Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utánra milyen betétet...

Szülés utánra milyen betétet használtatok?

Figyelt kérdés
Meddig fájt a gátmetszés és meddig véreztél? Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 21. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az első héten tenna lady normalt használtam.Utána a sima éjszakai betétet az alwaystől.Én 7 hétig véreztem.A gátmetszés kb két hétig volt érzékeny.Napról napra jobb lett.Úgy igazán fájni kb 5 napig fájt.
2011. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kórházban azt, amit ott adtak. Itthon eleinte az always éjszakaiját, aztán meg a Carefree leghosszabb tisztasági betétjét. Az always-el megjártam, mert vettem még pluszba amikor már fogyóban volt, és nem figyeltem, h van pamutos és nejlonos borítású is. Na nekem sikerült beleválasztanom a nejlonosba, ami folyton tapad és dörzsölt. Szörnyű volt.

A gátmetszésem nemigen fájt, bár nem tudom, mert csak az aranyeremre emlékszem. Az bezzeg 2hétig! Nemhogy ülni, feküdni is fájt! Utána is éreztem még egy darabig, de az elhanyagolható volt. Viszont szex közben még hónapokig kellemetlen volt a gátmetszésnél, de fájni szó szerint nem fájt.

Nekem a gyermekágyi vérzés kitartott egész 6hétig. Sok csak az első két hétben volt, utána kevés, de sokáig betartott. Úgy hívtam fel a dokimat, h menjek vagy ne menjek a kontrollra. Aztán másnapra teljesen elmúlt. Hónapokig tartott mire teljesen rendbe jöttem. Nálam totál kimaradt, h a szoptatás alatt nincs vérzés. 1-2hét semmi, 1-2hét vérzés, és ez így ment vagy fél éven keresztül.

2011. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a kérdéseid felére tudok válaszolni. Gátmetszésem szerencsére nem volt!De a szobatársaimnak volt és igencsak szenvedtek vele. :(

Tenát akartam venni, de vásárlás előtti napon úgy döntött a fiatalúr, hogy már szűkös neki a pocak és kibújik. Előtte tamponos voltam, így még betétem sem volt otthon. Párom vidéken, így Anyuékat hívtam éjjel 2:30-kor, hogy gyorsan hozzon betétet. Nekik sima Naturella volt otthon a 2 húgom miatt. Hozott egy nagy csomagosat. Mikor még a szülőszobában voltam kaptam Tenát és azt is kellett használni még ki nem kerültem a szobámba. Utána Én sima tisztaságit használtam. Személy szerint Nekem bőven elég volt, 5 kötelező nap után jöhettünk haza (Anyák napján), és utána való kedden már nem véreztem. Gyorsan tisztultam.

Szobatársaim mindegyik Tenát használt, az egyik sűrűn cserélte mégis volt, hogy átázott. :(

2011. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 judavi ***** válasza:
Hajnalban szültem, aznap Tena normált, másnaptól már always éjszakait. Összesen 4-5 hégig véreztem, de az utolsó két hétben már csak tisztasági betétet használtam. A gátmetszés kb egy hétig fájt aztán, de az is inkább kellemetlen feszítő érzás, mint fájdalom. Jegeltem. az mindig segített.
2011. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első szülés : 1cs. Libresse éjszakait-akkor még kaptam,ma már nem. és 2cs 3 cseppeset vittem. 5 napig voltunk bent,és még hoztam is haza pár darabot. 2 hét után már csak gyermekágyas folyás volt,a 3. hét végére teljesen elmúlt. A gátvarrásnál felszívódó varratot kaptam,a 2. hét végén is sziszegve ültem le,de utána napok alatt jobb lett-gondolom akkor eshettek ki a varratok.


A második szülés : szintén 3cs betétet vittem, Always-t, ebből is hoztam haza a 4. napon. A vérzés elhúzódó volt! Bár a 3. hét végére olyan szinten csökkent,hogy azt hittem, vége,mégis vissza jött,és 7-8 hétig barnázgattam.

Sima varratot kaptam,amivel nem volt semmi bajom a 4. napig,akkor már kikívánkozott a varrat,ki is szedték,ezután úgy ültem,mintha nem is lett volna gátmetszés!


Most Libresse van bekészítve a táskába,2 (nagy- azt hiszem 20 db-os) csomag- így olcsóbban meg tudtam venni,mint egyébként.

2011. aug. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sedacurforte ***** válasza:
Három hete szültem, tena normál inkontinencia betétet használtam, illetve a hozzá való, mosható, hálós, sztreccses bugyit, melyet gyógyászati boltokban lehet kapni. Nagyon szuper, mert a sima, nem szárnyas betétet is stabilan megtartja. Egyébként a vérzésem nem volt erősebb, mint egy normál menzesz vérzés.
2011. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tenát vegyél a legerősebbet.nekem csak az volt jó.gátmetszésel szültem 3-4 hétig véreztem.az első 3-4 napba bizony kellett a legerösebb,nemcsak nekem 5 en voltunk a szobában ők is azt hozattak be!!!4
2011. aug. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt gátmetszésem. Erősen véreztem, az éjszakai betét nem lett volna elég. Vattát használtam (gézzel körbetekerve) jó vastagra csináltam.
2011. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tenát vegyél nagyon jó mert a sebez se piszkálja mert olyan puha!!!A sebem 1 hétig eléggé fájt és kb két hétig nagyon érzékeny volt!!" és fél hete szültem és most már csak néha érzem a sebemet!!Vérezni 3-4 napig nagyon véreztem utána elég volt a sima betét a mai napig vérzek de már nagyon keveset remélem már lassan elmúlik mert már nagyon unom!!!!
2011. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lemaradt 2 és fél hete szültem
2011. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!