Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit várz el egy szülésznőtől?...

Mit várz el egy szülésznőtől? Milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie?

Figyelt kérdés

Mi alapján választod ki? Minden hasonló információ érdekel, mert szülésznőnek készülök :)

Köszi!


2011. szept. 14. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Empatikus legyen, kedves legyen a kismamákhoz, a feladatköréhez tartozó feladatokat szakmailag -etikailag a lehető legkörültekintőbb módon lelkiismeretesen lássa el. Semmi esetre se hálapénzért cserébe végezze a munkáját.
2011. szept. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Tapasztalataim alapján, mondjuk valami minimális intelligenciát. Annyira ostoba szülésznőkkel találkoztam, hogy komolyan, lehet 8 általánossal lehet már valaki szülésznő (ennél magasabb oktatásban biztos nem részesültek)de szerintem ott is max átengedték őket.

Úgyhogy én nagyobb elvárást nem fogalmaznék meg velük kapcsolatban, 8 általános iskolai végzettségnek megfelelő értelmet. És az már nagy segítség egy szülő nőnek.

2011. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát mivel nem ismerjük őket, így vki ajánlja (általában orvos, vagy kismamák), többnyire így választunk. Mindenki sztem arra vágyik h törődjön vele a szülésznő, és legyen nagyon türelmes és kedves, és mondja el mindig, h mi fog történni. Ja, és terhesség alatt bármikor fel lehessen hívni telefonon (éjjel-nappal)Ami mindennél fontosabb, az a szakmai hozzáértése!!!! Az én szülésznőm nem volt egy mézes-mázas típus, nem igazán szólt hozzám közben (bár kapkodott nagyon, mert nagyon gyorsan szültem), de tudtam, h szakmailag nagyon jó, tapasztalt, és csak ez érdekelt.Ja, és utána minden nap bejött hozzám.
2011. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mondjuk azt én sem értem, hogy hogy lehet valaki egy sima iskolával vagy OKJ-s képzéssel szülésznő, mikor egyszerre akár 2vagy több élet is a kezében van. Még azt is kevésnek tartom, hogy az egyetemi felvételi ponthatár 200-300 között van. Magyarul oda is felvesznek bárkit... :/

2011. szept. 15. 12:42
 5/14 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, ha Mo.-n tényleg így van.

Én külföldön élek, itt orvos elvileg nem lát a terhesség alatt, ha problémamentes a terhesség. Uh-t szonográfus végez, egyszer kell menni kórházba vérvételre az elején, akkor végeznek el abból a mintából vizsgálatokat csak. Elejétől kezdve a szülésznőhöz kell járni, ő vizsgált meg minden alkalommal. Ha problémám lett volna, adott volna beutalót nőgyógyászhoz (a 20. heti uh-n kicsinek találta a babám, ezért a biztonság kedvéért 2 héttel későbbre be is utalt, szerencsére nem volt semmi gond).

Ez abból a szempontból jó, hogy ki tud alakulni egy bizalmi viszony köztünk. Sokkal jobbnak, szervezettebbnek érzem itt ezt a dolgot. A vashiányt ő nézte vérből, egy kb. 1 perces teszttel, manuálisan is ő vizsgált. És persze a szülést is ő vezette le, bár komplikáció miatt hívtak orvost, de ha minden jól megy, csak ő lett volna meg egy nővér.

A szülés után két hétig kijön házhoz, hogy engem megvizsgáljon, utána kávéztak az urammal, elbeszélgettünk, jó volt. Sőt, a fiam első hetét kórházban töltötte, én már itthon voltam, és egyszer elsírtam magam a szülésznő előtt, hogy nem értem, miért történhetett probléma a fiunkkal, olyan sokat vártunk rá, megérdemeljük (végül kutya baja volt, de ez hosszú). És velem sírt, átölelt és nyugtatgatott. Nagyon jól esett.


Csak gondoltam, leírom más országbeli tapasztalatom. Ha nem itt szülnék, hanem otthon, nagyon furcsa lenne ezeknek a hiánya.

Egyébként egyszer volt gyakorlaton a szülésznőnél egy lány, akinek a magyaros neve feltűnt, és megszólítottam magyarul, és magyar volt. :) Igaza is van, itt nincs (és nem is kell) hálapénz, sőt kimondottan megalázó lenne adni. Persze meg is vannak fizetve az eü. dolgozók.

2011. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

a többiek válaszain túl.

szerintem legyen még benne egy jó adag emberismeret hogy felismerje ki milyen habitusú ember azon túl hogy a legstresszesebb időben találkoznak és aszerint tudjon megszólalni,támogatni,bíztatni


és ha egyszer is azt veszi észre magán hogy már nem köti le a szülésznői munka csak ott van és csinálja akkor inkább hagyja abba mert az először szülő nőknél nem épp bizalomgerjesztő egy unott fásult szülésznő.

főleg ha nem fogadott és életében akkor van először szülni ott valaki idegen helyen idegen emberek közt.

2011. szept. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, nem szomorú ami Magyarországon van, hiszen a szülésznőkre nem sok feladat hárul. Nyilván ha itt is ők végeznék a terhesgondozást, ők vezetnének le szüléseket-logikus magasabb képzettségűek lennének, mind gyakorlatban-mind elméletben.

De Magyarországon szakorvosok vannak, szakvizsgával, akik ingyen ellátnak (mondjon bárki bármit a hálapénzről-jómagam sosem adok, borravalót sem)minek mennél egy képzetlenebb emberhez? Ha egyébként rendelkezésedcre áll egy magasan kvalifikált, osztályvezető főorvos.


A barátnőm gyermekszakorvos, diabetológus, de ha problémám van nem őt hívom, hanem a felette álló főorvost, aki évtizedek óta vezeti a diabetológiát, hiszen nyilván többet tud a barátnőmnél. Persze ha nem állna módomban, akár szombat éjjel felhívni az vezető főorvost, be kéne érnem a barátnőmmel vagy egy nővérrel. És mivel ők számítanának a keresésemre, jobban felkészülnének a problémákra. De ők maguk is egyenesen a főorvoshoz irányítanak. Ez egy 22-es csapdája.


Tehát nálunk adott, hogy orvoshoz fordulj. És így kevesebb a lehetőség is a szülésznők/ asszisztensek /gondozók számára. Független attól, hogy valóban a mi rendszerünk is kezd afelé eltolódni, hogy az egyszerű esetek minél inkább rájuk terhelődjön.

2011. szept. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Oda is felvesznek bárkit" - erre mondtam, hogy igen, szomorú, ha így van. Otthon is láttam szülést, és a fogadott orvos annyira volt bent, hogy elvágja a köldökzsinórt. Remek. Köszi, hogy megfizethetem a magasan képzett orvost. Ha nem adok hálapénzt, akkor is én fizetem, hiszen én adózom, fizetem a tb-m.

Az ellátást nem ingyen kapod, hanem tb-re.

2011. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azoknak üzenem, akik ennyire ledegradálják a szülésznőket (akinek nem inge, ne vegye magára!):


A szülésznők egyetemi oktatását néhány évvel ezelőtt kezdték meg. azelőtt csak OKJ-s szülésznők voltak, és egy ideig lesznek is, mert az állam ellehetetleníti őket az éhbérezés miatt, így a frissen végzett egyetemi diplomás szülésznők mennek kifelé külföldre.


A felvételi ponthatárról annyit, hogy a mostani évig mindig 310-340 körül mozgott, ami igen magasnak számít a mai populációban. Egy általános orvosképzés néhol 370 pont. Azt persze kevesen tudják, hogy azért csökkentették le a ponthatárt, hogy több egészségügyi dolgozót produkáljon ki a rendszer. A Debreceni Egyetem gólyái most 420-an vannak, tavaly ez a létszám 200 volt (és most a második évfolyam 120 fő, amiből a szülésznők száma kb 35 fő lett az előző év 70 főből).

A képzés nagyon magas szintű (ki tudja ezután milyen lesz a nagy létszám miatt), csak tényleg azok maradnak bent, akik tudnak és tudni akarnak.

A mostani oktatás célja, hogy a szülésznő a komplikáció mentes szüléseket orvos nélkül tudja elvégezni (és fogja is!).


Az elsőnek üzenem: ha egy nő felfogadja a szülésznőt, és számít arra, hogy álmából felkelve három gyermek mellöl éjszaka is talpon legyen, amikor egyáltalán nincs ügyeleti ideje, igenis fizesse meg ezt, hiszen ez is egy szolgáltatás.


Kedves kérdező! Én is ilyen nagy lelkesedéssel indultam neki, szentül megfogadtam, hálapénzt az istenért nem fogok elfogadni. De sajnos ha itthon szeretnék maradni, muszáj lesz. A fizetés nagyon kevés, alig több, mint a minimál bér.


A szülésznő az anyának minden kérdésére szívesen válaszol, és ad naprakész információt, mindennel kapcsolatban, ami a babával kapcsolatos. A szakmai tudás nagyon fontos, te is tudj válaszolni olyan kérdésekre, hogy például mit hogyan, miért kell csinálni. Soha ne hagyd kétségek közt a szülő anyát.

Legyél segítőkész, barátságos, ne lássák rajtad, ha izgulsz. Sugározzon belőled az önbizalom, a tapasztalat.

Legyen biztos, erős fogásod, soha ne ébressz kétséget a szülő nőben.

2011. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó! Hol van általános orvosképzés 370 ponttal? :D

2011. szept. 21. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!