Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az epidurális érzéstelenités...

Az epidurális érzéstelenités hogyan zajlik, szülés után feküdni kell ha ilyet kapok? Meddig kell feküdni? Milyen gyakori mellékhatásai vannak? (fejfájás, derékfájás? )

Figyelt kérdés
2008. júl. 23. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
ez a gerinc mellet húzódó epidurális térbe kerül. Jól le kell hajolni, hogy megnyúljanak a csigolyák, így a doki könnyen hozzáfér, kicsit a hasad miatt kényelmetle. Azt szokták javasolni, hogy ilyen érzéstelenítés után 24 órát nem jó felkelni, de mivel a szülés egy energiavesztés is így az érzésteenítő utóhatása elvész, mire fel akarsz kelni addigra fel is lehet.
2008. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom császárral fogsz szülni...az érzéstelenítőt a műtőben fogod megkapni, amitől igazából nem is kell félni mert nem fáj. Ha elsőre nem sikerül akkor kapsz egy lidokain injekciót is, majd megint szúrnak...ezek szintén nem fájnak.

Szülés után 12 órát kell feküdni, ezalatt a fejedet nem emelheted, de forgathatod...ezt érdemes betartani, bár én betartottam mégis jelentkezett egy igen kellemetlen fejfájás. De adtak rá gyógyszert és elmúlt.

Én 7 hete szűltem császárral, a derekam néha fáj, főleg ha időjárársváltozás van.

Mindent összevetve, ne félj tőle, túl lehet élni, és hidd el kárpotol mindenért a kisbabád.

Üdv: egy 7 hetes kisfiú anyukája

2008. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy császáral szülök e,de a sima szüléshez is lehet epit kérni nem? milyen más fájdalomcsillapitot lehet még kérni?
2008. júl. 23. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, sima szülésnél is lehet kérni. Nekem úgy zajlott, hogy 2 fájás között szúrt a doki, ülő helyzetben, előregörnyedve. Kitapintotta a 2 csigolya közötti részt és oda szúrt. Egyáltalán nem fájt, egyetlen kellemetlenség volt csupán, hirtelen egy áramütés szerűt éreztem, ahogy beért a szer az epidurális térbe. Vajúdás alatt nagyon jó volt. Utána én semmi kellemetlenséget nem éreztem, de állítólag szédülés, fejfájás előfordulhat. Szülés után ugye 2 órát benn vagy a szülőszobában, utána betolnak a kórterembe, ott 2 órát feküdnöm kellett nyújtott lábakkal, utána már kelnem kellett pisilni. Üdv: 2 hós kislány anyukája.
2008. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tegyünk különbséget a spinális érzéstelenítés és az epidurális érzástelenítés (EDA) között. Ezeket a gerincvelő melletti térbe adják be, csak a spinálisat tovább kell szúrni és más vastagságú tűvel csinálják.

Császáros szülésnél, ha még nem kapott EDA-t valaki, akkor spinális érzéstelenítést alkalmaznak. Ha sima szülésnek idult és EDA-t kapott, de végül császár lett, akkor az EDA-t mélyítik, úgy érzéstelenítenek.


Ha sima szülésnél EDA-t kap valaki,akkor szülés után pár órával már felkelhet (persze azért előtt megnézi a nővér, hogy biztosan állsz-e a lábadon). A spinális érzéstelenítés után kell 12-24 órát hanyatt feküdni.


Az EDA negatív oldala az, hogy ha véletlenül túlszúrják, akkor spinálissá válik és akkor tényleg feküdni kell vele 12-24 órát. De ez szerencsére nagyon ritkán fordul elő.


Fejfájás, úgy tudom, mindkét esetben előfordulhat.

Én 4 hete szültem EDA-val - nagyon hasznos volt az érzéstelenítés, örülök, hogy kértem - de szerencsére semmi mellékhatása nem volt. Persze mindenki szervezete más és más.


Remélem tudtam segíteni és kicsit helyretenni a fogalmakat.

2008. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!