Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajon van olyan erősségű,...

Vajon van olyan erősségű, mint egy szülési fájdalom?

Figyelt kérdés
Elég erős görcseim szoktak lenni amikor megjön, sokszor lábra se tudok állni ma ordítottam a fájdalomtól pedig általában jól viselem a fájdalmat és csendben szenvedő típus vagyok. Az ilyen erősségű fájdalommal lehet mit kezdeni a gyógyszeren kívül, mert már az se hat olyan jól. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ennél jobban fájjon valami..
2011. szept. 14. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
A szülés ennél még sokkal jobban fáj. Én a menstruációkor időnként orvost kell hívjak, mert olyan görcseim vannak, hogy felállni sem tudok, sőt hányni is szoktam. Ilyenkor ki szoktak jönni és kapok injekciót. Elég ijesztő szokott lenni, de hála istennek egy évben csak 1-2 alkalom van ilyen. Van viszont két fiam és bizton állíthatom, hogy a szülés ennél még sokkal jobban fáj. A gyerekek előtt én is azt hittem, hogy ezt a fájdalmat nem lehet fokozni. De igen, lehet...
2011. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

a szülés olyan mint egy menszesz görcs csak szorozd meg

tízzel legalább !

a tolófájás a legfájdalmasabb (részemről legalábbis)

2011. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

szerintm ezt nagyon nehéz megfogalmazni,mert nekem 2barátnőm is azt mondta,hogy sokkal rosszabbra számított és egyáltalán nem viselte meg a szülés,és nem volt fájdalmasabb mint egy sima mensi görcs.

Én viszont a falat tudtam volna kaparni,-és nagyon szégyenlem,de már könyörögtem fájdalomcsillapítóért.

és nem is a görcsök miatt,hanem mert iszonyatosan fájt a derekam.

2011. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Igaz én a kitolásrol nem tudok mit mondani,mert a végén császároztak,de a 16 órányi vajudásom nem volt rosszabb, mint a menszesz görcsök... hozzátenném, hogy havonta egy napot ki kellett vennem szabit mert nem volt az a gyógyszer tipus és mennyiség ami enyhitette volna a fájdalmamat és a népi szokás sem jött be, hogy alkohol kell rá..

Szerintem ez változó.. a kitolás gondolom mérhetetlen fájdalommal járhat,de részemről a vajudás nem volt vészes. Talán az amikor fájás közben megvizsgált.. hát az több, mint kellemetlen...

2011. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem olyan mestruációs fájdalmaim voltak, hogy sokszor mentő vitt be az ügyeletre, és bent is kellett maradnom ájszakára a kórházban.

Terhesség alatt azt olvastam, hogy a szülési fájdalom a menstruációs fájdalomnak a százszorosa. Természetesen nem hittem el, mert nem tudtam elképzelni, hogy annál jobba fáj valami.

Sajnos tévedtem. A normális menstruációs görcsöknek tényleg a százszorosa. A nagyon durva görcsöknek (mikor mentővel mentem az ügyeletre) pedig b a húszszorosa.

De lehet, hogy csak én vagyok szerencsétlen :( :( :(

Egy jótanács: kérjál epidurált. Akkor tényleg semmilyen fájdalmat nem fogsz érezni. Megnézhetsz egy filmet is, miküzben szülsz. Én többet a büdös életben nem akarok ilyen fájdalmakat átélni.

2011. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Nekem pl. egyáltalán nem hasonlított a menzire, mert szoktam görcsölni (volt hogy buszról nem bírtam leszállni annyira fájt) de mikor vajúdtam azt éreztem hogy két oldalról feszítik húzzák szét a csontom, és folyamatosan azon gondolkoztam hogy ilyen fájdalom a világon nincs:)
2011. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Ezt így nehéz megmondani.

Én régen nagyon görcsöltem a mensi első 2 napján. Sosem szedtem rá semmit, mert elég nagy a fájdalomküszöböm.

Volt egy spontán vetélésem is, az még fájdalmasabb volt.

2szer szültem, és a vajúdás, szülés fájdalma teljesen másfélék voltak, mensis görcsféléhez egyáltalán nem hasonlítottak! Sokkal durvább volt, de totál másféle.

2011. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Egy mensis görcs a szülést meg sem közelíti! A szülésnél sokkal -sokkal erősebb fájások vannak.
2011. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
A szülés olyan fájdalom, jellegében és mértékében, amit nem tudsz elképzelni, míg át nem éled. Nem hasonlítható egy mensis fájdalomhoz.
2011. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a kérdést én is feltettem magamban anno.És az első babám születése olyan volt.Nekem brutális mensi görcseim voltak régen,17 éves korom óta erős gyógyszerrel tudtam csak túlélni,hánytam,felállni egyáltalán nem tudtam,imádkoztam hadd haljak meg,mert elviselhetetlen volt.Az elsőnél nem is kértem eda-t,pedig még oxitocinnal fel is turbózták a fájásaimat,de kibírtam,mert kibírtam már 100x ugyanazt.A második babám viszont kőkemény fájásokkal indított,az is hasonló volt a régi mensi görcseimhez,csak keményebbnek éreztem a fájdalmat.Fura szó(mert van görcsös,szúró,égő,de ez kemény volt).Kértem edát,és úgy is fájt,csak tompán.Annak olyan a szülés mint a mensi görcs,akinek a m.görcs brutális.És nekem olyan.
2011. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!