Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt úgy valaki, hogy retteget...

Volt úgy valaki, hogy rettegett a természetes szüléstől? Mindenképp császárt szeretett volna?

Figyelt kérdés

Még nem dőlt el, hogy nekem mi lesz. Eddig harántfekvéses volt a baba. Tegnap már csak ferde fekvéses. De olyan zárt méhszájjal, hogy mondta a doki, tuti nem akar alul kibújni. Félek, hogy mit mond legközelebb, 38.héten kell mennem. Szerintetek?

35hkm


2011. szept. 20. 10:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőmet még az üzemorvoshoz is alig bírtam elküldeni, annyira félt minden orvostól, fájdalomtól. Bármit megadott volna a császárért. Aztán az orvosa úgy látta, hogy szépen meg fog tudni szülni természetesen. A barátnőm mesélte, hogy annyira gyorsan jöttek az események, hogy tiltakozni is elfelejtett, és hüvelyi úton világra is hozta a babáját, és óriásit nőtt az önbecsülése. Azóta, ha valaki arra utal, hogy nyápic lenne, mindig büszkén vágja ki magát: Megszültem egy gyereket, ha az sikerült, akkor más miért ne sikerülne.

Hidd el, a baba is segíthet neked.

2011. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Igen,az Apának van igaza! Huhh,de jó,hogy már túl vagyok rajta.... (3 éves simán született kisfiú és 3 hónapos császáros baba anyuja)
2011. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
12.13-as És melyik szülésed volt "jobb"? Mért lett a második császár?
2011. szept. 20. 12:21
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

12.13-as igazad van.

Én is rettegtem a szüléstől.Pont ezért csalódtam kellemesen.Teljesen kibírható.A fájdalom erősebb menszesz görcshöz hasonlít.Ne félj tőle,a legszebb élmény.

2011. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nagyon, de nagyon rettegtem a szüléstől, viszont mikor elfolyt a magzatvíz, meg már a szülőszobán voltunk egyáltalán nem féltem, túl akartam lenni rajta. 15 óra vajúdás után csak császár lett, ami mindennel együtt kb. 15 perc alatt megvolt.

Könnyű szülést neked!

2011. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ha azt hiszed, hogy a császár nem fáj, akkor óriásit tévedsz. Én 30 órás vajúdás után lettem megcsászározva, a végén másfél perces fájásaim voltak (természetes szülésnek indult). Nem tágultam, eleve kézzel szedték ki a nyákdugót, kézzel kezdtek el tágítani, majd kaptam méhlazítót, mixet, oxitocynt, de semmi nem segített. 2 ujjnyira voltam nyitva csak, a gyerek nem volt behelyezkedve rendesen a szülőcsatornába. Ezért lettem megcsászározva. Gerincbe kaptam az érzéstelenítőt, semmit nem éreztem ebből, de amikor órák múltán jött vissza az érzés a lábamba, majd az alhasamba... azt a pokoli fájdalmat senkinek nem kívánom, még az ellenségemnek sem. Százszor inkább megszültem volna a gyereket természetesen, mint egyszer érezni azt a fájdalmat a műtét után...
2011. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a császár is nagyon fáj. De ott legalább tudod mire számíthatsz, annak van egy menete. De a természetes szülés a sok komplikációval.... Te is írod hogy vajúdtál 30órát utána császár. Én ezért szeretnék elsőre császárt és nem mindkét módon megszenvedni...

Én nagyon parázok már most és a fáldalomküszöböm is nulla... :(

2011. szept. 21. 09:54
 18/27 anonim ***** válasza:
Én a császártól rettegtem, szerencsére nem kellett.
2011. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Én császárral szültem a kislányomat betöltött 41 héten. Nem így volt tervezve, de az Ő érdeke ezt diktálta. Ettől nem érzem magam kevesebbnek vagy gyengébbnek.

Nem tágultam rendesen, ne voltak fájások, belekakilt a vízbe. 3 óra "vajúdás" (semmi sem volt) császároztak meg. Gerincbe kaptam az érzéstelenítőt és 40 perccel később már a megfigyelőben voltunk. Amikor kiment az érzéstelenítő akkor sem volt vészes, de nem vagyunk egyformák. A mellettem levő sorstársnak nagyon fájt, de neki ez a 2. babája volt. Az mondják minél többedik baba, annál jobban fáj.

2011. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Amit te akarsz az csak programozott császárnál elérhető szerintem. Erre viszont nem hiszem hogy fogsz találni dokit ha nincs alapos oka rá hogy így legyen. Sokszor a császár nem látható előre, és igenis vajúdni kell előtte, mint itt is sokan írták.
2011. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!