Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy indítják meg a szülést?...

Hogy indítják meg a szülést? Hogy szokott lenni?

Figyelt kérdés
Ha nem indul meg a szülés péntekig akkor pénteken be kell feküdnöm és megindítják 40+6 napos leszek akkor és 2. baba lesz.Az első gyermekem kiírt időpont előtt 2 nappal jött és hüvelyi szülésem volt.Ma mikor megvizsgáltak már kicsit nyitva volt a belső méhszáj is de szűk volt még az ASK vizsgálathoz de biztattak hogy már egész jól fel van puhulva a méhszájam és a dokinő szerint megfog indulni magától a szülés.Tegnap este több mint 2 órán át voltak jósló fájásaim de ahogy szokott el is múltak és ma reggeltől szúrt a méhem alja és olyan érzésem volt mintha kiakarna folyni valami de semmi sem jött és keményedett is emellett a hasam de ez is elmúlt.Ma pakolásztam is ruhákat hogy egyrészt eltereljem a figyelmem másrészt hátha végre csoda történik és megindulna a szülés de semmi nem tudom mit találjak még ki mert hát azért megerőltetni sem akarom magam de aggódóm eléggé hogy mi hogy lesz és nem értem miért nem indul már meg a szülés :-( Az én esetemben vajon hogy kezdenék a megindítást?Ha volt így valaki kérem írja meg hogy mi hogy volt...
2011. szept. 14. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
az én szülészem azt mondta, hogy egy jól sikerült szeretkezés is beindíthatja. szóval, hajrá :)
2011. szept. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában az a divat, hogy un. zselét raknak fel, aminek hatására elkezd tágulni a méhszáj. Elég intenzíven kezdődik így, hiszen rövidebb idő alatt tágul a méhszáj, mintha magától kezdődött volna a vajúdás. Ezzel pár órára le tudják rövidíteni a tágulási időt.


Szóval szerintem is az a célszerű, amit az első válaszoló írt! :-))))

2011. szept. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly inditották.Megkaptam egyből az edát,mert azzal szerettem volna szülni.Aztán a dokim megrepesztette a burkot,és szépen hagytak vajudni:-)Semmi fájdalmam nem volt az edának köszönhetően,5 óra alatt eltünt a méhszáj:-)Nem volt vészes egyáltalán,én is féltem tőle.Sőt azt mondom,ha lesz másik babám,azt is igy szeretném megszülni:-)Én mindig attól féltem,mi lesz,ha itthon indul meg a szülésem:-)
2011. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem indított szülésem volt, mert a doki ment szabira.A babát két nappal hordtam túl. Ha ismét abban a helyzetben lennék nem egyeznék bele, mert iszonyatos volt és én az indításra fogom. Burkot repesztettek, majd két óra múlva kötöttek fel infúziót, mert nem voltak fájások. Az után azonnal jöttek, kb 4-5 fájás volt 5 perces. Két órán át 2 perces és 2 órán át 1 perces. Borzasztó volt. Nagyon kimerítő, utána fél órán át tartott a kitolás, 9 nyomás kellett ahhoz, hogy a manókám kibújjon. :)Összesen 6 és fél óra volt, de a végére már ki sem bírtam nyitni a szemem, csak pár másodpercig tudtam a babámra nézni. Nagyon elfáradtam. Mivel az erőlködéstől aranyerem lett, nem is kicsi, ezért 5 hétig borzasztó volt minden. Se ülni, se állni, se feküdni. Többet sírtam, mint a babám. :)Ha mégegyszer szülök már az aranyér miatt sem vállalom be a hüvelyi szülést. Szerintem egy szülést csak akkor kéne beindítani, ha a baba és a mama érdeke azt kívánja, nem az orvosé. Viszont itt van velünk egy gyönyörű, egészséges baba. Ennél nagyobb boldogság nincs.:)) Könnyű szülést kívánok Neked! És jó babázást. Remélem egy földre szállt angyalka lesz a te gyermeked is mint a mienk, aki mellett eddig még egy éjszakát sem voltunk fennt, olyan nyugodt baba. :)
2011. szept. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!Kedden megvolt a szex is szerintem ezért puhult föl a méhem de már tegnap nem volt hajlandó még egyszer semmire és ezért az alkalomért is napok óta fűzni kellett :-( Sajnos most belőle is elegem van ,tegnap kiborított rendesen,megkaptam tőle hogy nem igaz hogy még megszülni sem vagyok képes a gyereket és feleslegesen vette ki ezt a hetet(bár ezt sem én kértem).... Szóval nagy barom volt bár utána bocsánatot kért hogy jaj ő milyen fáradt és éhes és nyűgös és kijött belőle.... És ráadásul mindenki stresszel a kérdezgetésekkel hogy NA MI A HELYZET,nem jön még a baba ..... És már ebből is elegem van aranyosak hogy legalább érdekel valakit hogy mi van velünk de már nem tudom mit tehetnék egyre jobban félek az indítástól és a császártól is :-S
2011. szept. 15. 09:29
 6/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.

párod is izgul, biztos nem gondolta komolyan (főleg,hogy bocsánatot kért)

amúgy meg, az orgazmushoz, nem kell férfi (ha nem akarja) ;-)

2011. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Holnap kell befeküdnöm a kórházba és szombaton indítanak zselével ha nem indul meg magától a szülés :-( Annyi változás van hogy kicsit feldagadt a kezem és a lábfejem meg néha van jóslófájásom ....

Most már csak azt nem értem hogy minek kell befeküdnöm holnap ha csak szombaton indítanak :-S

2011. szept. 15. 16:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Tényleg elég sok ostobaságot vágott a fejedhez! Mi a francot tehetsz te arról, hogy nem a papírforma szerint jön a baba?!?!? A gyerek nem az ő szabadságához fog igazodni! Ezt az idiótaságot!

Remélem, ez tényleg csak a fáradság számlájára írható. Mert ha nem, .... nem jósolok vidám jövőt!


Ne haragudj, de felment most az agyvizem. Basszus, neked most pont arra van szükséged, hogy pihenj amennyit tudsz, s senki ne cseszegessen! Nemcsak a te hangulatod, a babáté is kockán forog! Ezt jó lenne, ha megértené mindenki, aki most körülötted van. Nem sok olyan helyzet van, amikor egy nő nyugodtan hátradőlhet, és hagyhatja, hogy kényeztessék, de ez a mostani, az az most neked! Ezt ne feledd! Mindenki másnak kell alkalmazkodnia hozzád (kivéve, ha van már egy másik kis gyereked is, attól ugye nem lehet elvárni az alkalmazkodást).


Egyébként nem rossz dolog befeküdni. Én a harmadiknál kértem már, hogy fektessen be, pont azért, hogy tudjak egy-két napot nyugodtan pihenni. Befektetett, s megérte!

2011. szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ma is bocsánatot kért párszor a férjem :-) Az a legnehezebb az egészben hogy a 3 éves kisfiamtól most leszek először külön,mert hát a saját ágyában alszik az igaz de bármikor megtudom nézni és itt vagyok ha kellek neki :-( De hát tudtam hogy eljön ez is csak hát nehéz :-S

Köszönöm a válaszaitokat!!

2011. szept. 15. 22:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Nu? Megszületett a baba? :-)
2011. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!