Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fertőzés lehet ez?

Milyen fertőzés lehet ez?

Figyelt kérdés

6 héttel ezelőtt szültem, természetes úton, gátmetszés és szakadás nélkül. Elvileg szülés után 6 hétig nem szabadna nemi életet élni, de én 3 hét után (sajnos) nem tudtam megálljt parancsolni. Lassan 1 hete az alhasam eléggé görcsöl esténként. Elmentem orvoshoz, azt mondta, hogy bekaptam vmi ferőzést és felírt hüvelytablettát, és méhösszehúzódást elősegítő cseppeket. 3 kérdésem lenne ezzel kapcsoltban.

1. Mennyi idő alatt gyógyulok ki ebből a fertőzésből?

2. Normális, hogy amióta a doki megvizsgált, és szedem a h.tablettát, azóta takonyszerű véres folyásom van?

3. Vajon azért kaptam el a páromtól, mert félrelépett, vagy mert még mindig "tárva-nyitva" vagyok odabent?


Előre is köszönöm, ha valaki segítő választ adna, és elnézést, amiért ilyen hosszúra sikerült.


2011. szept. 23. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne a párodat hibáztasd, nem hiába hat hét az a hat hét! Én még a 6. héten sem tudtam ráülni sem, nem ám szexelni!

Azt, hogy mennyi idő alatt gyógyulsz meg, azt szerintem csak a dokid tudja megmondani, itt erre nem fogsz választ kapni.

2011. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jajj, dehogy is!! Félreértettél! Nem hibáztatom a páromat, csak lehetséges opciót keresek!!! Egyébként, én már 3 nap után alig éreztem fájdalmat, de hát ez kinél hogy....
2011. szept. 23. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:

a hüvelytabletta melyik típusú és milyen fertőzésekre van - ettől függ,h mennyi idő alatt gyógyulsz majd meg belőle. a szülés olyan, mint egy nagy hasi műtét, amiatt mondják,h 6 hét a gyógyulás. könnyebben elkapsz olyan betegségeket is, amik normál hüvelyi ph, normál méh és immunrendszer mellett nem okoznának gondot. mivel még nem húzódott össze teljesen a méhed, nem álltak vissza teljesen a helyükre a belső szerveid és valószínű a ph sem az igazi még, így könnyebben szaporodnak a kórokozók. szóval nem kell hozzá, h a párod félrelépjen.

a folyás miatt inkább kérdezz rá a dokira, nehogy most meg a gyógyszer csináljon valamit a nyálkahártyáddal. (de az is lehet,h tisztul, nem tudom...)

Amúgy nekem is nagyon erős fájásaim voltak, és kb. 2 hónappal szülés után kezdődtek és nekem nem fertőzés volt, hanem még akkor is rendeződtek vissza a dolgok odabent. mindenféle vizsgálaton voltam és semmi, semmi baj nem volt. a baba 6 hónapos kora körül múlt el teljesen. Addig,ha egy kicsit is megerőltettem magam már görcsöltem. (Nagy baba volt, ugyanígy sima szülés).

2011. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Klion h. tabletta amit szedek. Nagyon remélem, hogy hamar hat, mert eléggé fáj...és remélem, hogy csak a tisztulás miatt folyok.
2011. szept. 23. 22:41
 5/5 anonim ***** válasza:
A Kliont úgy tudom gyulladásra is írják... menj vissza a dokihoz, és kérdezz meg tőle mindent. Amugy ismerek egy párt, ahol szintén mondték hogy 6 hét, és 4 hét után visszament a dokihoz, hogy ő gyógyultnak érzi magát, erre doki megvizsgálta és azt mondta hogy nyugodtan.
2011. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!