Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Menjen, illetve mehet-e...

Menjen, illetve mehet-e egyáltalán bölcsibe a nagyobbik baba, ha lesz otthon valaki a picivel?

Figyelt kérdés

16 hó lesz köztük a különbség. Eredetileg az volt a terv, hogy ha a nagy 2 éves lesz, megy bölcsibe. Most ugyan itthon leszünk majd, de úgy érzem jót tenne neki a közösség, már most nagyon igényli más babák társaságát, (és talán nekem is könnyebb lenne itthon az aprósággal).

Hallottam viszont olyat is, hogy az amúgy is zsúfolt bölcsikben szóba sem állnak olyanokkal, ahol kistestvér miatt akár otthon is maradhatna a bébi. Valakinek van ilyen téren tapasztalata ?


2011. szept. 7. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az ilyen gyerek nem veszik fel, mert a bölcsi nem jog, hanem kiváltság. Az oviba már felveszik ha anyu otthon van a kicsivel, akkor is.

Bár nálunk volt a bölis csoportban egy kislány, akinek az anyukája otthon volt a kistesóval.


Igazából ki lehet játszani, mert bekértek tőlem is munkáltatóit (nem bérpapírt), de utána fel sem hívták őket, hogy valóban ott ülök e, simán lehettem volna itthon mondjuk gyesen.

2011. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

Bölcsibe minek, ha otthon vagy? Ráér majd oviba menni.

Ha úgy érzed, nehéz lesz kettővel, akkor nagyobb korkülönbséget kellett volna hagyni közöttük.

Egyébként jól hallottad, nem szívesen veszik be azt a gyerkőcöt, még oviba sem, akinek otthon van az anyukája kistesóval.

2011. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak köszönöm az életvezetési tanácsokat, a kérdés viszont inkább tapasztalatokra vonatkozott :).
2011. szept. 7. 10:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Kezd el már most körbejárni a bölcsiket, mert ahány bölcsi, annyi belső szabályzat van. Városonként, körzetenként más és más a helyzet. Talán szerencséd lesz. A gyerekeknek meg igenis jót tesz a gyerektársaság.


Ahol mi lakunk, sajnos alig van férőhely, így csak azokat veszik fel, akik dolgoznak, az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a minimálbért, és egyetlen nagyszülő sem lakik 60km-es körzetben (függetlenül attól, hogy nyugdíjas-e). Bekerülési esély egyenlő a nullával, még a magánbölcsikbe is várólista van.

2011. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik fel ha otthon vagy, mivel kevés a hely és csak olyan szülők adhatják be gyermeküket akik dolgoznak. Nálunk is volt egy anyuka még terhesen hozhatta a kislányt ,de amikor megszült már nem. A legtöbb helyen már terhesen sem viheted ha otthon vagy. De azért kérdezd körbe nálatok a bölcsiket.
2011. szept. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tapasztalatom az, hogy 3 éves, szobatiszta, értelmes, 1,5 éves kora óta bölcsis fiamat, csak protekcióval, nem kis kínlódás árán vették fel az oviba, mert nemsokára itt a hugi.
2011. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ráér majd oviba menni. Nálunk biztos nem vennék fel, mert még azoknak is alig van hely, vagy nincs is, akiknek tényleg szükségük van rá, mert a szülők dolgoznak. De ez gondolom helyfüggő is.
2011. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

TAPASZTALAT(ISMERET ALAPJÁN): KIZÁRT, HOGY BÖLCSIBE FELVEGYÉK, HA OTTHON VAGY!!

óvodai elhelyezés: ha mázlid van felveszik, ugyanis ma már annyira nincs a nagy településeken hely, hogy bizony azokat akik ugyan betöltötték a hármat, de anya másikkal otthon van, bizony NEM VESZIK FEL. ÓVODAI NEV. 5 ÉVES KORTÓL KÖTELEZŐ.

2011. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Javítás: mármint nincs hely az intézményekben! túlterheltek.
2011. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Tapasztalatból írtam. :)

3 gyerkőc anyuja

2011. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!