Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordáskor hogy állapítják...

Túlhordáskor hogy állapítják meg, hogy tiszta-e a magzatvíz?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Naponta / 2 naponta magzatvízvizsgálatra kell menni. Egy pici lámpát bedugnak (mintha vizsgálnának) és azzal megnézi a doki, hogy nem a zavaros a víz. Ha el tudsz lazulni akkor nem fáj. Egyébként sem, csak kellemetlen.
2011. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha ilyet nem csinálnak? Csak Uh-al néztek áramlást pénteken, de azóta se. Akkor láthatták, ha esetleg nem tiszta, vagy pelepiszkolt a bébi?
2011. aug. 29. 13:51
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

az áramlásvizsgálaton azt nézik, hogy az agya elég vért kap-e ezáltal kap-e elég oxigént. Nekem megnézték még 2 ponton a testében a vér áramlását. Itt egyáltalán nem tudják megnézni, hogy tiszta-e a magzatvíz.

A magzatvízvizsgálat úgy zajlik, ahogy az előző válaszoló is leírta. Nekem a kiírás napja után felváltva nézték az áramlást és a magzatvizet. Egyik nap ezt, a másik nap azt + minden nap NST.

Mennyikorra vagy kiírva?

2011. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem én, a barátnőm. Múlt hét keddre volt kiírva, azóta bent van kórházban. Szerdán megnézték Uh-al, akkor azt mondták, tiszta a magzatvíz, mennyiségileg is jó. Akkor néztek áramlást is, tágították kézzel. 3 óránként nézik a gyerek szívhangját, meg reggel-este CTG-NST. Pénteken megint néztek áramlást, de kézzel nem is vizsgálták. Vérzett hétvégén, majdnem menzesz mennyiségű, szólt, azt mondták, biztosan tágul. Ma volt kézi vizsgálat, 1 ujjnyira van nyitva, volt CTG-NST, de se áramlást nem néztek, se semmi egyebet. Nálunk a családban szült már ebben a kh-ban egy lány, túlhordással befektették, szintén nem nézték a magzatvizet, oxigénhiányosan született, zöld volt az a kevés víz is, ami volt, a baba 5 órát élt gépen, majd levették, és hagyták meghalni. Másfél hetet hordta túl. Féltem a barátnőmet, ezért kérdezem, hogy mit szoktak ilyenkor normális helyeken csinálni.
2011. aug. 29. 14:05
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Én nem Magyarországon élek. Nálunk sem ellenőrzik 2 naponta a magzatvizet. Ha a baba kap elég oxigént (amit az áramlásvizsgálat, CTG és az ultrahangon a méhlepény érettsége tökéletesen kimutat), akkor kizárt, hogy bekakil. Nyugodj meg. Az általad leirt eset nagyon ritka. Ráadásul nagyon sok baba születik zöld magzatvizzel ...és egészségesen.
2011. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Én akkor a helyében kerek perec megkérdezném, hogy mi van. Elmondanám, hogy ezt hallottam és egy kicsit aggódok, nyugtassanak meg! Az a dolguk. Én túlhordtam a babám és nálunk is úgy volt, hogy egyik nap NST, másnap magzatvízvizsgálat (ahogy írták már, mindenképpen hüvelyi vizsgálat). Mondjuk nálam meg uh nem volt az utolsó héten, csak ez a két vizsgálat felváltva. 5 nap után indították meg, mert addigra eléggé kitágultam.
2011. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
nálunk túlhordáskor első nap amnioszkópia, másnap nst, majd felváltva amíg be nem indul vagy nem kell beindítani. amúgy nekem volt 2 amnioszkópia is, nagyon fájt, de ez a legkevesebb....
2011. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem amikor nézték a magzatvizet akkor egy pálcikaszerűséggel nyúltak fel,és utána azt nézték,hogy tiszta-e!
2011. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
off: 14:42-esnek, hogy indították meg a szülést, amikor már eléggé kitágultál? voltak fájásaid?
2011. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem nézték. 41 hét + 2 naposan spontán indult. És tiszta volt a víz :)
2011. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!