Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem "szeretik" a kórháza...

Miért nem "szeretik" a kórházakban, ha valaki hangosan szül?

Figyelt kérdés
Az én szülésem gyors volt, fájdalomcsillapítás nélkül szültem 4 kg fölötti babát, de nem ment halkan. Azt megértem, hogy akkor mondták, h csukjam be a számat - mert a levegő benttartásával tudok csak nyomni - szóval ez világos, de utána célozgattak a szülésznők, hogy nem szül ám mindenki ilyen hangosan. Amúgy rendesek voltak, de minek kell utólag ilyenekkel "traktálni"?
2011. szept. 5. 10:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Vagy nem célzásnak szánták, csak ténynek... Vagy azért, mert ugyebár szomszéd szobákban kisbabák, kismamák pihennek... Én nem venném sértésnek :)
2011. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha kiabálsz, akkor kisebb erőkifejtésre vagy képes, ergo tovább tart a szülés.
2011. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem igazán tudod kontrollálni, de pl. engem is nagyon zavart, míg a "röpke" 16 órámat töltöttem fájásokkal, hogy mellettem valaki még üvöltözik is. Sajnos az elég nehezen megoldható, hogy akkora szülőszobák legyenek és egymástól megfelelő távolságra, hogy mindenki csak saját magára tudjon koncentrálni, ez van.
2011. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

Ha kiabálsz nagyobb erőfeszítésre vagy képes, lásd küzdősportolók.

Idegesíti őket, zavarja a munkában ennyi.

Haldoklóra is lazán rászólnak, hogy ne nyöszörögjön.

2011. szept. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Mert rengeteg energia megy el még csukott szájjal is és könnyebben szül aki csendben teszi. Női kl-en dolgoztam:)

Jó babázást:) most már túl vagy rajta, ne foglalkozz vele mit mondtak.

2011. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg gondolom nem akarják megijeszteni a többi még esetleg csak vajúdó nőt, aki hallja.

Barátnőm végighallgatta egy cigányasszony szülését, aki úgy üvöltött,mint,akit nyúznak. Gondolhatod első gyereknék milyen állapotba került ettől!

2011. szept. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nálunk én kérdeztem meg a végén hogy ugye ne voltam túl hangos, csak mosolyogtak, hogy miért foglalkozom ezzel, bár nem üvöltöttem, de azért az erőlködés se ment hang nélkül. Mondjuk hadd engedjem meg már magamnak legalább szülés közben hogy akkor egyszer ne helyezzem előtérbe mások nyugalmát:)
2011. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Tényleg nem tudsz olyan hatákonyan nyomni.

Ez tény.

De ezen felül hallottél te más hangos nőt szülni?

Mert én igen,és őszintén mondom az ideg majd meg ölt,hogy hallom hogy szenved és kiabálés nem tudk segíteni neki hogy ne szenvedjen meg amúgy zavart is a vajúdásban.

2011. szept. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Értem, amit írtok, de elsősorban 96%-os válaszolóval értek egyet, hadd csináljam már ott úgy, ahogy nekem jól esik. Amúgy 10-15 percről van szó (4-5 nyomás), előtte 1 órát sem vajúdtam összesen. Ez a 2. szülésem, az elsőt halkan csináltam végig 10 órán keresztül, igaz eda-val, de azt az utolsó 1 órában már nem kaptam., tehát tudom, hogy elmegy az energia, ha kiabálok. De most nem tudtam kontrollálni magam. Ja, és első szülésemnél vajúdás közben hallottam hangos szülést, akkor még csak kerekedett a szemem, hogy ilyet is csak filmekben láttam/hallottam. Pedig akkor mondták is, hogy ő sem kapott semmilyen fájdalomcsillapítást.

Na mindegy. Csak érdekelt a véleményetek.

Halk, visszafogott szülést kívánok mindenkinek :P :)

2011. szept. 5. 17:23
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, nem számít mit gondolnak csak Te tudod mit éreztél, ha neked úgy könnyebb volt akkor úgy szültél, ennyi. Amikor én szültem akkor bezárták az ajtót amikor valakinél a kitolás következett, hogy ne ijedjek meg ( meg voltam ijedve anélkül is) de úgy is hallottam néhány hangot. Nem volt gáz és nem zavart hisz én is ott szenvedtem, inkább sajnáltam szegényt mert én is a halálomon voltam pedig még csak vajúdtam. Utána császár lett nekem.
2011. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!