytornára kell járnom, ami csoportos, és nem igazán az én problémáimra van, de a gerincferdülésre jó. Megkérdeztem a háziorvosomat és egy másik orvost is, azt mondták, hogy nálam elég nagy a csipő izület hiánya ezért oda kell rá figyelni, mert 50-60 évesen nagyobb baj lehet belőle. Csontkovácsot nem nagyon javasoltak. Viszont javasolták a HIALURON DIRECT tabláttát, amiből legalább 2 dobozzal kell beszedni, mert innen érezhető a hatása, ez kb 7500-8500ft/doboz, és még szedtema Béres porcerőt, amit abbahagytam mert az előzőt kezdtem szedni. 3 hónap múlva kell visszamennem az ortopédiára, kíváncsi vagyok mit fognak mondani. Ja és közben csinálom minden nap a gyógytornát. Talán azt mondom, hogy nem annyira fáj, mint korábban, de ez majd elválik. Remélem valamennyit tudtam segíteni.

2010. okt. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
09.27-es vagyok az elfelejtettem írni, hogy a doki még akkor 10 kg fogyást mondott. akkor voltam, 73kg és 165cm tehát 63-ra kell lefogynom, most már 70kg vagyok. De tényleg oda kell figyelni, mert később baj lehet belőle. És a Hialuron tablettát pedig egész életben többször is meg kell ismételni kúra szerűen, mert az izületet már nem lehet helyrehozni, csak karbantartani.
2010. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Azóta megszűnt a csípőfájdalmad? Én is szenvedek pár hete

, 3 hónapja szültem ikreket császárral.

2016. márc. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi csak most néztem az oldalt. Nekem ami segített Hialuron D gyógyszer vény nélkül kapható. kb 8-9.000.-ft ebből szedtem be 3 dobozzal. Ez segített a szétcsúszott comb csont körül a porcot stb regenerálni. Nekem semmi más nem segített.

2016. ápr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!