Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért születik olyan sok...

Miért születik olyan sok sérült és beteg gyerek amikor már olyan nagy az orvostudomány? És azt figyeltem meg főleg fiatal pároknak és nem a középkoruaknak, lehet nem veszik a dokik komolyan a fiatal kismamákat?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Konkrétan mire gondolsz?Milyen betegségre?Agyon is ütném a dokit ha híbázna,nem azért fizetek neki havanta olyan sok pénzt hogy ne figyeljen rám!!Ja,és jó dokit kell választani:)
2009. ápr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiatal pároknál szerintem azért több a beteg, vagy sérült baba, mert kevesebb szűrővizsgálaton vesznek részt. Pl. A magzatvízvizsgálatot is csak 35 év felett végzik el, ami jópár betegséget megmutat. Mivel fiatal anyáknál nem végzik el a magzatvízvizsgálatot, rejtve maradhatnak ezek a betegségek.
2009. ápr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyet értek a másodikkal válaszolóval. Az unokatesóm bár 26 éves, de ő azt mondta, hogy nem hajlandó agyon szurkáltatni magát a hülye szűrővizsgálatok miatt. Se down-kór, se AFP, semmi. Van ilyen is. Én meg azt mondom, hogy ha van rá lehetőség, hogy kiszűrjenek bármit, akkor simán! Mondjuk a magzatvízvétel a legjobb szűrés, azt tényleg nem csinálják 35 alatt, csak ha az előző vizsgálatok indokolttá teszik!
2009. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztattam meg a magzatvízvételt, egy bizonyos százalékban vetéléshez vezethet. 32 évesen szültem a kisfiam. Egészséges! Én nem tapasztalom, hogy sok sérült gyerek születne.
2009. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Szia Magyarországon jelenleg rengeteg beteg gyerek születik,a legtöbb azért mert van olyan 35 év feletti kismamák akik nem hajlandóak levetetni úgye a amniocentézis vagy korionboholyt biopsziát?t,meg azért is mert 35 évnél fiatalabbaknak úgye nem csinálnak biopsziát ha nincs a családban genetikai betegség.Na meg azért is mert vanak felelőtlen emberek akik tudják hogy beteg a magzat de mégis megtartják.És az nem kifogás hogy mert nagy a kockázata a biopsziának,(a korionboholynak 2% az amniocentézisnek 1% a vettélési aránya.)Én 28 éves vagyok és nekem is levették korionboholy-biopsziát és ha beteg én inkáb megszülöm.Ja és higgyétek el van aki megtartsa a beteg magzatát.
2009. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos én is hallottam negatív történeteket.Elnézte az orvos,vagy elöbb vette ki mert ment vadászatra,titkolta a lány a terhességét stb.Az én nőgyogyim azt mondta hogy a sima AFP vizsgálat 50%-os.Ezért ha van pénzem menyjek el genetikai vizsgálatra is 28.000ft magánklinikára ami 90%-os.Ő is azt mondta hogy ugyanannyi beteg baba születik évek óta.most 31+5napos és remélhetőleg egészséges baba anyukája vagyok.Én leszurkoltam a pénzt.A saját megnyugtatásomért.
2009. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

Ha beteg babám születne az nem az én gyerekem lenne????

Akkor rögtön elvetetném???

Én nem!!! Akkor meg miért ez a rengeteg vizsgálat???

Beteg vagy egészséges akkor is az enyém!!!

21hetes kismami vagyok,és én is elmentem eddig minden szűrővizsgálatra,a pénzesre is amire nem lett volna kötelező,21éves vagyok!!!

De ha nekem azt mondták volna hogy baj van,akkor is megtartanám,és nem az abortusz lenne az első!!!

Talán azért van sok beteg gyerek mert egyre több családnak van szíve,és nem dobják el maguktól a gyereküket!!!

2009. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Csak ennyit tennék hozzá az utolsó válaszolonak üzenem te még nagyon fiatal lehetsz,ha így fogod fel a dolgokat. Nekem genetikai betegségem van amit tovább örökíthetek és én megszakítanám a terhességemet ha kiderülne hogy beteg a magzatom. Ha neked azt mondanák az orvosok hogy beteg lesz a babád,szerintem te is elvetetnéd. Nekem 2 öcsém van,ők is örökölték ezt a genetikai betegségett (a fiúkon kijön a betegség, a lányok nem jön ki betegség hanem ők tovább örökitik.)Nekem 6 hónapja halt meg az egyik fiú öcsém mindössze 16 éves volt és a másik öcsém is haldoklik (a genetikai betegség végett)és tudod mit mondana erre az anyám, ha tudta volna hogy betegek lesznek elvetette volna mind a két öcsémet. Tudod te hogy mivel jár egy beteg gyerek,milyen végig nézni ahogy felnő és közbe tudod hogy nemsokára eljön a nap mikor el kell búcsúzni tőle és milyen fogni a kezét a halálos ágya mellett, mert szerintem nem.
2009. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

17:44-es

Remélem megkaptad az e-mailt amit küldtem!!!

Nem a korom alapján kell itélni,elhihetitek,hogy ha nem lenne tapasztalatom nem irtam volna választ!!!

Az én öcsém is meghalt,3éves volt,végig egészséges terhesség alatt,szülésnél oxinhiány lépett fel,mert nem császározták meg anyukámat!!!

Ezáltal sérült a kisagy,a mozgás és a nyelés valamint a teljes idegi fejlődés központja!!!

Nem tudott nyelni,szondázni kellett az állandó visszacsorgó nyála miatt,mindig tüdögyulladása volt!!!

1évesen kiszakították az orvosok a nyelő csövét,innentől gégemetszése is volt szegénykémnek!!!

És a gyomrába került át a szonda a hasfalán kivezetve innentől ott etettük!!!

Állandó izomgörcsei voltak,csont és bőr volt!

Orrán szályán jött a sűrű váladék,amit csak szívóval lehetett eltüntetni!!!

Igazi kis korház volt kialakítva otthol!!!

Nagyon sokat volt mégis korházba!!!3évesen feladta a harcot,otthol a kezünk között fulladt meg!!!

És erre voltam olyan merész azt mondani hogy egy beteg gyerek is gyerek,és én megtartanám,mert olyan szeretetet,egy egészséges felnőtt sem tud adni mint amennyit ő adott nekünk!!!

21éves kismami!!!!

2009. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen megkaptam e-mailedet de én akkor sem értek veled egyet,sajnálom hogy meghalt az öcséd,de ez megint más ha szüléskor lép fel komplikáció és megint más amikor tudod már a terhesség alatt hogy beteg lesz a gyermeked.Én sem a levegőbe beszélek te csak 3 évet szenvedtél én meg 16 éve szenvedek,én végig néztem hogyan nőnek fel hogyan tanulnak meg járni,biciklizni,írni.olvasni és még sorolhatnám mi mindent 7 éves koruktól pedig hogy hogyan sorvadnak az izmaik és hogyan fejlődnek napról napra vissza.Mielőtt meghalt az öcsém 1 év alatt 3-ször élesztették újra csont és bőr volt öszesen 20 kg volt a súlya, nagy mértékű gerincferdülése volt és a szive betüremkedett a tüdejébe az utolsó 1 évben állandóan fájdalmai voltak (és mindig csak azt kérdezte ugye jobban leszek,meggyógyulok mi megprobáltuk sirás nélkül elmondani neki hogy rendbe fog jönni,közben tudtuk hogy nem így lesz)én ezért írtam hogy fiatal vagy mert akinek ilyen halálos beteg gyereke van azok másként fogják fel a dolgokat, elég sok olyan szűlővel beszéltünk akiknek halálos betegek voltak a gyerekeik és mind azt mondta ha tudta volna nem válalja. Megmondanád hány éves voltál amikor meghalt az öcséd.
2009. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!