Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális így...

Szerintetek ez normális így vagy aggódnom kellene? 6 hónapos múlt a babám és az utóbbi 2 napban 30 gramm és 70 gramm súlycsökkenést tapasztaltam, egyébként jókedvű, minden más rendben van nála.

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a babám, tápszert eszik naponta 4x,1x pedig próbálkozunk a hozzátáplálással. (A gyümölcsöket szereti, a zöldségféléket egyenlőre nem akarja enni, kiköpi, sír tőle, ilyenkor kap tápszert is ennél az evésnél is. ) Az utóbbi 2-3 napban viszont nem akarja megenni a szokásos tápszeradagját (kb.180 ml/alkalom) és így az utóbbi 2 napban 30gramm és 70 gramm súlycsökkenést tapasztaltam, egyébként jókedvű, minden más rendben van nála.
2011. febr. 12. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:

adj neki tejpépet, gyümivel husit. most már szüksége van rendes ételre is! ha olyat adsz neki amit nem szeret és nem eszi meg, próbálj meg neki adni olyat amit szerint. ennyi idősen már nem elég neki csak tápszer.

sinlacot adhatsz

2011. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt én nem nevezném súlycsökkenésnek, 30 gr az egy pisi, 70 gr egy kaki, lehet ha 10 perccel később méred meg, akkor 40 gr-mal többet mutatott volna a mérleg.

Ne aggódj miatta, most már nem fog annyit hízni, mint eddig. Ha jó a kedve, akkor nincs baj. Ha csak 2-3 napja nem eszi meg a tápszeradagját, az sem baj. Most ilyenje van, ne aggódj miatta. Lehet, hogy holnap meg kétszer annyit eszik majd.

2011. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2.vagyok, még annyi,hogy ne mérd meg minden nap, mert a saját magad agyára fogsz menni a súlyával kapcsolatban, őt már bőven elég havonta egyszer megmérni.
2011. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!! 2-nak, teljesen igazad van, tudom, hogy nem kellene mérnem, mert csak aggódok, valószínűleg fölöslegesen.

1-nek, ami a hozzátáplálást illeti, 1 hónapja kezdtük, a gyümölcsöket nagyon szereti, de ha már pl. egy kis krumplit keverek hozzá, nem akarja megenni. Próbáltam már többször is a krumplit, répát, sütőtököt, csirke husit, paradicsomot, házit és bébiételt is,de mindkettőtől öklendezik, kiköpi és ordít, ha a szájába teszem. Elég tanácstalan vagyok.:( Próbáltam már tápszert is keverni hozzá, de úgysem akarja megenni.

2011. febr. 12. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!