Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valami összefüggés a...

Van valami összefüggés a mensis görcsök és a szülési fájások között?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy aki esetleg görcsölt minden hónapban mikor megjött a mensije annak jobban fáj a szülés, vagy pl fordítva, ha nem szokott görcsölni akkor a fájások is kevésbé erősek, kevésbé fájnak?
2009. ápr. 24. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem nagyon nagyon nagy görcseim voltak minden mensikor és a szülés is hasonlókkal lepett meg. összefüggés? nem tudom van-e. még nem hallottam róla.
2009. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

lánykoromban annyira görcsöltem, hogy szédültem tőle, gyógyszereket szedtem, forrófürdő, stb, a szülésem fájni fájt, de melyik szülés nem fáj.

viszont amióta megszültem az első babámat,egyáltalán nincsenek görcseim. Még azt sem érzem, hogy lassan megjön. szóval semmi.


nem tudom van-e összefüggés. Nődoki biztos meg tudja mondani.

2009. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fáj az mindenhogy!De édes fájdalom!:)
2009. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem összefüggés nem nagyon van én nem kicsit görcsöltem mensikor

Viszont szülés hát az fájdalmas volt de sajnos közel se voltak olyan erős és sűrű fájásaim mint kellet volna mikor a kórházba értem 3 ujjnyi voltam burokrepesztés 10 perc kb és 4 ujjnyi de azért még mosolyogni tudtam néha azt mondta a doki már nincs sok viszont a fájások nem erősödtek a külső méhszáj nem tűnt el teljesen 8 órával késöbb lett meg a baba úgy hogy a dokival együtt nyomtunk

Jobban szerettem volna azokat a nagy erős fájásokat amiket a doki hiányolt mert nagyon hamar túl lettem volna az egészen

2009. ápr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz, hogy kevésbé fáj annak, aki szokott görcsölni, csak az a különbség, hogy aki szokott rendszeresen görcsölni annak úgymond nem olyan furcsa, hogy görcsöl, de akinek életében nem volt ilyen, annak a szülés az első ilyen tapasztalat és gondolom, hogy nem tud rá úgy felkészülni lelkiekben. A valóságban viszont nem hiszem, hogy lenne ilyen összefüggés, csak akinek nem fáj, az még annyira sem tudja, hogy mire számítson, mint akinek szokott fájni és talán kisebb a fájdalom küszöbe is, mert nincs hozzászokva. Nekem fájt a szülés nagyon meg a mensinél is mindig komoly görcseim voltak DE van egy jó hírem: akik nagyon görcsöltek terhesség előtt, azok szülés után ált. nem fognak annyira. Én a szülés óta alig veszem észre, ha megjön.
2009. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs összefüggés a kettő között.
2009. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon szokott menzikor görcsölni a hasam, csak nagyon erős fájdalomcsillapító segített mindig és az is több óra múlva. Nekem úgy repesztettek burkot szülésnél, és utána nagyon erős fájásaim voltak, sokkal erősebbek, mint menzikor, pedig aztán hozzá voltam szokva a fájdalomhoz (menzi, vesegörcsök, lumbágó). De ki lehet bírni, megéri. Nem arra kell gondolni, hogy fáj, hanem arra, hogy minden egyes fájdalom után közelebb lesz az a pillanat, hogy megláthatod a babádat. Én abszolút nem féltem a szüléstől, pozitívan álltam hozzá, nagyon akartam menni szülni mikor közeledett az idő (igaz 38+3 napra meg is szültem), 4 óra volt az egész, mikor bementem a kórházba aznap reggel már kezdődtek fájások, de szinte fel sem vettem azokat. Szóval szerintem nincs összefüggés. Nem arra kell koncentrálni, hogy fáj! További szép babavárást!
2009. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés. Max annyi, h aki mensi első napján szokott görcsölni, az már valamennyire sejtheti h mit fog érezni. De a fájások annál sokkal erőteljesebbek, és sűrűbbek.

Én mindig görcsölök mensikor. Van már egy gyermekem, és így tapasztalatból mondom, h nálam hasonló volt. Mármint az érzés. De h jobban fáj e nekünk mint azoknak akik mensikor nem görcsölnek, nem hiszem. Ők szerencsésebbek...:)ennyi

2009. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs osszefugges a ketto kozott...nekem a mensi vegig iszonyat gorcsokkel jart, olyannyira hogy volt hogy elajultam a fajdalomtol. Na most a szulesi fajdalmak annyira voltak erosek, hogy azt gondoltam lebontom a korhazat...
2009. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!