Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Kinek mekkora volt a...

Anyukák! Kinek mekkora volt a legmagasabb értékű fájása (tehát pl.90-es,100-as . Stb. ) és ehhez mérten ki, hogyan tűrte a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt mert nekem átlagosan 70-80-as fájásaim voltak Édesanyám elmondása szerint, a legmagasabb azt hiszem 90 fölött volt valamennyivel (mivel nekem zselés tágításom volt és már oxitocint nem is kaptam) és én már a vége felé teljesen elvesztettem minden önuralmam és kíváncsi volnék, hogy csak én viseltem ezt ennyire nehezen, ahhoz képest, hogy nekem nem 130-ig ment fel a fájásmérő csak ugye 70-80-ig vagy más is épp ugyanolyan "pánikosan" viselte. Tudom, hogy mindenkinek más a fájdalomtűrő küszöbe, de kíváncsi vagyok Ti hogy éltétek meg. :-)
2011. szept. 24. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem a gép csak 170-ig mért, utána már csak egy egyenes vonal volt, úgyhogy nem tudom, mekkora lehetett valójában. 100 körül már nagyon rossz volt, azt nehezen viseltem. Volt egy lány, neki akkor kezdődtek a fájásai, 20-as értéknél már sírt, hogy ezt ő nem bírja ki. Mondjuk ez szerintem csak hiszti volt.
2011. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Nálam simán kiakadt a fájásmérő, gyorsan le is zajlott, és rettentően fájt is.

Akkor estem kétségbe, mikor a doki még ott tartott, hogy "elkezdődött a vajúdás", még 12 óra, és meglesz a baba. Arra gondoltam, hogy úúúristen, én EZT 12 órán keresztül nem fogom kibírni fájdalomcsillapítás nélkül...

Na innentől még 5 perc, és már "nyomtunk". :) 20 perc múlva ordított a gyerekünk. :)


A szülés egy teljesen ösztönös, mondhatni állatias dolog, ahol normális esetben nem is cél, hogy megmaradjon az önuralmad, és sokkal könnyebb és gyorsabb, ha átadod magad az "élménynek".


Több szülésznő is mondta, hogy aki felszabadultan kiabált, csapkodott, káromkodott, azoknál hamar megvan a baba, aki csendben szül, ott sokára, és nehezen, mert túl sok energiát emészt fel, hogy uralkodni akarnak magukon, mert "jajj, meg fog szólni a doktor úr".

2011. szept. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem olyan magas volt, hogy a gép nem mutatta, de az értékekből kiszámolva, kb 160 körül lehetett.
2011. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
160-170???? Jézusom :O Ne ebbe bele sem tudok gondolni ... Akkor én csak hallgatok. :-) Mondjuk szerintem érdekesen mérnek ezek a fájásmérők mert első nap nekem a gép rendszeresen ilyen 50-es 60-as fájásokat mért aminél semmit sem éreztem , de ugye aznap be sem indult a szülés, másnap pedig amikor már szültem 50-es 60-as fájásnál már sírhatnékom volt. Tehát számomra kicsit érdekes ez, bár nem én néztem a fájásmérőt hanem első nap a Párom, második nap pedig Édesanyám. :-)
2011. szept. 24. 09:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Fura dolog ez. Első szülésemnél 150-160as fájásokkal még sétáltam, de nemsokára lefeküdtem, ott már nem néztem a gépre.

Második szülésemnél 90-100as fájásokkal csak feküdtem, nem bírtam menni, rettentően fájt, a szülésznő majdnem lecseszett ne hagyjam el magam, ez még nem fájhat annyira, van pár órám még a szülésig. 20 perc múlva kinnt volt a baba.

Szerintem a ctg-vel lehet néha valami.

2011. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
még azért azt leírom, amikor a 36-dik héten voltam ctg-n, akkor120- 130-as fájásokat mutatott, még néztek is rám, hogy nem fáj??mondom nem, érzem hogy keményedik, de ez még nem fájdalom. azt hitték megszülök. 3 hét múlva szültem 80-90es fájások mellett :) nagyon érdekes.
2011. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen én is furcsáltam ... :-) mások azt gondolták, hogy én néztem el a fájásmérőt ... De sokszor én is csak a keményedést éreztem.
2011. szept. 24. 10:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a dédim, aki hosszú évtizedekig volt bába a környéken, hogy minél gyorsabb annál intenzívebben fáj, de minél lassabb annál rosszabbnak tűnik, mert a fájdalomérzet lassacskán felőröl és elvész a realitásérzék.

Nekem mindkét szülésem rettentő gyors volt, és mindkétszer kiakadt ctg. Nagyon fájt, de én amúgy is jól tűröm és eleve úgy álltam hozzá, hogy a fájdalom nekem nem ellenségem, legalább tudom hogy minden megy a maga útján, ergo szükséges dolog.

2011. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2szer szültem, de a lényege mindegyiknek ugyanaz volt. Mindegyik túlhordott, indított.

Voltam mindegyik babával 2szer OPTn, és akkor 80 volt a legnagyobb fájás, amit én épp csak éreztem, alig keményedett a pocakom.

Aztán szüléskor semmilyen fájást nem jelzett a gép, de akkor nem is keményedett a hasam, csak a méhszájam fájt, de az kegyetlenül! Mintha ki akarták volna tépni, én ott éreztem 3-1 percenként a fájásokat. A dokinő és a szülésznő mondták, hogy van olyan nő, akinek nem feszül a pocakja, miközben a kínok kínját éli meg. A fájásmérőt ki is kapcsolták.

2011. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a párom nézte az első szülésnél.Mikor már a végénél jártunk akkor mért 140-et a gép.Na hát ott fetrengtem és nyomhatnékom volt,de a szülésznő egyre csak azt hajtotta hogy még nem nyomhatok.Kibírható ugyanakkor brutális volt.

A második szülésemnél meg már nem volt rajtam akkor a ctg.

2011. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!