Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés elött le kell mosni a...

Szülés elött le kell mosni a körömlakkot a lábamrol? Vagy maradhat? Lehet rajtam zokni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 12:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Lemosni már nem volt időm a körömlakkot, de utána sem még 1-2 hétig, így inkább lemosnám a helyedben, amíg lehet. Zokniban voltam, amíg lehetett, azóta is "szülős zokninak" hívom azt a zoknimat. :-) Én vajúdás alatt zuhanyoztam is, ezért akkor levettem, és már nem emlékszem, visszakerült-e rám.
2011. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
63%

12:46 vagyok.


Kb. 1-másfél óra amíg előkészítenek a szülészeten.

Észre se fogod venni, mert olyan szinten bekábulsz. Legalábbis nálam ez volt :)))


Felkeltettek, mikor toltak át a műtőbe. Utolsó csók apának, könnyek, meghatódás, pillantás a családtagokra és egy integetés.

Kb. 10 percet vársz a műtő előtt. Csecsemős nővér mindent elmagyaráz, hogy a babád hova fog kerülni, milyen vizsgálatokon megy majd keresztül. Kb. mikor láthatod majd, mikor láthatják majd a hozzátartozók. Fontos, hogyha tolnak át, ne lógjon le a kezed. Ha csapódna az ajtó, akkor se nyúlj oda, nem lesz semmi bajod.


Ha betolnak a műtőbe, akkor még előkészülnek. Folyamatosan mérik a vérnyomásod és szóval tartanak.

Beszúrják az érzéstelenítőt, fontos, hogy ne mozdulj el!!!

Ezután kb. 2-3 perc és kezdődik a műtét.

Ha sürgősségi császárt csinálnak, akkor nincs időd lelkileg felkészülni, így végig reszketheted az egészet a sokk hatásától. Ne úgy értsd, hogy nem tudod mi történik veled, hanem lassabban dolgozod fel a dolgokat.

Kislányomat 18 perc alatt "kiszedték" belőlem. Ekkor a csecsemős nővér odahozza a fejedhez a babát, aki iszonyatosan fog üvölteni. Nem kell megijedni, teljesen normális :) Odatartja majd, hogy megnézd, beszélj hozzá és megpuszild. Ekkor a babád megnyugszik majd. Ezután elviszi a vizsgálatokat elvégezni.

Fontos, hogyha bármit érzel - rosszul lét, stb. - azonnal szólj az műtőben lévőknek!


Miután megszületett a babád kb. 40 perc mire veled "végeznek". Ekkor kitolnak a műtőből és az ajtóban vártok még úgy 10 percet a papírok miatt.

Ezután letolnak a 6.ra, ott beraknak a műtőszobába, ahová csak köpenyben mehet be a látogató. Amikor a babád bent van nálad a kórterembe, látogató nem tartózkodhat bent!

Az nap, mikor műtenek 2-3 alkalommal viszik be a babád. Elvégzik a szopás tesztet. Ez annyiból áll, hogy rád rakják a babádat és ő végzi a dolgát. Majd a mellkasodra helyezik és úgy lesztek együtt kb. 10 percig. Megható dolog, de én a tehetetlenségtől pl. sírtam.

Nem szabad a fejedet emelned és nagyon sok folyadékot kell innod.

Gyermekágyas nővérkék nagyon aranyosak és figyelmesek. Ha megy ki az érzéstelenítő, akkor ne legyél rest, kérjél fájdalomcsillapítót. Ezt az infúzióba kapod.

Reggel műtenek, akkor este 8 környékén kell felkelned.

Ilyenkor is kapsz fájdalomcsillapítót csak izomba. Ez úgy 10-15 másodpercig fáj.

Nagyon szr felkelni, készülj fel rá, hogy nagy lelkierő kell hozzá, de segítenek.

Utána elkel sétálnod majd a mosdóig, ott cicamosdást végzel, majd lefekvés után kapsz még egy injekciót. Amolyan koktélt, amitől egész estére elkábulsz. Nekem nem nagyon hatot, fájdalmat nem éreztem, de nem aludtam be tőle.

Fontos, hogy sokat pihenj! Ez alatt azt értem, hogy aludj abban a 24 órában, amíg a műtős kórteremben fekszel. Utána egy perced sem lesz :)

A rokonok inkább 2.-3. nap menjenek be látogatóba!


Ha kikerülsz normál kórterembe, akkor egyből hozzák a babádat. Ilyenkor elkezdtek ismerkedni egymással. Igaz ő az egész napot szinte átalussza, de hidd el figyel rád! Sokat beszélj hozzá, főleg, ha szoptatod!

Ha fürdeni szeretnél vagy bármi más, nyugodtan vidd a csecsemős nővérkékhez. Nem nagyon szeretik, ha ott hagyod a megőrzőben a gyereket, de könyörgöm fürdetni, wc-ni márpedig kell!

Ja, és 1-2 csecsemős nővér maga a pokol! Fontos, hogy ne akadj ki. Mindent jól csinálsz ez járjon a fejedben! A babádnak te vagy a legjobb, a legfontosabb. Hidd el, pokol odabent, erre majd 3. nap rájössz, ha átsírsz 2 éjszakát, mert nem megy a szoptatás vagy fáj mindened!

De a következő 6 hét, na az még durvább lesz otthon!


Húúú, hirtelen ennyi. Ha érdekel még valami kérdezz. Holnap visszanézek!



Kitartást és jó babázást :]

2011. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ja, zoknira visszatérve:


Csak a kórházi hálóing lehet rajtad. A műtőben kapsz a lábaidra 2 db zöld hosszú "csizma" félét. Ezt műtét után 6 órával veszik le.

2011. szept. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%
vagy például egész máshogy lesz...
2011. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi.Halottam h némelyik növér nagyon kedves,de megprobálom vhogy kibirni.
2011. szept. 2. 06:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!