Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen egy szülésznő élete?

Milyen egy szülésznő élete?

Figyelt kérdés

Mostanában elgondolkoztam a kérdésen,hogy szeretnék szülésznő lenni a későbbiekben. (17 vagyok)

Mesélnétek,hogy milyen annak lenni? Minden érdekel!!!! Munka, szabadidő mennyi van, ciki-e ennek lenni (van aki kinevet,hogy ez olyan mintha urológus szeretnék lenni),milyen sűrűn fordul elő,hogy valami lelki nyomás van (pl halva született pici, örökbeadás stb), és ezt fel lehet-e dolgozni. Mert én pl tuti sírnék az anyukával együtt... stb stb. Tényleg minden érdekelne! Akár még az egyetemi évekről is.

Nagyon köszönöm mindenkinek aki egy picit is tud segíteni:)


2011. szept. 13. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Menj el egy szülészetre, és kérdezd meg az ott dolgozókat. Szerintem nagyon szép szakma!
2011. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Egy nagyon szép HIVATÁS, DE nem a halvaszületés vagy egy anya aki "eldobja" gyerekét gondolatokon kell filozofálni az elején, hanem azon, hogy egy akkora felelősség...Írom azért, mert egyre több nő van, aki nem engedheti meg magának a fogadott orvost és ha szülésznő szeretnél lenni manapság lehet, hogy Te fogod levezetni az egész szülést(az orvos odamegy és max. összevarja az édesanyát a végén...).MERT nincs magánrendelésre pénze és SAJNA nemtörődnek az emberrel, szóval iszonyat nagy felelősség...Számtalanszor hallani, hogy "a szülésznő csinált mindent" mondatot.Ja ezt szó szerint érsdd...

Gondold végig és egyáltalán nem ciki, kevés 17 éves gondolkodik el rajta.

2011. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A haláleset vagy a súlyosabb kimenetelű szülések kórház függőek. Mindenhol előfordul, de van ahol gyakrabban mivel a jobban felkészült kórházakba szokták automatikusan utalni a gyanús eseteket.

Egyébként mindennapos. Nagyon talpraesettnek kell lenni, mert komoly felelősség szülést levezetni. Bármikor adódhat előre nem várt komplikáció amire tudnod kell a megoldást és azonnal közbeavatkozni.

Igazából iszonyatosan stresszes meló és nincs mindig hálapénz ami enyhíthetné a fájdalmakat/sérelmeket.

2011. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és ha bemegy egy hajléktalan büdös nő, nem mondhatod, hogy nem nyúlsz hozzá. Igenis vizsgálnod és ellátnod kell. A szülés rész csak a munka kb 5%-a.
2011. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Csodálatos HIVATÁS. Viszont tudnod kell ,hogy nem 8 óra a munka idő.

Ha szülésed van ott kell maradnod nem tudsz haza menni. Éjjel is nappal is be lehetsz osztva, ugyanis szülni a nap bármely szakában jöhetnek.

Ha fogadott szülésznő vagy akkor pedig otthonról is be kell menned ha jön a baba.

Minden szülés más nincs séma, ezért felkészültnek kell lenned és bizonyos esetekben gyorsan kell tudnod dönteni.

Sírni nem sírnál az anyukával de remélhetőleg mélyen együtt éreznél vele ha vmi. probléma lenne.

Aki kinevet mert szülésznő akarsz lenni, az nem lehet vmi. nagy IQ.

Az egészségügyi dolgozók közötti hierarhcián az egyik legmagasabb szinten a szülésznők vannak.

Nem tudom merre laksz de az ottani kórház szülészetén osztályán ha megkéred a főnővért, biztosan lehetővé teszi, hogy bemenj egy-két szülésre.

Nem szabad az elsők látványától megijedned. Előtte készülhetsz könyvekből, internetről, hogy ismerd meg egy szülés menetét és ne érjen meglepetésként az ott történtek.

Remélem kitartasz a terved mellett. Sok sikert.

2011. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szép hivatás, de rengeteg hátránya is van. Sok komplikáció adódhat, anyával és babával egyaránt. Sok olyan dolgot is el kell végezned, amihez épp nem fűlik a fogad.Emellett nagyon szép pillanatokat is ad. De írtad, hogy ,,együtt sírnál az anyával". Ha tényleg ennyire felzaklatnának ezek a dolgok, én azt tanácsolnám Neked, hogy nézz másik szakma felé... mert egyrészt tönkre mész lelkileg, ha ilyenekhez gyenge vagy, másrészt egy épp szülő nőnek is erős, magabiztos emberre van szüksége. Amennyiben ilyen szakmát akarsz, akkor pedig sz ilyenekre fel kell készülnöd. De ha előre tudod, hogy nem fogsz tudni megbírkózni ekkora terhekkel (mert ilyenekhez nem lehet hozzászokni), akkor másféle szakmát kellene választanod. ...

Ha azért szeretnél szülésznő lenni, mert szereted a babákat, akkor vannak más ehhez hasonló szakmák is. Például: csecsemőgondozó, babamasszőr, stb. :)

2011. szept. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én még írnék egy kicsi a szakmai részéről. Ez nem úgy megy, hogy elvégezted a sulit és már munkába is állhatsz. Kőkeményen nyalni kell, hogy munkát kapj vele. A hálapénz miatt rengetegen tanulnak szülésznőnek és csak nagyon kevesen kapnak vele munkát. Maximum csak nőgyógyászatra, de ott szülést nem fogsz látni.
2011. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

azért a hajléktalan nő is lezuhanyzik a szülés előtt.

Én gusztustalannak tartom, hogy naponta több nemi szervet nézzek és hozzáérjek.

2011. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!Tudod,a szülöszobán az ember nem a nemi szervét fogdossa,hanem az élet egyik legcsodálatosabb dolgánál asszisztál.A szülésznőt nem az érdekli,hogy mekkora a csiklója,milyen szőrös,hanem a méhszáj állapota,gyerek jólléte,stb.........Tehát nem is értem,hogy lehet leragadni a nemi szerv nézegetésénél.De ocsi,nem bántani akartalak,csak azt a szülészetet,ahol én dolgoztam,bezárták,és a mai napig nem tudom feldolgozni,hogy valszeg töbet nem leszek szülés közelében.Annyira csodálatos,amikor egy kis élet megszületik,összebújik az anyukájával,és egy más szemébe néznek......Upsz,mindjárt bőgök.

De a kérdésre visszatérve,igaz,hogy csak kevesen érdemlik meg azt,hogy a szülöszobán dolgozzanak,sok szülésznő gyerekágyon,nőgyógyászati osztályon dolgozik.De ha nem vagy fogadott szülésznő,akkor igenis letelik a 12 h müszakod,és mehetsz haza,persze,azért láb közül már nem illik kiállni:)) Nem kell feltétlenül hozzá egyetem,jó a sima OKJ-s szülésznő is.

Ha sok empátiával rendelkezel,akkor nagyon jó lesz neked ez a szakma,amit nem lehet megunni.Van,amikor kudar is történik,de szép lassan hozzászoksz,és azt fogod előtérbe helyezni,hogy a szülö nőnek és az apukának mivel tudsz segiteni,nem magaddal fogsz törödni.

Bocsi,hogy hosszúra sikeredtem:)

2011. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

kedves utolsó


attól hogy te másképp látod még nem kell leoltani

nekem is van gyerekem, de attól még nem lenne gusztusom ehhez

2011. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!