Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mit tud nekem írni az...

Ki mit tud nekem írni az epidurális érzéstelenítés hátrányairól? , már ha van, mert én azt hallottam van, pl fejfájás, derékfájás utána.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Az episek 99%ának sérve lesz később.Hát igen, a derékfájás,fejfájás egy dolog,bnőm nemrég szült,elcseszték neki,nem értek pontosan hozzá a lényeg,h mozdulni alig bír,bottal kell járnia pedig 20 éves.

Én is kaptam,de műtét miatt és én nem a szülésnél hazsnáltat(spinális v milyen a császáros),másfajta,de én 1 napig nem kellhettem fel,és még most is 4 év után érzékeny a hátam az időváltozásra.Sokáig lehajolni sem tudok mert görcsöl,elég rossz...

2009. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az mellett, hogy nem használt nekem, még az időjárást is megérzem a derekamban. Néha nagyon tud fájni, ha hideg front lesz.
2009. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer még évekkel ezelőtt egy térdműtét miatt kaptam, akkor rossz helyre adták, a derekam borzasztóan fájt, mikor ment ki az érzéstelenítő, viszont nem maradt semmilyen maradandó károsodás. 1 hónapja szültem, kértem epidurált, de most nem volt semmi gubanc, jó helyre adták, amikor múlt a hatása, akor sem éreztem fájdalmat. Ami a szülésnél előnye, hogy az esetek töbségében segíti a tágulást, viszont hátránya, hogy a kitolási szakaszt megnyújthatja.
2009. ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak: ezt honnan veszed, hogy később sérvük lesz?

Nekem migrénem volt másnap, kaptam rá algopyrint. A hátam nem lett fájósabb, mint előtte volt.

2009. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem már kétszer voolt, egyszer műtét, egyszer szülés miatt, mindkétszer szupi volt, nem fájt, hatott. annyi van, hogy sülés után fél évvel hányingerem volt, és szédültem, de nem elvislhetetlen, és ez is betudható annak, hogy kaptam.

a derekam nekem csak érzékeny, de az, hogy fáj, nem mondhatom, pedig nekem mivel császár lett a szülés vége 3 napig volt kanül a hátamban, megint babát várok és csak ugyanúgy csináltatnám, mint eddig, de nekem nagyin jó az anesztesem, ehhez bizalom és nagyon-nagyon hozzáértő orvos kell.

a dokim amúgy felvilágosított mindenről, és elmondta a mellékhatásokat, de a bénulás, és a gerincsérv az csak városi legenda, nem valós kockázat!!!!!el ne hidd!!!

2009. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is epidurális érzéstelenítéssel szültem (tavaly szeptemberben), és semmi problémát nem okozott, semmilyen mellékhatás nem jelentkezett (azóta se, nem érzem a frontokat, nem fáj a derekam), én csak ajánlani tudom.

Ha lesz még egy kisbabám, őt is epidurális érzéstelenítéssel szeretném szülni.

2009. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem szülésnél, hanem vakbélműtétnél volt gerincérzéstelenítésem (14 hetes várandósan - brrr).

Ha hozzáértő anesztes szúrja, akkor nem okoz gondot (jól kell felvezetnie a csigolyák között a tűt).

Műtétet követően 24 óráig érdemes vízszintesen feküdni, még a fej emelésével is vigyázni kell, különben irtózatos fejfájást kaphatsz.

Én mondjuk nem feküdtem végig, de amikor éreztem ,hogy kezd fájdogálni a fejem, rögtön lefeküdtem fél órára és így elmúlt mindig - nem lett vészes sosem.

a szúrás helyét már másnap sem éreztem és azóta sem, nincs frontérzékenységem, tudok hajolni stb.


De az unokanővérem nem tartotta be műtét után a fekvést, lett is 4 napos migrénje. De a dereka neki sem fáj azóta.

2009. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is epidurállal akartam szülni, de nem hatott, mert rossz helyre sikerült bevezetni a csövet. Nekem is fáj azóta a derekam. Az orvosom szerint az epidurál legnagyobb hátránya, hogy esetleg nem sikerül és a kismama pedig beleéli magát, hogy nem fog fájni. Mert utána tényleg sokkal rosszabb, ha arra készülsz, hogy nem fáj, aztán közben mégis.
2009. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is "epivel" szültem. Egy álom volt a szülésem, tényleg semmi nem fájt és - ha hosszú ideig tartó vajúdás után is, de - három nyomásra meglett a baba. Szóval így szülnék még vagy 10x is. Szülés után 2 órával, majd később pár órával ismét simán felkeltem, járkáltam, csak azért kellett aztán lefeküdnöm, mert a szülés nagy vérvesztesége miatt elég gyenge és ájulós voltam. De amúgy semmi rossz élményem nem volt, se a fejem nem fájt, se a derekam. Azóta már egy év eltelt, hogy szültem. Viszont az biztos, hogy ha a szülés után nem is, de szülés óta volt jónéhányszor hátfájásom (derékból sugárzó). Nem tudom, hogy az epi miatt volt-e.
2009. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok.Nézd én csak hallottam egy anesztestől,de hát nem minden doki okos.Nemtudom,bnőmnek is ezt mondták,én is ezt hallottam,tény,h nem mindnekinél,talán erős túlzás volt ez a 99%.Végülis nemtudhatod,mert ugye nem rögtön alakul ki.Majd meglátjuk.60 évesen aki epis volt ír majd egy ilyen oldalra,h nah akkor h is volt ez:Dvan e sérv vagy sem:D
2009. ápr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!