Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most akkor mi az igazság?...

Most akkor mi az igazság? Tényleg megfulladhat a baba?

Figyelt kérdés
Pont ma voltam szülésfelkészítő tanfolyamon ahol egy kedves szülésznő beszélt a szülésről. És egy valamit mondott amin mai napig gondolkodok. Hogy ha elfolyik a magzatvíz akkor azonnal feküdjünk le és hívjuk a mentőt és ne járkáljunk mert ha felállunk akkor a köldökzsinór előre csúszhat,a nyakára tekereik és a baba megfullad. Én meg itt olvasom halom számra hogy mindenki még magzatvíz elfolyása után lezuhanyzott nyugodtan és elkészült. Most akkor hogy is van ez?
2011. szept. 16. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
én is úgy tudom, hogy le kell feküdni, nem szabad járkálni ha elfolyt a magzatvíz és épp abból az okból, amit neked is mondtak.
2011. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Előre is sodródhat a köldökzsinór, és beszorulhat a baba feje meg a medence közé. Olyankor is nagy a baj.

Igaza van szerintem a szülésznőnek, de gyakorlatban nem tudok hozzászólni, mert nekem repesztették a burkot már a szülőszobán.

2011. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

A kedves szülésznő nem tudom, hol tanult, de ha Ádám doki hallaná ezt, kapásból meghúzná első vizsgán.


A köldökzsinór valóban előreeshet, de csak akkor, ha a magzatvíz "kizúdul" a hüvelyből, így magával "húzva" a zsinórt.

Ha elfolyik, attól még nem fogja elvinni a k.zsinórt.


Ez olyan, mintha beleteszel egy hajszálat a mosdóba. Ha lassan folyatod rá a vizet, akkor semmi baja nem lesz (nekem mindig helyén marad), de ha ezerrel locsolod rá, akkor elsodorja. V slag-fadarab pl-val lehet, jobb.


Szal ne aggódj, max. 1-2% az esélye, h a magzat a víz elfolyás szövődményei miatt kerül veszélybe.


Végzős védőnő.

2011. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom, nekem elfolyt a magzatvizem, viszonylag elég nagy mennyiségben, utána lezuhanyoztam, összepakoltam, jött a párom, beültünk a kocsiba, elmentünk a szülészetre, ott mondtam hogy mi a helyzet, erre elküldtek a szobámba hogy pakoljak ki, aztán kényelmesen átöltöztem, mentem a szülőszobára, nst-re raktak, és még ezután kezdődtek a fájások, de senki nem fektetett a kórházban se egyből..
2011. szept. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha z
2011. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem már a kórházban ment el a vizem és ekkor mondta a szülésznő, hogy oké akkor ma vagy így vagy úgy de baba lesz (addig nem akarták elhinni, hogy szülni fogok pedig majd besz@rtam a fájdalomtól). A lényeg, hogy miután egyszerre elfolyt az egész vizem vagyis gondolom a nagy része mert még a bokámon is patakzott felfektetett a szülésznő és megvizsgált, hogy megnézze a zsinór nincs-e ott mert ha nincs akkor mehetek beöntésre, zuhanyozni stb.. Mármint, hogy nincs-e előre esve mert akkor sehova mert az fulladást okozhat. Nekem ezt mondta.
2011. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Ha zúdul a víz ahogy már írta valaki, akkor előresodorhatja a köldökzsinórt, de akkor sem szükségszerű. Viszont ha lassan jön, semmi gond, különben hogy vajúdna sok nő járkálva, labdán, kötélbe kapaszkodva?
2011. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
ezt én is olvastam. megkérdeztem a dokit, hogy tényleg feküdjek le otthon? azt mondta, hogy meg ne próbáljam, mert még képes vagyok és otthon megszülök, mert nem tudni előre mennyire lesz gyors a szülés. Ha elfolyt a magzatvíz azonnal induljak be a kórházba.
2011. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nekem is azt mondta a dokim hogy azonnal menjek be a kórházba de mikor elfolyt a magzatvíz hívjam a mentőt feküdjek le és ha jönnek majd ők rá raknak a hordágyra és akkor így nem történhet semmi baj. Hát nem tudom. De azért jó lenne előtte lezuhanyozni meg elkészülnöm.
2011. szept. 16. 22:27
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha a baba fje beillszkedett, akkor nem tud előreesni. Ez olyannyira ritka, hogy felesleges, sőt káros ilyesmivel riogatni. Anno, orvostanhallgatóként mentös gyakorlaton szállítottunk ilyen esetet, de azt négykézláb térdelő pozícióban, fekve tilos... erről ennyit.
2011. szept. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!