Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt úgy valaki, hogy retteget...

Volt úgy valaki, hogy rettegett a természetes szüléstől? Mindenképp császárt szeretett volna?

Figyelt kérdés

Még nem dőlt el, hogy nekem mi lesz. Eddig harántfekvéses volt a baba. Tegnap már csak ferde fekvéses. De olyan zárt méhszájjal, hogy mondta a doki, tuti nem akar alul kibújni. Félek, hogy mit mond legközelebb, 38.héten kell mennem. Szerintetek?

35hkm


2011. szept. 20. 10:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ha természetes úton szülsz, akkor is kérhetsz fájdalom csillapítót, ezt már most megbeszélheted az orvossal.

Esetleg beszélgess el a védőnővel (ha olyan).

Ne félj minden rendbe lesz!!!

2011. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
35 hetesen még van ideje, befordulni, és neked is van időd kitágulni. Szerintem ne akard a császárt. utána, seb, hosszabb lábadozás, komplikációk. hidd el, nem lesz jobb
2011. szept. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én már fel vagyok vágva keresztbe, nem akarok még egy heget. És különben sem látom értelmét ha nem indokolt a baba egészsége miatt.

Az egyik válaszolónak üzenném, hogy hülyeségeket írt. Kolompolna bennem a párom? Szakadások, varrások? Igen, benne van a pakliban. Csakhogy itt is érvényben van az általad említett "2011-et írunk már". Amíg lemossák a babát, lemérik és felöltöztetik, az orvos mindent visszarak a helyére, összevarr, befoltoz. Még lehet jobb is lesz, mint újkorában. Ismerek ilyet.... Akinek mondjuk szűkebb lett a puncija szülés után, mert úgy összevarrta a doki - külön kérésre. Szóval erről ennyit. Szerintem ha nem indokolt a császár, felesleges.

2011. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom de lehet rosszul, ha programozott császárnál is kell vajúdni, mert a tej beindulásához kellenek azok a hormonok amik olyankor szabadulnak fel.

Én is császáros voltam, fájt utána rendesen de a legfőbb problémám az volt, hogy a szopikkal igen meg kellett küzdenünk nem igazán akart a babám szopizni és nehezen is indult be a tejem.

2011. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, csak a kérdésedet.

Én rettegtem a szülésektől, még harmadjára is, DE sokkal-sokkal jobban félek bármilyen műtéttől, a császár pedig egy komoly hasi műtét.

Minden rendben volt :)

A barátnőmnek pedig mindkét babája faros volt, mégis megszülte őket hüvelyi úton, nem volt semmi gond.


NYUGI!!! Az orvostudomány olyan fejlett már! minden rendben lesz, úgy, ahogy Neked és a Picinek a legjobb.

2011. szept. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Szia! Én vagyok a 3 éve simán szült és a 3 hónapja császározott anyuka. Bocs,hogy nem írtam választ azonnal,de ma szabadultunk a gyerekosztályról a kicsivel. Igazából mindkettő nagyfájdalmakkal járt. ía fiamat 3 óra leforgása alatt (az első fájástól számítva) megszültem. A gyors tágulás miatt borzasztó fájdalmas volt. Vergődtem rendesen. De utána 3 óra múlva már lent sétáltam az udvaron az ujdonsült apukával. Szóval hamar felépültem,tejem is volt már a 2. napon bőven,a gátsebem is 1 hónap alatt teljesen rendbe jött. A lányom farfekvéses volt és eszébe se jutott megfordulni,a tágulás sem haladt emiatt. Elaltattak. Felkeltettek. De ami utána jött fájdalom.......!Azt hittem a császárosnak milyen jó nem kell vajúdnia. De megvan aztán a böjtje. 12 óra múlva felkell kelned,2 napig nem ehetsz,muszály mozgolódni,egyedül tusolni(legalábbis nálunk ez a szokás). Mindezt iszonyatos kínok közt. Még most 3 hónap után is néha belenyillal a fájdalom,megeröltetni még nem mertem a hasizmomat. Sima szülés után ilyenkor már tornáztam. én mindegyiket nagyon megszenvedtem,nem is vállalok több gyereket,pedig fiatal vagyok.
2011. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Én egyre jobban parázok a szülés mindkét formályától, ahogy közeledik az idő.... Ráadásul eléggé vizesedek, már a tüdőmben is van víz. Köszi az eddigi válaszokat, írjatok még ha van kedvetek.
2011. szept. 27. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!