Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért annyira rossz a császár?

Miért annyira rossz a császár?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye vagyok, de én a normál szüléstől jobban félek, mint a császártól. Itt meg folyamatosan azt olvasom, hogy a már császáros anyák szeretnék elkerülni a következő babával a császárt. Miért van ez?
2011. aug. 28. 20:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én kettőt szültem császárral,semmi bajom nem volt.Nem fájt semmim,a baba nem sínylette meg.Azt hiszem felfogás kérdése.
2011. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Mert ez egy komoly hasi műtét. Mindened elvágják. Egy csomó komplikáció lehet, nem beszélve a következményekről. A hüvelyi szülés pedig egy természetes dolog.
2011. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%

Egyrészt a császár KOMOLY hasmütét, ami nehezen gyógyul, sokkal több szövödménye lehet, mint a sima szülésnek, a gyereknek is rosszabb, mert a fejlödését megzavarja, hogy nem rendesen született, hanem mütéttel jött a világra.

Ezenkivül a császár nem könnyebb vagy kevésbé fájdalmas, mint a sima szülés, nem nyersz vele semmit.

Nekem kétszer volt császáros szülésem, mindkétsze sürgösségi mütét, közben egy sima, de ha választhatnék, akkor egyértelmüen a simát választanám, pedig nem ment igazán gyorsan vagy könnyen, de egyszerüen más élmény.

2011. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én is kettőt szültem császárral, nem fogtam fel tragédiaként, nem ettől lesz valaki anya, hogy természetes úton szüli meg őket. Egyébként nem ok nélkül császároznak, hanem mindkettőnk érdekében.
2011. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy komoly hasi műtét. Ebből a szempontból félek is, mert elég hájas a hasam és fogalmam sincs hogyan fogják ezt a hájréteget átváni (bár a doki szerint emiatt nem kell aggódnom). De tragédiaként nem fogom megélni, ha nem sikerül természetes úton megszülni. Főleg ha ebben az utolsó 6 hétben nem méltóztatik befordulni harántfekvésből.
2011. aug. 28. 20:35
 6/18 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem a kislányomat,mert simán nem ment volna.Ahogy már írták elég komoly hasi műtét.Én például elég nehezen tudtam utána mozogni.Nekem sokáig fájt,a seb.
2011. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Még annyit.Aki simán szüli a babát ő egyszerre megkapja utána.Nekem meg 13.45-kor lett meg a kislányom és este 8-kor hozták be,meg egyszer éjjel mert szegénykém nagyon sírt.És még az a 16 óra fekvés mozdulatlanul se kellemes.Én gerincbe kaptam érzéstelenítőt.
2011. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Kétrét görnyedve jár a császár után még napokig az ember, fáj és nem tud kiegyenesedni. Csak egy hónap után kezded magad jobban érezni, míg aki simán szül az pár nap múlva fut mint a nyúl.
2011. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

Én császárral szültem a kisfiam, már másnap lápcsőztem, naponta ötször egy emeletet, hogy láthassam és szoptathassam mert ő a PIC-en volt. Nem görnyedtem semerre, mondhatni futottam mint a nyúl. Mire a varratszedésre mentem, már nem is fájt.

Szerintem a felépülés alkat kérdése. Van akinek gyorsabban megy, van akinek lassabban.A barátnőm simán szült, a gátsebe annyira fájt, hogy még otthon is csak feküdt egy hétig, úgy vitték neki oda a babáját szopizni.

2011. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hete császárom volt. 12 óra után felkelni: pokoli fájdalom. ezenkívül az Én görcsös fejfájásom 4 napig tartott. De semmi más bajom nem volt és nincs is. A seb szépen gyógyul, már másnap szépen sétáltam,2-3 nap és nem is igazán éreztem. Néhány napig nehezebb felkelni, de a következőt is császárral szeretném. A mostanit túlhordás,kevés magzatvíz miatt csinálták így. A baba nyugodt,kiegyensúlyozott,alig sír. Nem lesz semmi baja a gyereknek később sem.
2011. aug. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!