Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon rossz a szemem, +5.5...

Nagyon rossz a szemem, +5.5 és +6.0-os. Lesz császármetszés? Milyen esetben csinálnak császármetszést azoknál akiknek rossz a szemük?

Figyelt kérdés
2008. márc. 11. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A dokid, majd elküld vizsgálatra(szem) a 26. hét után, és ha ott úgy találják, írnak szakvéleményt,ami alapján dönt az orvos.Attól függ, hogy ugyan rossz a szem, de konkrétan mi az oka.Mi a baja a szemnek.Mert nem lehet erőlködni,leválhat a retina, én is majd nemsokára megyek vizsgálatra.Nekem a dokim beírta a kiskönyvbe,hogy szem előtt tartsuk.

2008. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Engem is ez foglalkoztat, nekem is rossz a szemem. Én is épp ma kérdeztem meg, nézd meg a szülés kategóriában a kérdésre a válaszokat!

Boldog babavárást!

2008. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a magándokim, hogy 7 dioptria a határ. A szemészem megnézte a szemfeneket, és az alapján döntött. Amúgy nekem -7.50 és -10.25 a szemem. Császáros leszek. Mindenképpen fontos, hogy vajúdjál, ne legyen programozott császár. 30 hetes kismami
2008. márc. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem nem rossz a szemem, csak úgy beszéltünk róla a magándokimmal, ő azt mondta 10dioptria fellett van császár, de a szemorvos mindenképp megnéz.
2008. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem -5 a szemem,(a másik 2,5),és küldenek engem is szemészetre,és azalapján dől el hogy ott mit mondanak.Én is reménykedek,mert szeretnék természetes úton szülni,persze nem mindenáron.
2008. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon rossz a szemem,a pici fiamat természetes úton szültem meg!A szemész orvos mindent rendben talált a múlt héten voltam nála!jó babavárást!
2008. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eddig nem értettem mi köze a császármetszésnek a szemhez, de olvastam hogy nem szabad megeröltetni, tényleg leválhat a retina erölködés miatt? és a rossz szemüeknél ez valószínübb? olyankor mi van? megvakul az ember? bocs hogy itt kérdezek ennyi mindent.
2009. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen,ha leválik a retina,az vakságot okoz,de azért nem kell ennyire megijedni,azért nézik meg ilyenkor a szemet,ha valakinek annyira gyenge,hogy ne kelljen erőlködnie,ne legyen kitéve a veszélynek,hogy bármi is történjen.Egészséges szeműeknél is előfordulhat hogy szülésnél erőlködésnél annyira nyom,és erőlködik hogy bevérzik a szeme,de az szépen rendbe jön.
2009. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!