Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy van ez mostanság?

Hogy van ez mostanság?

Figyelt kérdés
Nos, 32 hetes kismama vagyok, 21 éves. A MÁV kórházban fogok szülni november elején és az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet a hálapénzzel? Még sosem voltam semmiért hórházban, ő lesz az első babám és nem nagyon tudom, hogy mennek ezek a dolgok. Egyáltalán mennyit kell a dokinak adni és mikor? Elvárja mindegyik orvos? Kötelező ezt adni? Kicsit izgulok emiatt, mert tényleg nem vagyok ebben járatos. Köszi a segítséget előre is.
2011. szept. 16. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs választott orvosod, akkor nem kell adni!
2011. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző is írta, ha nincs fogadott orvosod, nem fizetsz. Mondjuk én a helyedben, ha orvost nem is, de szülésznőt fogadnék.
2011. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem sem volt fogadott dokim, de még szülésznőm sem. Mondjuk első babás lévén nem is tudtam, hogy szülésznőt is fel lehet fogadni. Szóval Én az Uzsokiban szültem mindenki nagyon kedves, segítőkész volt, mindent elmagyaráztak, sűrűn kérdezgettek. Nem voltam "hisztis, nyavalygós, kiabálós" bár valóban semmi fájásom nem volt, így mosolyogva vártam, hogy történjen már valami. Iszonyatosan éhes voltam, és mint ilyenkor persze nem engedtek semmit. Ha engedik lehet, hogy megettem volna vagy 3 szendvicset is akár)

11:50-kor oxitocin segítségével tudtam meg miért sikoltoznak a másik szobában, a szülésznő mondta, hogy adjak már ki valami hangot, mert legalább abból is tudja, hogy merre jár a vajúdásom. De nekem valahogy nem jött ki hang a torkomon, viszont iszonyatosan melegem volt, izzadtam és az nagyon zavart. Kaptam oxigént, hogy kicsit hűteni tudjam magam. A szülésznő meg folyton kérdezgetni próbált, de Én csak bólogattam. Végül összeszerelték szüléshez az ágyamat, akkor már tudtam, hogy mindjárt vége. 12:00-kor megszületett a kisfiam.

Sok vért veszítettem, így 2 órán keresztül nem kelhettem fel, pedig már azt hittem mehetek pisilni meg enni.

Szó mi szó a szülésznőm egy igazi Angyal volt, nagyon sokat segített annak ellenére, hogy nem volt felfogadva. A bent töltött napok alatt többször jött megnézni a "babáit". Utolsó napon megkerestük kapott egy kis ajándékcsomagot, egy fényképet a kicsiről és rólunk, valamint egy borítékot amiben 5 000 Ft volt. Nem akarta elfogadni, mert azt mondta ez a hivatása, őt ezért megfizetik. Mi nagyon ragaszkodtunk ahhoz, hogy elfogadja, végül elvette.


Következő babánál tuti felfogadom szülésznőmnek.


Bocsi kicsit hosszúra sikeredett, de hátha erőt merítesz belőle a szülésedhez!


Szép, gyors, könnyű szülést, gyönyörű babás napokat, heteket, hónapokat, éveket! :D

2011. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves Utolsó válaszoló, merítettem erőt :D Gratulálok neked és köszönöm a jókívánságokat! :)
2011. szept. 16. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy ügyeletes orvos,szülésznő nem várhatja el,hogy fizess neki azért,amiért a tb-t is fizeted!(hogy végezze amit kell)

3-ból 2 született kórházban,1 a mentőben. A kórházi szüléseknél eszembe nem jutott,hogy akármivel meg kellene hálálnom a munkájukat! A mentősnek viszont még most is gondolkodom,hogy hálálhatnám meg amit tett!

2011. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!