Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki már császárral szült,...

Aki már császárral szült, miért vágyik a természetes szülésre?

Figyelt kérdés

Nekem fordítva volt, az első volt természetes, fájdalomcsillapítás nélkül, a második nem tervezett császár lett. Azóta nem értem, hogy akik a kockázatok miatt szülhetnének császárral, miért akarnak sokan másképp szülni. Számomra a természetes szülés iszonyat volt a császárhoz képest anno.

Amúgy azt egyáltalán nem pártolom, hogy akinél nem indokolt, császár legyen, ne értsetek félre.


2011. aug. 29. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanígy vagyok,mint Te!Az első természetes volt a második császár...de 100x inkább császár!!
2011. aug. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ezt én sem értem, igaz, nekem még csak egy császárom volt.

De mivel képtelen voltam természetes úton megszülni az első fiamat (8 órányi oxitocin injekció után semmit nem tágultam), így eszembe sincs erőltetni azt ami nem megy. Ha lesz legközelebb, akkor azt is császárral szeretném. Nem vágyom újabb egész napos kínlódásra, hogy "de mindjárt meglesz a hatása az oxinak", és "hamarosan jönnek azok a fájások, mert ismét emeltük a dózist", és nem szeretném mégegyszer azt átélni, ahogy a 8. óra vége felé a doki és a szülésznő lázasan keresi a szívhangot, fordítanak jobbra-balra, hogy meglegyen amit keresnek, és mikor végre megtalálják azonnal tolnak befele a műtőbe, miközben én zokogok, hogy ugyan életben marad-e a babám?

Na ez nekem nem hiányzik mégegyszer, én beláttam, hogy alkalmatlan vagyok a természetes szülésre, így legközelebb eleve császárra fogok készülni.

Pedig az elsőnél olyannyira nem arra készültem, hogy a várandósság alatt egy szót nem olvastam a császármetszésről. Meg sem fordult a fejemben, hogy az lesz a szülésem vége...

2011. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sürgősségi császárral szültem 2 éve az ikreimet, most (a napokban) természetes szülésre készülök.

Több oka is van annak, hogy miért szeretnék "simán" szülni. Egyrészt a császár egy hasi műtét, komoly beavatkozás. Ha lehet, nem szeretném, ha újra vágnának, varrnának. Másrészt én az a típus vagyok, aki az első pillanattól kezdve szeret(ne) a gyermekével lenni. Császár esetén csak megmutatják, majd elviszik és kb. fél nap múlva láthatom újra. :( Harmadrészt nehezebben indul be a tejtermelés, ami szintén nem egy leányálom...

A sürgősségi császáromat lelkileg elég nehezen éltem meg. Nem abból a szempontból, hogy én emiatt kevesebb vagy rosszabb anya/nő lennék, mert ez eszembe se jut. Szimplán szerettem volna megélni mindazt, ami egy szüléssel jár. Ehhez képest "csak" 5 óra vajúdás jutott (természetesen a gyermekeim és a saját egészségem mindennél fontosabb, ezért nem is kérdőjelezem meg a császár indokoltságát).

Ha van rá lehetőségem és minden körülmény adott (nem nagy a baba, megfelelő a hegem stb.), akkor inkább a természetes szülést választom. Tudom, hogy ez sem egy egyszerű menet, de még mindig jobb (számomra), mint ha a műtőben kötnék ki...

Tudom, hogy ez az én véleményem és sokan nem így csinálnák, dehát nem vagyunk egyformák és ezért mindenkinek más a fontos, elsőbbrendű dolog (a szülésnél is).

2011. aug. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak üzenném, hogy egyáltalán nem biztos, hogy másodjára sem tágulnál.én 15órát kaptam az oxitocint, császár lett nekem is, most a második is, kicsit csalódott vagyok miatta.
2011. aug. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt lefelejtettem, hogya másdik császárom nagyon megviselt, 4 hétig alig tudtam menni, pedig előtte nem is vajúdtam.
2011. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is császárom volt és nagyon gyorsan gyógyultam. A második napon törökülésben ültem az ágyon. Ennek ellenére én szeretnék "rendesen" is szülni. Olyan fura kimondani, hogy megszültem a fiam, hiszen nem ez történt, kivették belőlem. Sajnos altattak is így kb 6 óra múlva láttam őt, nagyon rossz volt, hogy jöttek az SMS-ek, hogy ilyen szép, meg olyan szép én meg még nem is láthattam. Arról nem beszélve, hogy sokkal nagyobb a kockázata, mégis csak egy nagy hasi műtét.
2011. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is az első császár volt,így én másodjára is azt szeretnék.Tudom,hogy milyen és már az első terhességemnél is féltem a sima szüléstől.De nem emiatt lett császározás.A doki mondta,hogy császárra készüljek,mert ilyenkor arra van nagyobb esély.Remélem az is lesz.Nem volt kellemes a gyógyulás,de a pocakomat sem kellemes mostanában cipelnem,hisz nagyon keményedek és alig tudok járni. :)
2011. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia.Én császárral szültem és egyáltalán nem vágyom természetes szülésre.A következőt is császárral szeretném szülni.
2011. szept. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!