Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor jönnek a fájások még...

Mikor jönnek a fájások még otthon azok nagyon fájnak vagy csak kellemetlen?

Figyelt kérdés
Félek hogy nem veszem majd észre mikor kell majd indulni a kórházba. Sokan mondták hogy majd észre fogom venni majd, lehet így lesz de azért légyszíves leirnátok hogy kb mihez hasonlítsam majd az erősségét? És mensruációs görcs lesz vagy az egész hasam fog fájni? 37 hkm
2011. szept. 19. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem fogod nem észrevenni :) Igen, eleinte akár a mensis görcsökhöz is hasonlíthatók, bár ez is egyénenként változó erősségű, úgyhogy nehéz bármihez hasonlítani. Eleinte általában nem túl erősek, elviselhetőek és általában nem tartanak sokáig, de rendszeresen ismétlődnek (néha lehet rendszertelen is, ez is egyénfüggő). Aztán lassan erősödik és intenzívebbé is válik a fájdalom. Hogy kinek hol fáj, változó. Akár a derekadba is sugározhat vagy csak az alhasba, de az egész is bekeményedhet. Mivel mindenkinek más a fájdalomküszöbe, így a fájdalomérzet is más. Emellett a fájdalmat nem lehet leírni, ez csak érezhető :))))
2011. szept. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
viszonylag rendszeresen érzel majd fájásokat,amik később erősebbek de még elviselhetők lesznek. nehéz megfogalamzni,mert a mensis görcs se mindenkinél egyforma.de nekem is úgy indult,hogy kisebb görcsöket éreztem,aztán pár óra múlva már nagyon kellemetlenek voltak ezek a görcsök..
2011. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég kicsi a fájdalom küszöböm,de a vége felé is csak kellemetlennek írnám le! A lényeg,hogy figyelni kell a sűrűségüket! Ha 5 percesek lesznek,akkor nem szabad habozni! (tapasztalatból mondom! utóbb 6 perceseknél még legyintettem,majd hirtelen 2 percesek lettek- fél órán át,majd jöttek a toló fájások).


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-D


ÜDv: ma 1 hete 3 gyerkőcös anyuka

2011. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is mindig ettől féltem, hogy majd nem fogom felismerni, hogy "itt az idő". Nekem már szülés előtt hetekkel jóslófájásaim voltak, azok teljesen menstruációhoz hasonlóak voltak, így a szülésnél is valami hasonlóra számítottam. Hát nem az lett: egy teljesen új érzés volt (azóta nem keverném össze semmivel), nem is gondoltam, hogy ez már a szülés lesz. Csak annyi stimmelt, hogy rendszeresen időközönként jött ez a fura érzés, és egyre sűrűbben. Nem igazán görcsnek éreztem, inkább szúró érzés volt (furán fog hangzani, de olyan érzés volt, mintha egy kis puki szorult volna belém). Mondtam is a férjemnek, hogy biztosan haza fognak küldeni a kórházból, hogy ez még nem a szülés. Hát nem így lett, szültünk!

Egyszóval nekem nagyon nem fájt az első 8 órában, de az utána következő 3 óra az kemény volt. DE MEGÉRTE!!!

Könnyű szülést kívánok neked, és ha az elsőt nem is, a másodikat már tuti fel fogod ismerni.

2011. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha mondjuk nagyon enyhe mensi szerű érzést érzek és 5 percenént jönnek(de nem fáj csak érződik) akkor már az is az? Vagí inkább úgy kell számolni hogy legalább 1 óráig tart?
2011. szept. 19. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
megkeresem egy régebbi kérdésem, és belinkelem
2011. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. szept. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt, hogy mensi szerű görcsök jöttek, 3-5 percenként, és 1 percig tartottak. Két órán keresztül néztem az időt ilyen fájásokkal, mert végig nem akartam elhinni, hogy ez már "az", mert olyan enyhe fájások voltak (pedig már 5 napos túlhordásban voltam). Később erősödtek a fájások, de ezekkel a gyengékkel is bő három ujjra tágultam. Utána kaptam még oxitocint és eda-t.

Figyelj, mindenkinek más a fájdalomküszöbe azt mondják. Lehet, hogy az a fájdalom amit én gyengének éreztem, másnak erős. De az is lehet, hogy tényleg gyenge volt.

Csak a saját példámat tudtam leírni neked, de ez egyáltalán nem biztos, hogy neked is ilyen formában fog indulni. Minden szülés más.

Mindenesetre nagyon sok boldogságot, könnyű szülést kívánok!

2011. szept. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első gyermekünk születésekor a köv. képen történt: Hajnali 2:17-kor jött egy enyhe "mensi szerű görcs", rá 10 percre pedig még egy,akkor folyt el a magzatvíz,utána gyorsan zajlottak a dolgok,5 percesek lettek,majd 3.. végig enyhe görcsöcskékkel! Mivel az első szülésem volt,megijedtem,hogy "ilyen össze-vissza jönnek" a "fájások",és mentőt hívtunk (még szerencse!!!). A mentőben már nem volt fájásom,ott már az ülés volt kényelmetlen,mert a baba feje már közeledett a kijárathoz. Amint felértünk a kórház szülészetére,azonnal jöttek a tolók.Hajnal 4:14-kor született meg az első csemeténk.


Tehát válaszolva a komment- kérdésedre: a sűrűségét figyeld,ne azt,hogy mennyi ideig van x perces fájásod!


Üdv: a 3 gyerkőcös (3. válaszadó)

2011. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!