Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tanácsot szeretnék arra...

Tanácsot szeretnék arra vonatkozóan, hogy kérjek-e beöntést szülés előtt vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szerencsére megadatott a lehetőség, hogy ma már nem végzik kötelezően a beöntést. Mivel nagyon óckodom tőle, érdekel, hogy kinek mi a tapasztalata. Nem elég esetleg az, ha itthon hashajtót veszek be, amikor elkezdődnek a jósló fájások?

Köszi a választ!


2011. aug. 18. 23:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A beöntés tényleg jár némi kellemetlenséggel, de ugyanannyira jó hatása is lehet. Beöntés alkalmával meleg vizet juttatnak be, ami nemcsak kimossa az alsó bélszakaszt, de a melegvíz lazítja a méhet, ezáltal szabályozza az összehúzódásokat. Ezt több éves tapasztalatból mondom! :)
2011. aug. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

nálunk sem volt kötelező, de én kértem, pedig még aranyerem is volt :(

nekem baromi ciki lett volna, ha odamegy a szülőágyra, tudom a szülésznőnek meg a dokiknak mindennapos látvány, de nekem akkor is rossz lett volna

szóval kértem, és mivel volt aranyerem, amikor bedugták a csövet, akkor fájt egy picit, de az csak egy pillanat volt, szóval ki lehet bírni

viszont ha megkaptad, utána várj egy pár percet, tartsd benn a vizet, mert ha rögtön elmész WC-re, akkor leginkább csak a víz jön ki

a másik hogy nekem pl egyáltalán nem volt semmi előjele a szülésnek, sem jósló, sem egyéb, a vizem sem folyt el, hanem reggel 5 perces fájásokra ébredtem

szóval nem tudhatod előre hogy hogy kezdődik

2011. aug. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
HashajtÓt nem tanácsos bevenni.Azt,hogy kérhetsz-e,kérj-e,nem tudom.Azt viszont igen,hogy a Szt.István kórházban NINCS beöntés(még ha kérnél sem),mégsem volt ebből semmi gond a szüléseimnél(2x szültem).
2011. aug. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hashajtót semmiképp se vegyél be. Én is óckodtam a beöntéstől, de hidd el, akkor ez a legkisebb problémád :) Nem rossz egyáltalán, én legközelebb kérnék, ha megkérdeznék. Egy vékony csövet épp hogy bedugnak és azon melegvizet nyomnak be. Nekem körben aranyerem van és egy cseppet sem fájt.
2011. aug. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kértem.

Nem volt probléma, mert a szülés előtt otthon ötször voltam wc-n, mert hasmenésem volt-a természet nálam tudta mi a dolga.

Beöntés után is előfordulhat, hogy ürül még a szüléskor egy kevés...szóval nem 100%, hogy megment a kellemetlenségektől, de tényleg senkit nem zavar!

Nem mindenki tudja benn tartani a beöntést 10 percig, hogy érjen is valamit, akkor pedig majdnem potyára adják.

2011. aug. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem, nem adnak, de még otthon "rám jött" a dolog, így szerencsésen alakult:)
2011. aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
kérj
2011. aug. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk engem nem kérdeztek meg, hogy kérek e csak mondták, hogy induljak mert megcsináljuk. De kértem volna. Inkább magányomban elintéztem a wc-na dolgokat, mint hogy egy adagot kipakoljak szülés közben...
2011. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én jobban féltem a beöntéstől, mint a szüléstől. De utólag már hálás vagyok érte, hogy kaptam. Jól is esett, hogy kiürültem teljesen. És így nem aggódtam, hogy nehogy baleset legyen. :)
2011. aug. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
kérjél, sokkal nyugodtabban fekszel a szülőágyra, én örültem, hogy kaptam
2011. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!