Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés elött le kell mosni a...

Szülés elött le kell mosni a körömlakkot a lábamrol? Vagy maradhat? Lehet rajtam zokni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem mosd le a körömlakkot, nem olyan életbevágó dolog.

Szüléskor rajtam nem volt zokni, mert ömlött belőlem a magzatvíz és csak tocsogtam volna benne, ha a zoknim átázik. Pedig vajúdás közben jó lett volna, mert nagyon fázott a lábam.

Rajtam csak egy kórházi hálóing lehetett.

2011. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a láb és kézkörmöm is zselés műkörmös, a doki meg is jegyezte, hogy milyen szép :) Szerintem maradhat a lakk, nem azt fogják nézni. Itt olvastam korábban olyanról, hogy nézik a körmöt elszíneződik-e alatta, de ezt nekem sem a szülésznő sem a doki nem mondta.


Zokni vajúdás alatt szerintem lehet, meg utána is, attól függ kapsz-e steril lábszárvédőt majd vagy sem.

2011. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

nNekem császárom lett komplikáció miatt és nézték a körmömet műtét közben, persze ne készülj rosszra, de igazából szerintem felesleges a körömlakk.

Zokni rajtam egy ideig lehetett, de aztán levetették rólam.

2011. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Rajtam végig zokni volt, mert fázott a lábam. Senki nem szólt érte. Igaz, nem császár volt.
2011. szept. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is azért kérdeztem mert nagyon zoknis vagyok,annyira fázik a lábam.Éjszaka is abban alszom.
2011. szept. 1. 12:37
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha amúgy lakkozva van, és beindul a szülés, szerintem ne állj már neki lemosni.

Zoknit is húzhatsz, ha fázós a lábad, miért ne?

Nálam az első gyereknél nem volt, de fázott is nagyon, a másodikkal már zokniba mentem.

2011. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor legyen rajtad zokni, ha speciális eset van, akkor úgyis szólnak érte, de ha nincs gond, akkor mindegy, hogy van-e rajtad zokni.
2011. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én császárral szültem, volt rajtam zokni, de érzéstelenítés után azonnal levették.

Én utána megfagytam szó szerint. Lehetett a "sokktól" is, de amint kezdet kimenni az érzéstelenítés egyre jobban éreztem, hogy fázom, megfagyok.

2011. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én Szolnokon fogok szülni,vki tudja h ott lehet e?
2011. szept. 1. 13:06
 10/15 anonim ***** válasza:

Császárral szültem, mivel ott kikötik az embert, mármint leszíjazzák, semmiféle ruha nem maradhatott. Zokni sem.

A lakk szerintem nem probléma, ha úgy érzed jól magad, mehet.

Kicsit hideg volt a műtőben amúgy :(

2011. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!