Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 6. hétben járok és napok...

A 6. hétben járok és napok óta folyamatosan, de tompán fáj ott, ahol a lábam és a felsőtestem "összeér". Ez mitől lehet? Izületi fájdalom valami miatt? Vagy esetleg méhen kívüli terhesség jele lehet?

Figyelt kérdés
ég nem voltam dokinál és más panaszom nincs (nem szurkál, nem görcsöl, nincs vérzés, csak ez a folyamatos, tompa fájdalom)
2011. jan. 25. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudom összerakni, hogy hol fájhat. Csípőd? Hasad? Keresztcsontod?
2011. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kb. azon a vonalon, ahol a bugyi alsó része fut, ahol a láb hajlik. sajnos nem tudom pontosabban megfogalmazni:S
2011. jan. 25. 18:30
 3/12 anonim ***** válasza:
A felsőtested nem "ér össze" a lábaiddal, mert akkor testi fogyatékos lennél.Az alsótest ér össze a combokkal "ahol a bugyi alsó vonala" fut.Lehet, hogy nő már a méhed, vagy a méhszalagok nyúlnak.Korai terhességnél előfordul.
2011. jan. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

(Felsőtest: deréktól felfelé, tehát has, hát, vállak, karok.

Alsótest: alsó végtagok, tehát a lábak.)

2011. jan. 26. 07:55
 5/12 anonim ***** válasza:

"Felsőtest: deréktól felfelé, tehát has, hát, vállak, karok.

Alsótest: alsó végtagok, tehát a lábak."


...és mi van deréktól lefelé, amíg el nem kezdődnek az általad alsótestnek titulált lábak között?Légüres tér?

2011. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Altest, alsótest


(has, venter). Tágabb értelemben az egész hasat nevezhetni A.-nek. Ezt nagyjában fent a hasat a mellüregtöl elválasztó rekeszizom (diafragma, l. o.), elül s oldalt a hasfalak, hátul a gerincoszlop, lent pedig a medence határolja. Az egész hasat egy oly egyenes vonal, amely a legalsó bordákat haránt irányban egybeköti, valamint egy másik ily egyenes, amely a csipőket (pontosabban: a csipőcsonti felső töviseket) egybeköti, 3 tájékra: a felső, a középső és az alsó hasra (ebi-, mezo- és hipogasztriumra) osztja be; e beosztás a belső hasi életszervek helyzetének meghatározására s így betegségeknél a diagnosztizálásnál nagyfontosságu.


Az epigasztriumban (regio epigastaica, felső hasi tájék) van a gyomor, a máj és nyombél, a mellékvesék s a vesék felső vége, a nagy véredények; a mezogasztriumban (regio mesogastr. középső hastájék) a vesék, a haránt vastagbél (remese), a vékonybelek és vastagbelek egy része található; míg az alsó hasi tájon (regio hypogastr., tulajdonképen altest) a vékonybelek alsóbb részeit, a vakbelet, a bél végrészét, a telt hólyag felső részét, sőt terhes nőkben a megnagyobbodott méhet is találjuk, mig az e táj alatt levő hasmedencei (kis medencei) részében a húgy-ivarszervek és a végbél alsó része foglalnak helyet. Ezeket a nagyobb hastájékokat az orvosok más vonalak segítségével még apróbb részletekre szokták beosztani, a szervek helyzetének még pontosabb meghatározására./Pallas Nagylexikon/

A láb végtag.

2011. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenetket, kár, hogy a kérdésemre nem kaptam választ....
2011. jan. 26. 11:14
 8/12 anonim ***** válasza:

ne foglalkozz velük, szerintem teljesen érthető volt a leírásod, attól függetlenül, hogy lehet anatómiai vitákba is bonyolódni, de minek? áh, nem értem, ahelyett, hogy segítenének, kötözködnek.


a kérdésedre válaszolva: nekem is volt ilyen, pontosan azon a részen, amit te leírtál, sőt még a 8-10. hét környékén is, akkor kifejezetten hasogatott. nem állandóan, de jópár percig folyamatosan. aztán volt tompa is. semmi baj, tényleg nő a méhed. én arra is gondoltam, hogy tágul a medencém, de ahhoz szerintem még korai lenne. mindenesetre az a lényeg, hogy nem jelent bajt.

2011. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Unikornisz, köszi a választ! Nálad mindkét oldalon volt? Mert engem az aggaszt, hogy csak az egyiken van.
2011. jan. 26. 12:38
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem is csak az egyiken volt :) asszem a bal oldalon. most 14 hetes vagyok, az ultrahangon minden rendben volt, de néha még most is szurkál vagy feszül. ne aggódj. mikor mész dokihoz? szedsz magnéziumot?
2011. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!