Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent az hogy magas a...

Mit jelent az hogy magas a fájdalom küszöböm, illetve mit az alcsony? Melyik bir nagyobb fájdalmat? Ezt hogy mérik? Hogy tudhatom meg nekem magas vagy alacsony?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A magas fájdalom küszöbű emberek jobban tűrik a fájdalmat. Én ezekhez tartozom. Más már régen fájdalom csillapítót vesz be, amikor én még tűröm.egyszer egy drő szembesített ezzel. Felírta a gyógyszert és arra kért, hogy vegyem be, ha fáj. Honnan tudhatod? Csak gondold végig: ha fáj a fejed. Meddig bírod, tűröd a fájdalmat, amíg teszel ellene vmit?
2011. szept. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Magas a fájdalom küszöböd akkor többet bírsz . pl. ha rád fröccsen a forróvíz v. olaj kispriccel ilyesmik.


de az az igazság hogy nem érdemes összehasonlítani egy égési sebet ami nem éri el az I fokút se egy szüléssel egy vajúdással egy kitolással.


majd rájössz ha megszületett a kisbabád. szerintem inkább onnantól lesz egy fokkal magasabb a fájdalomküszöböd.

2011. szept. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

A szülés az egy olyan fájdalom, hogy nem tudhatod mit vált ki belőled. Én nem vagyok egy szenvedős fajta, ha beteg vagyok, akkor sem fekszem az ágyban összeroggyanva, amíg lehet nem veszek be gyógyszert sem, szóval azt hittem jól bírom a fájdalmat, de szüléskor legszívesebben ordítottam volna fájdalomcsillapítóért. Ez szerintem egy másféle fájdalom, picit sokkos állapot, amire nem lehet felkészülni, így nem lehet tudni, hogy fogsz rá reagálni. Ja, és a szülések is mások, valakinek kevésbé fáj (nem biztos, hogy azért mert magas a fájdalomküszöbje, hanem csak enyhébbek a fájásai), másnak meg nagyon intenzívek a fájások.


Szerintem majd szüléskor kiderül, hogy bírod.

2011. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

13:25-ös vagyok: ja és igen, magas fájdalomküszöbbel jobban bírják a fájdalmat.

Erre próbálj meg agyban készülni, mert ott dől el a fájdalom!

2011. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem szedek a menzeszhez görcsöldőt, még akkor sem ha angyon görcsöl, akkor inkább lefekszem ha tudok és hamar elmúlik. (Mióta nem eszem disznó-marhahúst egyáltalán nem görcsölök, semmi, szó szerint semmi fájdalmam menzeszkor.)De olyan is van, ha rosszul vagyok és fáj valamim akkor sokszor elhagy az erőm, le kell ülnöm. Akkor hogy fogok nyomni szüléskor?
2011. szept. 22. 13:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

De hát az tök más szitu! Ott erőd fogsz venni magadon!

Én is nagyon kész voltam, és alig volt erőm, úgy éreztem, de mégis meglett a babám!

Én nem tudnám ezt összehasonlítani semmiféle más fájdalommal, más betegséggel, semmivel!

Szerintem a legtöbb nő szüléskor olyat él át, amit elképzelni sem tud, mégis "megoldja"!

2011. szept. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez nem a mikor veszel be gyógyszert, meddig bírod a fájdalmat kategória. Ki mennyire hisztis és magatehetetlen.

És a hisztérikák találták ezt ki, de nekem alacsony a fájdalomküszöböm. Mert már maguk is túlzásnak érzik, amit művelnek.

2011. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Én egyetlen fájdalmat nem bírtam eddig gyógyszer nélkül, mióta a tudatomnál vagyok: a nyavalyás migrénemet. Semmi máshoz nem szoktam gyógyszert bevenni. Menszikor annyira szoktam görcsölni, hogy mozdulni se bírok, hányok is sokszor, megy a hasam, minden bajom van olyankor. Mintha a migrénem lemenne a hasam alsó felére. Akkor sem veszek be gyógyszert, csinálom a dolgom. Felfogom, hogy fáj, de jó lenne, ha elmúlna, de ennyi. Ebből kiindulva, remélem könnyebb szülésem lesz, mint az átlagnak :) De ahogy írta az egyik válaszoló, ez még egy ismeretlen fájdalom, ki tudja mit hoz ki belőlem, és mit másokból... Zsákbamacska.

35hkm

2011. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azt hittem,hogy nekem nagyon alacsony a fájd.köszöb.De szülésnél nagyon bírtam,pedig oxival szültem.Eldöntöttem agyban,hogy erős leszek,és kibírom egy hang nélkül.Így is volt!Agyban dől el ez is,hozzáállás kérdése.Ne túlleni akarj rajta,hanem átélni ezt a hatalmas csodát!
2011. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy,mint egy igazi küszöbnél,minél magasabb,annál nehezebb átlépni,vagyis annál tovább bírod a fájdalmat...Az anyukám nagyon szívós,egész életében rengeteget dolgozott,és soksok fájdalmat kibírt már,mikor vesemedence-gyulladásom volt,akkor jöttem rá,hogy nekem is elég magas a fájdalomküszöböm...senkinek sem kívánom,nagyon gyötrelmes volt,a császármetszés is hasonlóan erős fájdalmakkal járt,de az sokkal jobb élmény volt,hiszen életet adtam egy gyönyörű kislánynak :)
2012. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!