Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor folyik el a magzatvíz?...

Mikor folyik el a magzatvíz? Csak túlhordáskor, vagy lehet előbb is?

Figyelt kérdés
Nekem a 41. héten folyt el, nem voltak fájásaim. Nem tudom mire számítsak most a másodiknál. És zöld is volt. Az is csak túlhordáskor van?
2010. jan. 26. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Zöld akkor ha belekakál a baba a vízbe,mondjuk ha stressz éri...ilyenek.


Elfolyhat az bármikor szivem,nekem front miatt 9 nappal a kiírt előtt,de akár úgy mint nálad később is.


Azt mondják a víz akkor folyik ha a baba még nem akar kijönni de így már muszáj,fájás meg akkor ha már ki akar jönni: ^^

2010. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A magzatvíz akkor folyik el, ha megreped a burok, ez bármikor megtörténhet, nem feltétlenül csak túlhordáskor, van aki 38 hetesen szül, és elfolyik a vize, van akinek 41 hetesen is burkot repesztenek, mert magától nem folyik el a vize. Ha zöld, akkor a baba meconiumot ürít a vízbe, azt jelenti, hogy valami nem stimmel.
2010. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

en hogy szültem azt hiszem effele kerdesek mar nem merül nek fel az első utan, neked megis?neharagudj csak fura,ilyet talan olyan kerdezne aki nem szült.tenyleg nem sertődj meg.

masreszt nekem a 37 heten ment el a magzatviz,szintelen volt,ugy tudom a zöld nem jo mert abban mar van ürülek is,de nem tudom tulhordasnal hogy van,szoval nekem se fajas semmi csak elment a m.viz

szia

2010. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2 héttel korábban szültem és a magzatvíz elfolyásával kezdődött a szülés.

Sógornőmnek is elfolyt a vize, korábban jött a baba, de az ő vize is zöld volt. Tehát nem csak túlhordáskor lehet az.


Kedves 20.47-es! Érdekes, amit írtál, ezt így még nem is hallottam. Bár lehet benne igazság: miután elfolyt a vizem, 28 órát vajúdtam, úgy kellett belőlem kivarázsolni a gyereket :) Szerencsére a császárt megúsztam.

2010. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is itt olvastam...és nekem sem akart kibújni,bár nekem csak 12 óra volt a várakozási idő:D
2010. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, vannak kérdéseim. Mert nincs két egyforma szülés. Nem tudom ezen miért kell meglepődni. Azt tudom, hogy a zöld magzatvíz baj, de csak túlhordás esetén vizsgálják a magzatvizet. Azért kérdeztem.

Fájásaim később sem lettek, indítani kellett.

2010. jan. 27. 00:09
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem nem folyt el a magzatvíz, burkot repesztettek pont a kiírt napon. Az elején szép tiszta volt a magzatvíz, de egy idő után zöld lett, és ahogy megszületett a kislányom el is szaladt Vele a gyerekorvos hogy megvizsgálja, mert az bajt jelent. (borzasztó volt). Tehát nekem nem volt túlhordás, valószínű stresszes állapotba került a baba, mert elakadt a medencémnél. De szerencsére semmi baja nincs, tegnap volt 5 hónapos. :)
2010. jan. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem mindkét szülésemnél elfolyt a viz (39.héten) igy kezdődött,a fájások pedig kb egy órára rá,a viz tiszta volt.Az első baba 6.5,a második 4.5 óra alatt született meg,és egy hetem van a harmadik szülésig ami remélem ha nem is ilyen de hasonló lesz,bár a terhességem merőben más most,és két lányx után fiút várunk.
2010. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én 41+1 hetesen szültem. Elfolyt a magzatvizem, de tiszta volt. Nekem jöttek akkor már a fájások is. Szerintem amúgy hamarabb is megrepedhet a burok, nem feltétlenül csak túlhordáskor.

Nekem csak a szülés előtti nap csináltam amnioscopiát, addig meg jól be voltam tojva, hogy nehogy baj legyen odabent.

2010. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
igazad van minden szülés más. Az első szülésemnél jöttek a fájások, nem folyt el a vizem, burkot kellett repeszteni. 38. hétre szültem. A második szülésnél szintén 38. héten elfolyt a magtatvizem és két órával később kezdődtek a fájások.
2010. jan. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!