Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor elkezdődött a szülésed,...

Mikor elkezdődött a szülésed, vajúdás alatt ki volt ott?

Figyelt kérdés
Attól félek hogy a vajúdás alatt az egész családom és a párom családja is felettem fognak állni.De azt se tudnám elképzelni hogy a folyóson kinnt totyogjanak egy csomóan.Nálatok hogy volt?Kinek szóltatok mikor elkezdődtek a dolgok?38 hetes kismama
2011. szept. 8. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A férjem volt velem.

Én szóltam anyukáméknak, hogy elkezdődött a szülés, de ők nem akaszkodtak rám, megvárták míg utána telefonálni tudtam nekik.

2011. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek nem szóltunk, csak anyu tudta. Ő is csak a 2. gyerkőcnél, mert ő vigyázott a nagyra. Nem akartam, hogy bárki zavarjon. Egyébként én mind a 4 gyerkőcöt "egyedül" szültem. Nem volt velem a férjem. Az elsőnél még nem lehetett, de a többinél se bírtam volna senkit elviselni... engem még ő is zavart volna.

A család csak az után tudta meg, mi történt, mikor már minden lezajlott :)

2011. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem volt bent nagyon nagy segítség volt.A többiek otthon vártak, hisz nem tudtuk meddig fogok vajúdni. Hála Istennek letudtuk 3 óra alatt az egészet, vajúdástól a szülésig. A férjem a szülésnél is bent volt, ott még jobban tudott segíteni, tartotta a fejem. Azt mondja nagyon jó élmény volt.Most 7 hetes vagyok de ugyanúgy szeretném ha csak ő lenne bent velem.
2011. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Fú, már nem emlékszem, akkor csak azon voltam, hogy kijussak végre.
2011. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még csak a 25 hetes vagyok, a férjem fog velem jönni. Sőt megbeszéltük,hogy ha lehet a szülőknek is csak akkor szólunk,ha már megszültem.

Úgy sem tudnak mit csinálni, azért,hogy tébláboljanak a folyosón, felesleges bejönni! Vajúdás közben,pedig végképp nem szeretnék senkit magam köré a férjemen kívül!

2011. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem a férjem volt benn. Mondjuk anyu a kórházba dolgozik, úgyhogy ő is benézett, de csak akkor mikor beértünk.

Hát mond meg nekik előre, hogy csak ti lesztek ott és kész, és majd szóltok, ha megérkezett a baba. Szerintem meg kell érteniük. Vajúdás alatt úgysem lehet bent egy egész "falka", mert már elkülönített helyen történik. Utána mag úgyis van a megfigyelési időszak, ott se mehet be senki. Szóval szerintem felesleges lenne bemenniük.

2011. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Férjemmel vásároltunk mikor megindult a szülés, de még volt időm hazajönni, zuhanyozni, borotválni és összepakolni a maradék cuccot a táskámba. Kértem, hogy ne hívja fel a szüleimet ( az övéit meg pláne ne!). Nem is tette egészen addig míg elment pár percre egy leletemért ami még nem volt meg ( streptococcus). Aztán csak azt vettem észre, hogy jön be anyukám az ajtón. Azt a megkönnyebbülést! Ez a simlis felhívta őket ( anyuék megígértették vele), de akkor nagyon jól esett, hogy feljöttek. Persze csak 5 percre jöttek be, nem akartam, hogy így lássanak, de jó érzés volt tudni, hogy kint vannak. Férjem végig bent volt velem, anyu már csak akkor jött vissza mikor megnézte a babát és indultak haza, a szobába ő kísért be.


De mindenki másképp áll a dologhoz. Nekem mondjuk sohasem volt felhőtlen a viszonyom a szüleimmel, még is örültem nekik. De a férjem szüleit kidobtam volna :D meg mindenki mást.

2011. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjem volt velem és nagyon sokat jelentett!!
2011. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
szia.én 2 hónapja szültem.amikor nekem reggel 8kor elfolyt a magzatvíz akkor felhívtam anyukámat hogy ma szülünk :) meg anyósomékat.tehát ők izgultam értünk a folyosón,nekem a párom nem volt bent a szülésnél mert császármetszés lett a vége mert egy centit sem tágultam.amikor már meglett a kisfiam és bevittek a megőrzőbe akkor írtam a család többi tagjának hogy megszületett a kisfiam és mindketten jól vagyunk
2011. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért jutott ez eszembe mert mindenki nagyon várja a kisfiunkat.Nem született a családba kisbaba mostanába.Nálunk én vagyok a legfiatalabb.(26 éves vagyok)Pároméknál 19 éves a huga.Szóval nagy öröm volt.És szinte mindenki ugy gondolja hogy ő ott lesz a szülésnél,nem bent hanem kint izgulnak.Mert a szülésnél a párom lesz velem.De szerintem csak ha meglesz a baba akkor szólunk.Csak anyukámnak szólunk.Csak nem lesz sértődés.Hát igen a nagy család örömei.:)
2011. szept. 9. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!