Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Alkatomhoz képest nagy babát...

Alkatomhoz képest nagy babát szültem (3,6 kg) elhúzódó, hosszú kitolási szakasszal, az eredmény (természetesen a gyönyörű kislányomon kívül) : hátsó hüvelyfal süllyedés, rectocele. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Még állítólag nem annyira vészes, de engem borzasztóan zavar. A nőgyógyász szerint intimtorna segíthet. Műtétet majd csak később ajánlj, második-harmadik gyerek után. Aki küzdött hasonló problémával, annak mi segített? Esetleg hüvelysúly? Vagy inkább a műtét (hüvelyplasztika)? Azzal mik a tapasztalatok?
2011. szept. 13. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Faj?

Zavar teged szex kozben?

Zavarja a ferjed/baratod szex kozben?


Ha ezekre mind nem a valasz, akkor felejsd el.

Ha igen (foleg az elso kettore), akkor kezdj el gyujtogetni huvely plasztikara.

2011. szept. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
okoz neked bármilyen panaszt? időben milyen hosszú volt a vajúdás ás a kitolási szakasz?
2011. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Zavar, főleg járás, cipelés közben "idegentest-érzést" okoz, szexben teljesen elveszi az önbizalmamat, hogy úgy érzem nem stimmelek...tudtok esetleg megoldást?

A vajúdás még nem volt vészes, kb. 16 óra, a kitolás viszont 2 óra volt...

2011. szept. 16. 22:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az intim torna teljesen helyrehozza, ha rendesen csinálod.
2011. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Ez szakmai dolog ezért ha megengeded válaszolok, mert itt sokan nem is tudják miről írsz. Ha még szeretnél szülni addig intim torna, de kérdéses, hogy most milyen stádiumban vagy. Mert lehet, hogy már most a műtét kell.

Szülések után már mindenképpen műtét mert mint itt írod már most zavar. Ez a végbél betüremkedése a hüvely hátsó falába ami tényleg nem lehet marha jó.

[link]

Ezt olvashatod, és ha bírod nézni csatoltam egy szakmai linket. Ezt csak azért, hogy lásd nem egy borzalom nagy hasi műtét, és hamar meg tudják csinálni.

Rectal examination műtét, és szinte fálydalom mentes nem kell altatni mert helyi érzéstelenítéssel is megoldható.

[link]

Remélem tudtam segíteni.

2011. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a problémám. Engem is hasonlóképpen zavar. De nagyon jól tudom, hogy ezt már torna és egyéb csodaszerek már nem hozzák helyre (eü-s vagyok). Tornával max. egy kissé erősebbé tehető a gátizom, de nagyobb rectocelét már nem hoz rendbe. Műtettnem kellene, de nehezen veszem rá magam. Engem az érdekelne, hogy műtét után olyan lesz mint régen, (szülések előtt) és tartós marad-e? Írhatna tényleg olyan, akinek már volt ilyen műtéte.
2011. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!én azt szeretném megkérdezni ,hogy mikor szültél,mert én ma voltam nőgyógyásznál 7 hete szültem ,nálam is ez van ,csak engem nem zavar nem érzek még semmit ,tükörrel vettem észre ezt,mert viszketett és volt is egy darab cérna ami kiesett és aztán figyelgettem és észre vettem.Mikor jött ez elő nálad, aggódom én is.Sex még nem volt.4090 grammos babát szültem nagyon nehezen szinte császár lett.
2011. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2-3 hónappal a szülés után vettem észre, a hat hetes kontrollon nekem még nem mondott semmit a doki, 4 hónapos volt a babám amikor visszamentem a panaszok miatt, de akkor sem állapított meg semmit. Orvost váltottam és az új dokim sajnos megerősítette a gyanúmat. A cipelés, cipekedés sokat ronthat a helyzeten, szerintem nekem is az okozta a rosszabbodást, úgyhogy amennyire lehet -pontosan tudom mennyire nehéz egy babakocsival- el kell kerülni a nehéz dolgok emelését, cipelését, most már én is inkább többször fordulok. Sajnos én is azt gondolom, hogy bár az intimtorna segíthet, szinten tarthat, de egyetértek, hogy az eredeti állapot visszaállításában -ha egyáltalán lehetséges- valószínűleg csak a plasztika vagy a szilikonkoca/hüvelysúly segíthet. Tényleg olyan jó lenne, ha írna valaki, akinek ezzel van tapasztalata...
2011. szept. 22. 11:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok ,köszönöm a választ.Nálam se a szüléskor jött elő,lassan 8 hete szültem,remélem nem jön ki.Elkeztem az intim tornát ,a doki mondta hogy helyre fog jönni,bár amikor megvizsgált akkor hallottam, ahogyan mondta az asszisztens ,hogy hűűűű de csúnya,és doki kérdezte, hogy mi ?és az asszisztens azt válaszolta ,hogy piros,szerintem nálam is durva csak mondom még nem érzem, hogy lenne ott valami.

Minden jót!

üdv:)

2011. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,ma volt a védőnő és mondta hogy vissza szokott húzódni intim tornával.Tud egy valakit akinek lógat ki mintha egy férfi lenne és intim tornával vissza ment.Minden jót!
2011. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!