Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményed a szülésznői...

Mi a véleményed a szülésznői hivatásról? Szívesen lennél szülésznő?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 13:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az vagyok, most éppen Gyeden, de szeretem, és megyek is vissza decembertől félállásban :-)

Ez nem egy szakma, hanem egy hivatás, egy életforma, néha kemény, de millioszor jobban megéri, a gyönyörű pillanatok miatt

2011. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen lennék az.szeretném is elvégezni majd a szülésznő képzést.Gyönyörű hivatás.
2011. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha bírnám a vért és a tűt, szívesen lennék. Egyébként sajnos elájulok az ilyesmitől :( :(

Elég gáz, pl amikor oltják a gyerekeimet, nem nézhetek oda, különben eldőlök mint egy zsák krumpli :(

Amikor elesett a lányom és vérzett, le kellett ülnöm, és úgy töröltem a vért róla, hogy nem néztem oda.

Egyébként szép és jó lehet szülésznőnek lenni, de közben nehéz is, mert nem csak szép dolgok történnek sajnos.

2011. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem szép hivatás, és megértem azt, aki ezt választja, de én nem választanám, mert testközelből nem bírom az ilyesmit.
2011. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szép munka, és valóban hivatás, ha valaki jól csinálja. Én nem lennék szülésznő, mert gyermekorvosnak tanulok, ha viszont nem vettek volna fel az orvosira, akkor ez lett volna a vészterv :)
2011. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Gyönyörű hivatás, de azért őszintén meg is emelem előttük a kalapomat. Nekem nem lenne türelmem a 28. "hisztis" anyukához is. Az én szülésznőmmel beszélgettem erről egyszer. Azt mondta imádja, de jó, hogy váltogatják egymást (egy hónapot van szülőszobán, egy hónapot nőgyógyászaton, egy hónapot gyermekágyon), mert a hónap végére azért be tud sokallni. Azt is mondta, hogy volt már olyan, hogy meglátott a buszon egy terhes kismamát és már menekülhetnéke volt... Amúgy több, mint 20 éve ezzel foglalkozik, osztályvezető helyettes. Nagyszerű szakember.
2011. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
nekem ehhez gyomor kell, nekem ez nem megy. Inkább csecsemősnővér lennék, ha választhatnék.
2011. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a csecsemős nővérekhez még nagyobb gyomor kell :) Gyomorszondát ledugni, nyakig szaros gyereket fürdetni, gyerek fejébe branült beszúrni, etetés közben elviselni, ha arcon hány a kicsi.... Az egészségügyben mindenhol, így ide is gyomor kell, mert mindenhol vannak gyomorforgató dolgok.
2011. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tisztelem a szülésznőket, jó lehet annak lenni, de én nem vágyom rá :)

37/N

2011. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, szívesen lennék, de már lecsúsztam róla:(

3szor szültem és maga a csoda lehet egy ilyen szakma. Nemcsak átélni jó, de végignézni és segíteni másokon.


Kár, hogy már nincs rá lehetőségem.

2011. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!