Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pontosan mi a gátmetszés?...

Pontosan mi a gátmetszés? Minden szülő nőn elvégzik? Fáj?

Figyelt kérdés
Ja és mi az a burokrepesztés? Hogyan csinálják? Adnak fájdalomcsillapítót?
2011. aug. 17. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

A gátmetszés nem fáj-tényleg, mire oda kerül a sor, már nem fog érdekelni.

A burokrepesztés sem (nálam volt), nem is érzed, csak mikor folyik a magzatvíz-kellemes meleg, mintha pisilnél.

A gátmetszéshez adnak fájdalomcsillapítót.

2011. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja és n
2011. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
álam azért volt burokrepesztést, mert ezzel indították meg a szülést, 41 hét után muszáj volt.
2011. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

A gát a hüvelynyílás és a végbél nyílás közti rövid szakasz, szülés során, ha túl nagy a baba feje metszenek egy apró vágást, hogy könnyebben megszülessen és ne repedjen magától az a terület, mert a metszet sebszéleket szülés után könnyebb összevarrni, mintha szétrepedne a bőr. Nem végeznek mindenkin, csak indokolt esetben, ez a szülésznő és az orvos ítéli meg, de manapság lehet olyan dokit és szülésznőt választani akinek fontos a gátvédelem, és nem vagdosnak senkit ha nem akarja, csak ha nagyon muszáj.


A burokrepesztés azt jelenti, hogy a magzatburkot egy hosszú tű segítségével megkarcolják, hogy kifolyon a magzatvíz. Általában programozott szülsénél, vagy túlhordásnál végzik. Nem fáj, picit kellemetlen, aztán meleg bepisilős érzés jön.

2011. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ:)
2011. aug. 17. 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:
A gátmetszés maga nem fáj, abban a pillanatban észre sem veszed, csak utána fáj a seb de rohadtul.. legalábbis nekem még jó 3 hétig fájt, alig bírtam ülni és menni sem volt egy kellemes, de hát nekem nagy metszés volt, nagy volt a babám feje (36 cm). Az sem mindegy hogy milyen irányba vágnak mert ha oldalra akkor az kellemetlenebb. Lehet készülni a gátvédelemre előre, gátmasszázs olajjal kell masszírozni a gátterületet minden este a szülés előtti 3-4 hétben, így sokat tehetsz magad is azért hogy ne kerüljön sor gátmetszésre ha nem muszáj, aztán úgyis a baba dönti el, nekem például olyan gyorsan jött a manó hogy gátvédelem ide vagy oda nem volt időm se eléggé kitágulni
2011. aug. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon kórház- és orvosfüggő hogy elvégzik-e a gátmetszést. Kb minden 1000. szülésnél van rá tényleg szükség, ehhez képest sajnos sok kórházban mindenkinél vágnak.
2011. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is volt burokrepesztésem, egy ollószerú tárgyal végezték,és olyan érzés volt mintha egy lufit elvágtak volna,kétszer is felnyúlt,mert először nem sikerült teljesen,egyáltalán nem fájdalmas,nekem kellemetlen sem volt. Amikor folyik a víz az nálam nem hasonlított a pisilésre ahogy írják a többiek,inkább érdekes volt,csak folyott a meleg víz belőlem!
2011. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!