Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik akkor ha a baba...

Mi történik akkor ha a baba 28 hétre születik? Unokatesom ma szült. Izgulok erte, mi várhat rá? Van arra esély h egészséges legyen?

Figyelt kérdés
járt igy vki?irjatok
2009. dec. 22. 20:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős gyerkőce 30 hétre született,tudom ez nem 28,de majdnem.Makk egészséges,a világon semmi baja,de 1.5 hónapig kórházban volt ,a kis súlya miatt.Nem lehet baja a babának,minden ok lesz:))
2009. dec. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez függ attól kapott e tüdőérlelőt, stb!Az ekkorka babák még nagyon picik, sok a rizikófaktor!Kevésbé fejlett tüdő, érfalak!De aztán lehet hogy egy erős egészséges gyerkőc !Orvosok biztos többet tudnának róla!Nem tudtok semmit a baba állapotáról?Súlyáról, stb?
2009. dec. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1000gr a súlya
2009. dec. 22. 20:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy mi volt a koraszülés oka. Egy ismerősöm 26. héten szült, mert leszakadt a méhlepény. Semmi baja a világon.
2009. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én féltem a koraszüléstől a terhességem alatt és a dokim, azt mondta, hogy ha a 28.héten szülök, akkor már jók vagyunk. Értem ezt úgy, hogy a babának ilyen esetben a tüdejét kell fejleszteni és attól, még egészséges lessz.

2009. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

a sógornőm a 26 héten szült, 1150gr és 37 cm kislány


most három éves a kislány, makk egészséges, nincs semmi károsodása, utolérte kortársait

2009. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám egyik barátnője (több, mint 60éves!) anno 900g-mal született. Akkor az orvos is azt mondta, hogy ne is foglalkozzanak vele, mert reggelre úgyis meghal. Ám szerencsére nem így történt, mert a baba nagyon erős volt! Szépen fejlődött, és egy tüneményes ember lett belőle - semmi károsodása (se szellemi, se testi) nincs! Most már egy tündéri nagymama. :) Pedig ez már több, mint 60éve történt, s az orvostudomány azóta rengeteget fejlődött! Úgyhogy nagyon nagy esélye van arra, hogy egészséges legyen! A legjobbakat kívánom!!!
2009. dec. 23. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
90%a tulélési esélye,de ha 1-2 napot tulél,akkor valoszinű minden ok lesz.Esetleg később erős szemüvegre lesz szüksége,előfordulhat ludtalp,vagy problémák a tüdővel,de ezekkel mind együtt lehet élni.
2009. dec. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szurkolok nektek, és a babának!Remélhetőleg semmi károsodása nem marad!Sem szellemi, sem testi!

Ilyenkor az oxigén adásától rongálódtanak a látóidegek, ami később szemüvegre fogja kényszeríteni a gyereket!Remélhetőleg ez lesz a legnagyobb baja!Szorítok!Azért majd írd meg hogy van ha többet tudtok, szerintem sokunk aggódik érte!

(egy kismama)

2009. dec. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod, hogy mi az oka, hogy megindult a szülés????
2009. dec. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!