Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 33 hetes terhes vagyok. Ha...

33 hetes terhes vagyok. Ha most megszületne a baba, akkor már életben maradna és egészséges lenne?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia ne aggódj ilyeneken.

Egyébként nekem már a 31. héten azt mondták, hogy 10-ből 9 tutira megmarad és semmi baja.

Elvileg a tüdeje meg az emésztőcsatornája már érett.

Miért agyalsz ilyeneken?

Üdv 32 hetes

2009. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!


Elméletileg már a 24. hét után meg tud születni a baba. azért van ennek kockázata , mert gyakran agyvérzés vagy más bajok léphetnek fel, ráadásul fejletlen a tüdeje...stb.ahogy múlnak a hetek , úgy csökkenek a kockázatok. 33. hétnél már elég kicsi az esélye , hogy baj lehet , max. "koraszülött " lesz, és így látják el. Persze ez megint egy érdekes dolog , nem visszakérdezni akarok , csak nem tudom hogy is van az, , hogy vagy inkább a 7. vagy a 9. hónapban szülessen a baba , de ne a 8.ban??


35 hetes kismami

2009. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én húgom 27hétre született nem volt 1kiló se.teljesen egészséges volt, csak mivel pici volt ezért 3vagy 4hétig inkubátorba rakták.az inkubátor miatt pedig szemüveges lett.most 11éves és a legmagasabb az osztályba de a szemüveget még mindig hordania kell.

2009. ápr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én 29 évvel ezelőtt kerek 7 hónapra születtem,40 cm voltam és 1.65 kg.Semmi hátrányom nem származott belőle.
2009. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
A 28.ik hét után egy jó koraszülött osztályon már 90% a túlélési esélye egy babának.Tehát a 33-héten szerinetem már majdnem 100.
2009. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Anym 48 éve született 7 hónapra,mert mamám izgaga volt felmászott a létrára és leesett és semmi baja nem volt és nem is lett:DGodolj bele ha majd 50 éve ő túlélte,akkor most?

Egyébként én sem értem,h a 8.hónapban miért nem lehet megszületni?

2009. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem lenne baja.
2009. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!